Nawigacja

 • "NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH"

  "NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH"

  Na przełomie października i listopada w naszym Ośrodku został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Niepodległość w Twoich oczach”. Skierowany był on do wszystkich wychowanków placówki. Tematyka konkursu nawiązywała do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem zaś było propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów, kształtowanie poczucia tożsamości narodowej oraz szacunku dla ojczyzny, a także popularyzacja i upowszechnianie wiedzy o historii Polski – walki i drogi naszego narodu ku wolności. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło bardzo dużo prac, które były wykonane indywidualnie lub grupowo z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Wyniki konkursu zostały przedstawione 9 listopada podczas uroczystości z okazji 100-lecia niepodległości. Jury oceniając prace brało pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, staranność i samodzielność wykonania. Oto wyniki konkursu: I miejsce Kinga Pasiud i Laura Mackiewicz (praca wspólna), II miejsce - Anna Malcher, III miejsce (ex aequo) - Patryk Dereń i Patryk Stańczak.

  Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!

  Organizatorami konkursu byli: p. E. Roszkowska-Kożuszek, p. J. Bancewicz, p. D. Wiatrowska, p. J. Gajowska, p. M. Jakubiszyn.

  "NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH" - Obrazek 1         "NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH" - Obrazek 2
  "NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH" - Obrazek 3         "NIEPODLEGŁOŚĆ W TWOICH OCZACH" - Obrazek 4

  JB

 • XIV WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNIKI "MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ"

  XIV WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNIKI "MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ"

  Dnia 14 listopada 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie już po raz czternasty odbył się konkurs z techniki pod hasłem: „MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ”.  Wzięło w nim udział dziewięć placówek.

  Tegoroczny konkurs tematycznie nawiązywał do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

  Swoimi umiejętnościami i zdolnościami manualnymi uczestnicy mogli się wykazać w czterech technikach.

  W konkurencji kroju i szycia ręcznie szyli polskie flagi. Mistrzynią w tym okazała się Wioletta Bielawska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie. W konkurencji kulinarnej uczniowie piekli ciasteczka- grzybki, a śród nich biało-czerwone muchomory.

  Tu najlepszą okazała się uczennica z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie – Weronika Huget.

   W obróbce drewna uczniowie wykonywali doniczki z   drewnianych patyczków wypełnione patriotyczną dekoracją. W tej dyscyplinie najlepszym okazał się Krzysztof Wyczkowski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie. W kategorii obróbki tworzyw sztucznych uczestnicy wykonywali styropianowe ozdoby jesienne także w barwach narodowych. Mistrzem tu okazał się Andrzej Domżałowicz z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pyrzycach. Po wykonaniu prace  zostały zaprezentowane na wystawie.

   Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem w miłej i przyjaznej atmosferze. Zarówno uczniom jak i ich opiekunom bardzo się podobało czego wyrazem są miłe wpisy w kronice Ośrodka oraz zapowiedź ponownego przyjazdu w przyszłym roku.

   

  Pomysłodawcą i organizatorem tej imprezy była jak co roku I. Czajkowska. Współorganizatorami byli: J.Lipińska, E. Bucyk, B. Doroszko, B.Młynarczyk, M. Ignar, D.Szczygieł, T. Ochal-Żmijewska, D. Iskra, K. Dudek Śmiśniewicz, J. Kożuszek-Stasiak, M. Wiercimaga-Ożorowska, B. Pasek- Macyszyn.

  XIV WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNIKI "MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ" - Obrazek 1  XIV WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNIKI "MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ" - Obrazek 2  XIV WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNIKI "MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ" - Obrazek 3                                                                                XIV WOJEWÓDZKI KONKURS TECHNIKI "MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ" - Obrazek 4

  J.L

 • Pasjonaci ekologii promują kolejnego pretendenta do tytułu Drzewo Roku

  Pasjonaci ekologii promują kolejnego pretendenta do tytułu Drzewo Roku

  Wycieczka do Doliny Miłości

  Członkowie koła ekologicznego uczestniczyli w ciekawej wycieczce po Dolinie Miłości. Głównym celem wycieczki były poszukiwania ciekawego drzewa do konkursu „Drzewo Roku”. Po dolinie  oprowadzała nas pani Małgorzata Matecka, która z ogromną pasją opowiadała o historii tego miejsca. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od „Wiejskiego Kocura” - Ośrodka Edukacji Regionalnej w  Zatoni Dolnej. Tu przywitała nas gospodyni tego miejsca pani Małgorzata oraz całkiem niezła gromadka przemiłych kotów.

  Pasjonaci ekologii promują kolejnego pretendenta do tytułu Drzewo Roku - Obrazek 1

  Wędrówkę po Dolinie Miłości uważamy za bardzo udaną nie tylko ze względu na wspaniałą pogodę. Spacerując tymi samymi ścieżkami, którymi chodzili dawni mieszkańcy tych ziem zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat historii powstania tego miejsca jak również informacje o ciekawych roślinach, które można spotkać tylko tutaj oraz takich, które pamiętają to miejsce od czasów jego świetności i założenia przez Annę von Humbert.

  Pasjonaci ekologii promują kolejnego pretendenta do tytułu Drzewo Roku - Obrazek 2

  W Dolinie Miłości jest wiele ciekawych roślin ale jedna urzekła nas najbardziej, to stara, grusza, która przetrwała do dziś i jest najprawdopodobniej jedynym pomnikowym drzewem owocowym w Polsce. To właśnie jej poświęciliśmy najwięcej uwagi, wykonaliśmy stosowne pomiary tego drzewa, zrobiliśmy wiele ciekawych zdjęć oraz uzyskaliśmy potrzebne informacje, które będą niezbędne podczas tworzenia historii tego drzewa do konkursu ogólnopolskiego. Naładowani nie tylko energią słoneczną ale również pozytywną energią całej Doliny Miłości wróciliśmy do Chojny aby zabrać się do pracy nad opracowaniem do konkursu zebranych na wyjeździe informacji i materiałów.   

  E.K.

 • „ZWYCIĘŻYŁ ORZEŁ BIAŁY”

  „ZWYCIĘŻYŁ ORZEŁ BIAŁY”

  14 listopada najmłodsi uczniowie oddziału edukacyjno- terapeutycznego zostali zaproszeni do Przedszkola Miejskiego na przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy integracyjnej  Krasnale pt „ Zwyciężył orzeł biały”. Przedstawienie miało na celu zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie w atrakcyjnej, przystępnej formie polskich symboli narodowych. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali występ przedszkolaków, który nagrodzony został gromkimi brawami. Dziękujemy za mile spędzony czas.

  B.Z

 • 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  Tegoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe, gdyż 11 listopada 2018 r. obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Marzenia Polaków o wolności spełniły się po 123 latach niewoli wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość. Świętują nie tylko Polacy. Naszą niepodległość upamiętniono w wielu krajach Europy i poza nią.

  Także w naszym Ośrodku świętowano setną rocznicę odzyskania niepodległości. 9 listopada odbył się uroczysty apel po hasłem „100 LAT NIEPODLEGŁEJ” połączony z II Przeglądem Pieśni Patriotycznych. Po wprowadzeniu sztandaru Ośrodka społeczność szkolna wzięła udział w akcji MEN #RekordDlaNiepodległej i o godz. 11.11 odśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy. Następnie głos zabrała pani Wicedyrektor Małgorzata Wójcik, która w krótkim zarysie przypomniała drogę Polaków do wolności w 1918 r. oraz podkreśliła rolę jaką w niej odegrało przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych. Po odśpiewaniu hymnu Ośrodka uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym.
  Na zakończenie w
  ystępów, którym towarzyszyła bardzo podniosła atmosfera, odśpiewano „Rotę”.

  Podczas uroczystości członkinie koła polonistycznego (Dorota Dziergas, Agata Danielczuk, Karolina Kowolik, Anna Malcher) zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem pani Jolanty Bancewicz opracowanie pt. „Polskie symbole narodowe” i przekazały je do biblioteki szkolnej. Przedstawione zostały także wyniki konkursu na „Godło Polski” i konkursu plastycznego „Niepodległość w Twoich oczach”.

  Na zakończenie uroczystości pani Wicedyrektor podziękowała organizatorom za przygotowanie apelu, wychowawcom za przygotowanie wychowanków do udziału w II Przeglądzie Pieśni Patriotycznych oraz uczniom za bardzo liczny (prawie 100%) udział w Przeglądzie.

   

  Koordynatorami uroczystości byli: p. D. Wiatrowska,  p. J. Bancewicz,
  p. E. Roszkowska –Kożuszek, p. J. Gajowska i  p. M. Jakubiszyn (który tradycyjnie czuwał nad oprawą muzyczną).

   

  100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1   100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 2

   

  100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 3  100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 4

   

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=262

                 

                                                                              B.Z

 • MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W MOJEJ OKOLICY: CEDYNIA-SIEKIERKI- GOZDOWICE- CZELIN- MIESZKOWICE

  MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W MOJEJ OKOLICY: CEDYNIA-SIEKIERKI- GOZDOWICE- CZELIN- MIESZKOWICE

  25 października 2018 r. w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie oddziału klasowego I-III Szkoły Podstawowej wraz ze swoją wychowawczynią p. Dorotą Wiatrowską wybrali się wycieczkę w Miejsca Pamięci Narodowej w najbliższej okolicy.  Celem wycieczki było  poznanie  miejsc związanych z ważnymi wydarzeniami w naszym kraju oraz poznanie historii najbliższego regionu. Najpierw  udaliśmy się do Cedyni, gdzie bez trudu pokonaliśmy schody wiodące na  Górę Czcibora, na szczycie której podziwialiśmy pomnik upamiętniający bitwę pod Cedynią w 972 roku.

  Następnie pojechaliśmy  do Siekierek, gdzie znajduje się cmentarz żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, miejsce spoczynku ok. 2 tysięcy żołnierzy, którzy zginęli podczas forsowania Odry. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały  pamiątki znajdujące się w Muzeum I Armii Wojska Polskiego w Siekierkach . Czołg stojący w pobliżu muzeum – pamiątka z czasów II wojny światowej, wzbudził  nasze ogromne zainteresowanie. Niektórzy z uczniów wdrapali się na niego, co upamiętniliśmy na zdjęciach.  Następnie pojechaliśmy do Gozdowic, gdzie zobaczyliśmy Pomnik Sapera, odwiedziliśmy  Muzeum Wojsk Inżynieryjnych. Pracownik muzeum bardzo ciekawie opowiadał nam o  forsowaniu Odry. Pokazał nam kombinezony, ubrania żołnierzy,  broń  oraz modele czołgów i mostów, łodzie oraz potężne ładunki pochodzące z czasów II wojny światowej. Zobaczyliśmy również promowe przejście graniczne, które znajduje się blisko muzeum. W pobliżu Odry widzieliśmy również  punkt obserwacyjny który był miejscem  dowodzenia II Pułku Artylerii.  Naszym kolejnym przystankiem był Czelin. Na małym, zadbanym placu znajdowało się kilka tablic informacyjnych, na których opisano historię związaną z tym terenem, znajduje się tam pomnik upamiętniający wkopanie pierwszego słupa granicznego. Wycieczkę zakończyliśmy w Mieszkowicach, gdzie na rynku znajduje się pomnik Mieszka I. Oczywiście zrobiliśmy sobie  przy nim pamiątkowe zdjęcia. Mimo nie najlepszej pogody,  do  Ośrodka wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

                    MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W MOJEJ OKOLICY: CEDYNIA-SIEKIERKI- GOZDOWICE- CZELIN- MIESZKOWICE - Obrazek 1  MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W MOJEJ OKOLICY: CEDYNIA-SIEKIERKI- GOZDOWICE- CZELIN- MIESZKOWICE - Obrazek 2

                     MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W MOJEJ OKOLICY: CEDYNIA-SIEKIERKI- GOZDOWICE- CZELIN- MIESZKOWICE - Obrazek 3  MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W MOJEJ OKOLICY: CEDYNIA-SIEKIERKI- GOZDOWICE- CZELIN- MIESZKOWICE - Obrazek 4

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=264

                                                                                          B.Z

 • ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”.

  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”.

  ,,Autyzm powoduje, że czuję wszystko na raz nie wiedząc co czuję. Lub odcina mnie całkowicie od odczuwania czegokolwiek.”

   

  “Nobody Nowhere”- cytat z książki Donny Wiliams

   

      W dniu 07.11.2018r. odbyły się warsztaty pn. ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie oddziału III PUZ oraz IV-VIII PUZ. W początkowej części warsztatu uczniom zaprezentowano i omówiono ogólne zagadnienia  związane z autyzmem. Następnie prezentowany był film ,,Podróż Marii”, przedstawiający życie dziewczynki z autyzmem.

  Kolejnymi punktami warsztatu były ćwiczenia/ zadania:

  - gra bystre oczko – do gry posłużyły uczniom piktogramy,

  - ćwiczenie poczucia ciężkości – pozwoliło doświadczyć, że osoby z autyzmem mogą za każdym razem odczuwać inny ciężar tego samego przedmiotu,

  - ćwiczenie ręki – pozwoliło uczniom doświadczyć trudności osób z autyzmem z ułożeniem ręki czy dostosowaniem siły nacisku do przedmiotu, który chcą podnieść lub przesunąć,

  - ćwiczenie smaku- uzmysłowiło, iż osoba z autyzmem może odczuwać niektóre smaki odmiennie,

  - ćwiczenie dźwięku – udowodniło jak trudna jest odpowiedź na pytanie gdy dźwięki się nachodzą,

  - ćwiczenie zmysłu – pokazujące, że osoby z autyzmem często odczuwają dotyk jak ból.

   

  Uczestnicy warsztatów mieli okazję ,,poznać autyzm” od strony praktycznej

  Warsztaty zakończono słodkim akcentem.

   

  Organizatorami warsztatów były: M. Zagajewska, W. Glubs, B. Pasek- Macoszyn.

   

  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. - Obrazek 1  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. - Obrazek 2  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. - Obrazek 3

   

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=263

   

                                                                                         B.Z

 • Święto Niepodległości to ważne dla nas święto

  Święto Niepodległości to ważne dla nas święto

  Na zajęciach w internacie realizowane były treści z okazji 11 listopada-Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem zajęć było kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu. Wychowankowie wykonali gazetki tematyczne, poszerzając wiedzę n/t własnej ojczyzny, wykonali prace plastyczne na konkurs pt. ,, Niepodległość w twoich oczach”. Utrwalali symbole narodowe i wiedzę, gdzie i kiedy można je wykorzystać, recytowali wiersze patriotyczne, rozwiązywali zagadki, przygotowywali się do uroczystego apelu pamiętając o strojach galowych i zachowaniu odpowiedniej postawy w czasie śpiewania hymnu państwowego.

   

  Wychowankowie gr. IV z wychowawcami: B. Młynarczyk, M. Ignar, A. Krywalewicz

   

  Święto Niepodległości to ważne dla nas święto - Obrazek 1   Święto Niepodległości to ważne dla nas święto - Obrazek 2

   

  B.Z

                                        

 • Pomagamy innym…

  Pomagamy innym…

  Po raz kolejny uczniowie Ośrodka wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz Osób Niepełnosprawnych ,, Szkoło Pomóż i TY”. W tym roku uczniowie Samorządu sprzedawali cegiełki, by pomóc swoim rówieśnikom , którzy ciężko chorują i potrzebują naszej pomocy.  Cegiełki o mądrej treści i z ciekawymi ilustracjami zostały sprzedane na terenie naszej placówki.  Uczniowie Ośrodka są  dumni, że poprzez  1zł każdy  mógł wspomóc drugiego człowieka i dać mu szansę na lepsze życie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji.Uczestnictwo w akcji pozwoliło na uświadomienie uczniom, jak wiele można zrobić czyniąc tak niewiele.

  Opiekunowie Samorządu: B. Młynarczyk i M.Ignar

                               Pomagamy innym… - Obrazek 1

  B.Z

 • Konkurs Jesienny

  Konkurs Jesienny

  W październiku w naszym Ośrodku odbył się konkurs pt.,, Jesienna kompozycja” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w internacie. Po raz kolejny  wychowankowie mogli  wykazać się pomysłowością i wykorzystać do kompozycji jesienne dary, które wcześniej gromadzili. Kompozycje  wykonane były z kolorowych liści, suchej trawy, gałązek, żołędzi, szyszek, orzechów, dzikiej róży,  a owoce jabłek i gruszek wykonane były z masy solnej. Kolorowe prace zdobiły pomieszczenia  internatu.  Za udział w konkursie wychowankowie otrzymali drobne upominki.

  Celem konkursu było dostrzeżenie piękna jesiennej natury i możliwości wykorzystania darów jesieni jako materiałów plastycznych a przede wszystkim  wyzwalanie inicjatywy i pomysłowości wychowanków.

  Opiekunowie Samorządu:  B. Młynarczyk i M. Ignar

  Konkurs Jesienny - Obrazek 1  Konkurs Jesienny - Obrazek 2

  B.Z

 • Symbole polskiej wolności

  Symbole polskiej wolności

  Członkowie koła czytelniczego z okazji 100'nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowali pracę pt.: Symbole polskiej wolności . Przedsięwzięci to było  realizowane  na zajęciach koła czytelniczego od września do listopada na podstawie książki pt.: Mam gen wolności” autorstwa Jerzego Ciechanowskiego . Zawarte w książce  bajki pokazują momenty triumfu i upadku wolności w historii Polski. Mają one w przystępny, dostosowany do wieku odbiorców sposób inspirować dzieci do poznania historii naszego kraju. Do książki dołączona jest płyta, na której bajki czytają m. in.: Krystyna Janda, Małgorzata Socha, Cezary Żak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Adamczyk, Jerzy Radziwiłowicz. Wychowankowie na podstawie czytanych i słuchanych tekstów przygotowywali prace, z których utworzyli duży plakat prezentujący Symbole polskiej wolności . Wykonana przez czytelników w bibliotece praca wzięła udział w konkursie ośrodkowym, zaprezentowana została na apelu z okazji 100'nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Symbole polskiej wolności - Obrazek 1 Symbole polskiej wolności - Obrazek 2

  MP

 • Poznajemy najblizszą rzekę

  Poznajemy najblizszą rzekę

  Członkowie koła przyrodniczego wybrali się nad lokalną rzeczkę - Rurzycę (dopływ Odry) by przyjrzeć się jej biegowi oraz organizmom roślinnym i zwierzęcym  charakterystycznym dla środkowego biegu rzeki.

  Poznajemy najblizszą rzekę - Obrazek 1 Poznajemy najblizszą rzekę - Obrazek 2 Poznajemy najblizszą rzekę - Obrazek 3

  MP

 • BohaterON

    

   

                                                      BohaterON - Obrazek 1

   

  http://www.bohateronwtwojejszkole.pl/

  B.Z

 • „Bezpieczna droga do szkoły”

   „Bezpieczna droga do szkoły”

  Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z wychowankami. Zajęciaz policjantem są dla wychowanków zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. W dniu 8 października 2018 roku wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu z sierż. szt. Przemysławem Brandyszewskim. Tematem prelekcji było właściwe poruszanie się po drodze do i ze szkoły, oraz zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Poruszony został również temat obcych osób i niebezpiecznych zwierząt (psów). Przedstawiciel Komisariatu Policji w Chojnie poza omówieniem najważniejszych przepisów,  udzieliłwychowankom porad praktycznych.Podkreślał, że bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych.

  Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

   

  W miesiącu wrześniu br. wychowankowie Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt.„ODBLASKOWA SZKOŁA – jestem widoczny na drodze”.

  Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze poprzez noszenie odblasków.Uczniowie wypowiedzieli się na temat konkursu poprzez ciekawe i oryginalne prace plastyczne wykonane różnymi technikami.

  Jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego nagrodziło następujące prace:

  I miejsce – Patryk Dereń

  II miejsce – Dżessika Pietruszewska

  Róża Pulka

  Patryk Łucka

  III miejsce – Wiktoria Iłło

   

  WYRÓŻNIENIE

  Jakub Zieliński

  Michał Papiński

  NAGRODZONYM GRATULUJĘ, ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW
                         

                                                           pedagog  B.M-P

        „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 1     „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 2     „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 3

  B.Z

       

 • ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE”

   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE”

  „Wpływ odżywiania na prawidłowy rozwój młodego organizmu” to tematyka cyklu zajęć, w których uczestniczyły dziewczęta z internatu. Dziewczynki odszukiwały w sklepach stoisk ze zdrową żywnością, przeglądały znajdujący się tam asortyment, wybierały też produkty potrzebne do ugotowania zupy jarzynowej oraz przyrządzenia surówki. W internacie przybliżyły sobie piramidę zdrowego żywienia, wytężały umysły rozwiązując tematyczne łamigłówki. Wiedząc już, co powinno się znaleźć w codziennej diecie jak również czego unikać skomponowały oraz wykonały na korytarzu szkolnym gazetkę „ Wiem co jem”. Najwięcej jednak radości sprawiło im ugotowanie pysznego kompotu z zebranych podczas spaceru jabłek. Na zdrowie!

   

  Prowadzący zajęcia : J. K.-S.

   

   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 1   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 2

   

   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 3   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 4

   

  ALBUM     http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=261

   

  B.Z

 • Konkurs afiszowy o książkach

  Konkurs afiszowy o książkach

  Z okazji Października Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Mieszka I w Chojnie odbył się konkurs afiszowy . Przebieg konkursu był następujący : każdego dnia od 15 do 24 października 2018 r. na tablicy ogłoszeń obok drzwi biblioteki członkowie koła czytelniczego wywieszali jedną zagadkę, którą mieli  rozwiązać zainteresowani uczniowie. Dzieci przynosiły odpowiedzi na podpisanych kartkach i wrzucały do specjalnego pojemnika. Zagadek było 9 i dotyczyły one  książek  biblioteki. Zwycięzcą konkursu został  uczeń , który bezbłędnie  rozwiązał wszystkie zagadki:  Dawid Hołotczyk ,  zdobył nagrodę główną . W sumie w konkursie wzięło udział 18 osób .  Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do rozwijania  zainteresowań czytelniczych.

  MP

  Odpowiedzialna: M.Paczkowska

   

 • Przeczytaj i narysuj 2018

   

  W październiku w naszej bibliotece szkolnej  miał miejsce konkurs czytelniczy : „Przeczytaj i narysuj”. Głównych celów konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i  zdolności twórczych  wychowanków , doskonalenie umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, zachęcanie do pożytecznego spędzania czasu wolnego poprzez czytanie książek wypożyczanych                      z biblioteki szkolnej,  rozwijanie zdolności plastycznych. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków Ośrodka, niezależnie od wieku. Biorący udział w konkursie wychowankowie mieli za zadanie wybrać    i wypożyczyć z biblioteki szkolnej interesującą ich książkę, przeczytać samodzielnie lub    z wychowawcą w grupie i zilustrować ją.  Uczniowie czytali  książki samodzielnie lub wspólnie               w grupach internackich z wychowawcami . Prace wykonywali indywidualnie , wykorzystując rozmaite techniki plastyczne min. rysunek farbami, rysunek kredkami, szkic ołówkiem, kolaż itd. Wykonane prace dzieci przekazywały do biblioteki i do opiekunów Samorządu w internacie Ośrodka. Spośród zebranych prac  jury konkursowe, wybrało  prace , których autorom przyznano zwycięstwo  i nagrody. Nagrodami były  upominki oraz zapisy pochwał w dziennikach lekcyjnych.  W konkursie wzięło udział 20 osób , a wyniki były następujące :        I miejsce Kuder Patrycja i dopierała Mateusz ;  II miejsce :  Walczak Maria i Stańczak Patryk  , III miejsce : Pietruszewska Dżesika , Sobczyńska Karina, Świąder Agnieszka . Wystawę prac można podziwiać w bibliotece i na stołówce Ośrodka . 

  Przeczytaj i narysuj 2018 - Obrazek 1

  Więcej zdjęć w albumie:http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=260

                                                                                                                                                                                                                                      Odpowiedzialni:  Młynarczyk B. , Paczkowska M.

  MP

 • To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą?

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą?

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nasz mistrz niepokonany

  Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się 23 października w Szczecinie reprezentacja naszego Ośrodka, tak jak przez wiele ostatnich lat, zajęła czołowe miejsca zarówno w klasyfikacji gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych. 

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 1

  Na turniej ten zjechało 20 zawodników z sześciu szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszego województwa.
  Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był nasz Dawid Hołotczyk (uczeń kl. 6SP), który nie przegrał żadnej rundy, pokonał wszystkich zawodników w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, a w finale pokonał najlepszych uczniów ze szkół zawodowych naszego województwa. Dawid kilka miesięcy temu zajął IV miejsce na mistrzostwach Europy i VI na mistrzostwach świata w warcabach klasycznych.

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 2

  Wicemistrzostwo województwa wywalczyła Anna Grzelak (kl. 3 ZSZ) z Suliszewa, III miejsce zajął Konrad Stańczak (kl. 7 SP) z Chojny. Na czwartym miejscu uplasowali się dwaj zawodnicy Jacek Gołuch (kl. 7SP) i Mateusz Pasemko (kl. 7SP) również z Chojny.

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 3

  W klasyfikacji szkół, sumując punkty z rund i finału z dużą przewagą zwyciężyli zawodnicy z OSW z Chojny (69pkt.) przed drużyną z OSW w Suliszewie (61pkt.) i OSW w Pyrzycach (32pkt.).

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 4
  Kolejny sukces na mistrzostwach województwa zapewnił zawodnikom z Chojny awans do  XI Ogólnopolskiego Turnieju w Warcabach 64 Polowych – tym razem z zasadnym dopiskiem – „Gramy dla Niepodległej”, które odbędą się w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie) 24 listopada br.

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 5

  Admin

 • Porządkowanie opuszczonych grobów na cmentarzu

                    W minionym tygodniu w ramach Pieszego Koła Turystyczno-Krajoznawczego wybraliśmy się na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych. Jak co roku staramy się uporządkować  zapomniane i zaniedbane groby na cmentarzu. Prace przebiegały bardzo zwinnie a rozmowy n/t przyczyn takiego stanu wprawiały nas w zadumę…

   D.I.  E.B

            Porządkowanie opuszczonych grobów na cmentarzu   - Obrazek 1

  B.Z

 • ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA”

  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA”

  W grupie wychowawczej II odbył się cykl zajęć, których celem było uświadomienie wychowankom jak ważna jest dla zdrowia i urody dbałość o czystość i higienę osobistą. Dziewczęta w pobliskim markecie wybierały artykuły niezbędne do utrzymania w codziennej czystości i higienie ciała młodej dziewczyny. Umiejętny dobór środków czystości nie był wcale taką prostą sprawą wśród natłoku różnorodnych produktów. W internacie dziewczęta utworzyły kącik czystości prezentując zawartość swoich kosmetyczek. Zaprojektowały też i wykonały na szkolnym korytarzu gazetkę tematyczną „ Przyjemnie jest być czyściochem”, aby zdobytą wiedzą na temat zasad przestrzegania higieny osobistej podzielić się ze wszystkimi.

   

  Prowadzący zajęcia : J. K.-S.

   

  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 1  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 2

  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 3   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 4

   

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=258

   

  B.Z

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, ul. Podmurze 4, 74-500 Chojna
 • 91 414 16 91

Galeria zdjęć