• Profil szkoły

• Folder Ośrodka

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chojnie istnieje już od 1958 roku.  Jest placówką, w której kształcą się i przebywają dzieci oraz młodzież z niepełnosprawnością intelektualną.

W skład Ośrodka wchodzą: szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia i szkoła przysposabiająca do pracy.

Do realizacji zadań Ośrodka służą bogato wyposażone klasopracownie przedmiotowe, biblioteka z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej oraz gabinety terapeutyczne.

Wychowankowie naszej placówki mogą korzystać z pomocy: logopedy, pedagoga, pracownika medycyny szkolnej oraz lekarzy specjalistów.

Zajęcia prowadzone są w profesjonalnie wyposażonych gabinetach na nowoczesnym sprzęcie, m.in. aparaturze do pracy metodą Tomatisa, stymulacji polisensorycznej i na zestawie pomocy do pracy metodą Marii Montessori.

Przy Ośrodku funkcjonuje nowoczesny internat. Uczniowie mieszkają w komfortowych dwupoziomowych segmentach mieszkalnych z samodzielnymi sanitariatami.
          Nasi wychowankowie mają również do dyspozycji pracownię komputerową,
          gospodarstwa domowego, techniki, salę gimnastyczną, boisko do piłki nożnej i siatkowej, bieżnię oraz ścieżkę zdrowia w przyszkolnym parku.

Nasz Ośrodek zapewnia:

•   nauczanie  nowoczesnymi metodami  przy pomocy najnowszych środków dydaktycznych,
          •   możliwość nauki dostosowanej do indywidualnych potrzeb uczniów,
          •   wszechstronny rozwój zainteresowań poprzez uczestnictwo w wielu kołach zainteresowań: ekologicznym, teatralnym,  informatyczno-dziennikarskim, sportowym, modelarstwa balonowego, warcabowym, origami, artystycznym, bezpieczeństwa ruchu drogowego i w zajęciach z biblioterapii,
          •   całodobową opiekę i bezpieczeństwo
          •   życzliwych, wykwalifikowanychi doświadczonych pedagogów,
          •   całodzienne, smaczne wyżywienie,
          •   terapię logopedyczną , stymulację polisensoryczną  i audio-psycho-lingwistyczną.

Nasz Ośrodek posiada:

·  klasopracownie  zaopatrzone w  nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny
          (tablice interaktywne, projektory, laptopy),

·  nowoczesną stołówkę i kuchnię spełniające normy unijne HACCP,

·  samochód służbowy do przewozu uczniów na wycieczki, basen, zawody sportowe, konkursy,

·  nowowybudowany budynek mieszkalny (internat),

·  nowoczesną,  dziesięciostanowiskową pracownię informatyki,

·  bibliotekę, w której mieści się  Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej,

·  nowoczesne gabinety do: stymulacji polisensorycznej, pracy metodą Marii Montessori i Tomatisa.

Informacje o naszym Ośrodku w języku migowym,

aby je zobaczyć kliknij poniższy link:

Informacje_o_Osrodku_w_jezyku_migowym.wmv