• Zajęcia rewalidacyjne-zdalne nauczanie

Witam, wszystkie zadania i ćwiczenia do wykonania z zajęć rewalidacyjnych prześlę na e-maile uczniów, poprzez aplikacje Whats App lub mms-em. Bardzo proszę o kontakty w razie pytań lub potrzeby.

Karolina Dudek-Śmiśniewicz

Zajęcia te mają charakter usprawniający  i  korekcyjny.

Dla osiągnięcia zaplanowanych celów nacisk powinien być położony na mocne strony uczniów.

Celem zajęć jest stymulowanie rozwoju funkcji psychomotorycznych, wyrównywanie braków

w  umiejętnościach i  wiadomościach  uczniów,  eliminowanie  niepowodzeń  oraz  ich emocjonalnych
                      i społecznych konsekwencji, m.in. radzenie sobie ze stresem, aby uczeń mógł osiągnąć sukces przez:

1) Doskonalenie mowy i umiejętności komunikowania się w codziennym życiu.

2) Doskonalenie sprawności manualnej, zdolności percepcyjnych oraz procesów pamięci i uwagi.

3) Doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i wzrokowo-słuchowo-ruchowej.

4) Doskonalenie orientacji w schemacie ciała oraz orientacji kierunkowo-przestrzennej.

5) Rozwijanie myślenia.

6) Korygowanie niepożądanych zachowań.

7) Doskonalenie samodzielności osobistej i społecznej.

8) Doskonalenie umiejętności radzenia sobie z sukcesem i porażką.

9) Doskonalenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i zagrażających.

10) Wzmocnienie wiary we własne siły oraz utrzymanie dobrej motywacji do pracy, kształtowanie pozytywnej samooceny.

11) Ćwiczenia usprawniające umiejętności z zakresu treści matematycznych.

12) Ćwiczenia usprawniające umiejętności z zakresu treści polonistycznych.

13) Ćwiczenia zaradności życiowej.