• Koło Rękodzielnicze-zdalne nauczanie

Witam, wszystkie zadania i ćwiczenia do wykonania z Koła Rękodzielniczego prześlę na e-maile uczniów, poprzez aplikacje Whats App lub mms-em.Bardzo proszę o kontakty w razie pytań lub potrzeby.

Karolina Dudek-Śmiśniewicz

Głównym celem Koła Rękodzielniczego jest  aktywizowanie młodzieży do twórczego działania oraz rozwijanie umiejętności manualnych.

Cele ogólne:

1. Rozbudzenie motywacji zajmowania się twórczością artystyczną.

2. Poznawanie różnych technik plastycznych.

3. Doskonalenie wiadomości o różnych materiałach używanych w rękodzielnictwie sztukach plastycznych.

4. Kształtowanie umiejętności zastosowania różnych środków wyrazu plastycznego.

5. Rozwijanie twórczej inicjatywy, zachęcanie do poszukiwań własnych rozwiązań,  poprzez twórczą działalność rozwijanie wiary we własne siły.

6. Zapoznanie ze sposobami upiększania wnętrz kiedyś i współcześnie.

7. Nabywanie umiejętności organizowania sobie pracy i współdziałania w grupie.

8. Promowanie dorobku twórczego uczniów poprzez udział w wystawach, konkursach, wolontariacie.

9. Zapewnienie przyjaznej, życzliwej atmosfery na zajęciach.

10. Kształtowanie postawy koleżeńskiej, poczucia więzi z innymi członkami grupy.

11. Rozwijanie umiejętności prawidłowej samooceny i potrzeby samorealizacji.

12. Uwrażliwianie na estetykę najbliższego otoczenia.