Nawigacja

 • ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”.

  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”.

  ,,Autyzm powoduje, że czuję wszystko na raz nie wiedząc co czuję. Lub odcina mnie całkowicie od odczuwania czegokolwiek.”

   

  “Nobody Nowhere”- cytat z książki Donny Wiliams

   

      W dniu 07.11.2018r. odbyły się warsztaty pn. ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie oddziału III PUZ oraz IV-VIII PUZ. W początkowej części warsztatu uczniom zaprezentowano i omówiono ogólne zagadnienia  związane z autyzmem. Następnie prezentowany był film ,,Podróż Marii”, przedstawiający życie dziewczynki z autyzmem.

  Kolejnymi punktami warsztatu były ćwiczenia/ zadania:

  - gra bystre oczko – do gry posłużyły uczniom piktogramy,

  - ćwiczenie poczucia ciężkości – pozwoliło doświadczyć, że osoby z autyzmem mogą za każdym razem odczuwać inny ciężar tego samego przedmiotu,

  - ćwiczenie ręki – pozwoliło uczniom doświadczyć trudności osób z autyzmem z ułożeniem ręki czy dostosowaniem siły nacisku do przedmiotu, który chcą podnieść lub przesunąć,

  - ćwiczenie smaku- uzmysłowiło, iż osoba z autyzmem może odczuwać niektóre smaki odmiennie,

  - ćwiczenie dźwięku – udowodniło jak trudna jest odpowiedź na pytanie gdy dźwięki się nachodzą,

  - ćwiczenie zmysłu – pokazujące, że osoby z autyzmem często odczuwają dotyk jak ból.

   

  Uczestnicy warsztatów mieli okazję ,,poznać autyzm” od strony praktycznej

  Warsztaty zakończono słodkim akcentem.

   

  Organizatorami warsztatów były: M. Zagajewska, W. Glubs, B. Pasek- Macoszyn.

   

  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. - Obrazek 1  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. - Obrazek 2  ,,Duże sprawy w naszych głowach – autyzm”. - Obrazek 3

   

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=263

   

                                                                                         B.Z

 • Święto Niepodległości to ważne dla nas święto

  Święto Niepodległości to ważne dla nas święto

  Na zajęciach w internacie realizowane były treści z okazji 11 listopada-Narodowego Święta Niepodległości. Głównym celem zajęć było kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu. Wychowankowie wykonali gazetki tematyczne, poszerzając wiedzę n/t własnej ojczyzny, wykonali prace plastyczne na konkurs pt. ,, Niepodległość w twoich oczach”. Utrwalali symbole narodowe i wiedzę, gdzie i kiedy można je wykorzystać, recytowali wiersze patriotyczne, rozwiązywali zagadki, przygotowywali się do uroczystego apelu pamiętając o strojach galowych i zachowaniu odpowiedniej postawy w czasie śpiewania hymnu państwowego.

   

  Wychowankowie gr. IV z wychowawcami: B. Młynarczyk, M. Ignar, A. Krywalewicz

   

  Święto Niepodległości to ważne dla nas święto - Obrazek 1   Święto Niepodległości to ważne dla nas święto - Obrazek 2

   

  B.Z

                                        

 • Pomagamy innym…

  Pomagamy innym…

  Po raz kolejny uczniowie Ośrodka wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji charytatywnej na rzecz Osób Niepełnosprawnych ,, Szkoło Pomóż i TY”. W tym roku uczniowie Samorządu sprzedawali cegiełki, by pomóc swoim rówieśnikom , którzy ciężko chorują i potrzebują naszej pomocy.  Cegiełki o mądrej treści i z ciekawymi ilustracjami zostały sprzedane na terenie naszej placówki.  Uczniowie Ośrodka są  dumni, że poprzez  1zł każdy  mógł wspomóc drugiego człowieka i dać mu szansę na lepsze życie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji.Uczestnictwo w akcji pozwoliło na uświadomienie uczniom, jak wiele można zrobić czyniąc tak niewiele.

  Opiekunowie Samorządu: B. Młynarczyk i M.Ignar

                               Pomagamy innym… - Obrazek 1

  B.Z

 • Konkurs Jesienny

  Konkurs Jesienny

  W październiku w naszym Ośrodku odbył się konkurs pt.,, Jesienna kompozycja” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w internacie. Po raz kolejny  wychowankowie mogli  wykazać się pomysłowością i wykorzystać do kompozycji jesienne dary, które wcześniej gromadzili. Kompozycje  wykonane były z kolorowych liści, suchej trawy, gałązek, żołędzi, szyszek, orzechów, dzikiej róży,  a owoce jabłek i gruszek wykonane były z masy solnej. Kolorowe prace zdobiły pomieszczenia  internatu.  Za udział w konkursie wychowankowie otrzymali drobne upominki.

  Celem konkursu było dostrzeżenie piękna jesiennej natury i możliwości wykorzystania darów jesieni jako materiałów plastycznych a przede wszystkim  wyzwalanie inicjatywy i pomysłowości wychowanków.

  Opiekunowie Samorządu:  B. Młynarczyk i M. Ignar

  Konkurs Jesienny - Obrazek 1  Konkurs Jesienny - Obrazek 2

  B.Z

 • Symbole polskiej wolności

  Symbole polskiej wolności

  Członkowie koła czytelniczego z okazji 100'nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotowali pracę pt.: Symbole polskiej wolności . Przedsięwzięci to było  realizowane  na zajęciach koła czytelniczego od września do listopada na podstawie książki pt.: Mam gen wolności” autorstwa Jerzego Ciechanowskiego . Zawarte w książce  bajki pokazują momenty triumfu i upadku wolności w historii Polski. Mają one w przystępny, dostosowany do wieku odbiorców sposób inspirować dzieci do poznania historii naszego kraju. Do książki dołączona jest płyta, na której bajki czytają m. in.: Krystyna Janda, Małgorzata Socha, Cezary Żak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Adamczyk, Jerzy Radziwiłowicz. Wychowankowie na podstawie czytanych i słuchanych tekstów przygotowywali prace, z których utworzyli duży plakat prezentujący Symbole polskiej wolności . Wykonana przez czytelników w bibliotece praca wzięła udział w konkursie ośrodkowym, zaprezentowana została na apelu z okazji 100'nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  Symbole polskiej wolności - Obrazek 1 Symbole polskiej wolności - Obrazek 2

  MP

 • Poznajemy najblizszą rzekę

  Poznajemy najblizszą rzekę

  Członkowie koła przyrodniczego wybrali się nad lokalną rzeczkę - Rurzycę (dopływ Odry) by przyjrzeć się jej biegowi oraz organizmom roślinnym i zwierzęcym  charakterystycznym dla środkowego biegu rzeki.

  Poznajemy najblizszą rzekę - Obrazek 1 Poznajemy najblizszą rzekę - Obrazek 2 Poznajemy najblizszą rzekę - Obrazek 3

  MP

 • BohaterON

    

   

                                                      BohaterON - Obrazek 1

   

  http://www.bohateronwtwojejszkole.pl/

  B.Z

 • „Bezpieczna droga do szkoły”

   „Bezpieczna droga do szkoły”

  Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z wychowankami. Zajęciaz policjantem są dla wychowanków zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. W dniu 8 października 2018 roku wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu z sierż. szt. Przemysławem Brandyszewskim. Tematem prelekcji było właściwe poruszanie się po drodze do i ze szkoły, oraz zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Poruszony został również temat obcych osób i niebezpiecznych zwierząt (psów). Przedstawiciel Komisariatu Policji w Chojnie poza omówieniem najważniejszych przepisów,  udzieliłwychowankom porad praktycznych.Podkreślał, że bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych.

  Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

   

  W miesiącu wrześniu br. wychowankowie Ośrodka wzięli udział w konkursie plastycznym pt.„ODBLASKOWA SZKOŁA – jestem widoczny na drodze”.

  Celem tego konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze poprzez noszenie odblasków.Uczniowie wypowiedzieli się na temat konkursu poprzez ciekawe i oryginalne prace plastyczne wykonane różnymi technikami.

  Jury składające się z przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego nagrodziło następujące prace:

  I miejsce – Patryk Dereń

  II miejsce – Dżessika Pietruszewska

  Róża Pulka

  Patryk Łucka

  III miejsce – Wiktoria Iłło

   

  WYRÓŻNIENIE

  Jakub Zieliński

  Michał Papiński

  NAGRODZONYM GRATULUJĘ, ŻYCZĄC DALSZYCH SUKCESÓW
                         

                                                           pedagog  B.M-P

        „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 1     „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 2     „Bezpieczna droga do szkoły” - Obrazek 3

  B.Z

       

 • ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE”

   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE”

  „Wpływ odżywiania na prawidłowy rozwój młodego organizmu” to tematyka cyklu zajęć, w których uczestniczyły dziewczęta z internatu. Dziewczynki odszukiwały w sklepach stoisk ze zdrową żywnością, przeglądały znajdujący się tam asortyment, wybierały też produkty potrzebne do ugotowania zupy jarzynowej oraz przyrządzenia surówki. W internacie przybliżyły sobie piramidę zdrowego żywienia, wytężały umysły rozwiązując tematyczne łamigłówki. Wiedząc już, co powinno się znaleźć w codziennej diecie jak również czego unikać skomponowały oraz wykonały na korytarzu szkolnym gazetkę „ Wiem co jem”. Najwięcej jednak radości sprawiło im ugotowanie pysznego kompotu z zebranych podczas spaceru jabłek. Na zdrowie!

   

  Prowadzący zajęcia : J. K.-S.

   

   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 1   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 2

   

   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 3   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „ZDROWE ODŻYWIANIE” - Obrazek 4

   

  ALBUM     http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=261

   

  B.Z

 • Konkurs afiszowy o książkach

  Konkurs afiszowy o książkach

  Z okazji Października Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Mieszka I w Chojnie odbył się konkurs afiszowy . Przebieg konkursu był następujący : każdego dnia od 15 do 24 października 2018 r. na tablicy ogłoszeń obok drzwi biblioteki członkowie koła czytelniczego wywieszali jedną zagadkę, którą mieli  rozwiązać zainteresowani uczniowie. Dzieci przynosiły odpowiedzi na podpisanych kartkach i wrzucały do specjalnego pojemnika. Zagadek było 9 i dotyczyły one  książek  biblioteki. Zwycięzcą konkursu został  uczeń , który bezbłędnie  rozwiązał wszystkie zagadki:  Dawid Hołotczyk ,  zdobył nagrodę główną . W sumie w konkursie wzięło udział 18 osób .  Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do rozwijania  zainteresowań czytelniczych.

  MP

  Odpowiedzialna: M.Paczkowska

   

 • Przeczytaj i narysuj 2018

   

  W październiku w naszej bibliotece szkolnej  miał miejsce konkurs czytelniczy : „Przeczytaj i narysuj”. Głównych celów konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i  zdolności twórczych  wychowanków , doskonalenie umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, zachęcanie do pożytecznego spędzania czasu wolnego poprzez czytanie książek wypożyczanych                      z biblioteki szkolnej,  rozwijanie zdolności plastycznych. Konkurs skierowany był do wszystkich wychowanków Ośrodka, niezależnie od wieku. Biorący udział w konkursie wychowankowie mieli za zadanie wybrać    i wypożyczyć z biblioteki szkolnej interesującą ich książkę, przeczytać samodzielnie lub    z wychowawcą w grupie i zilustrować ją.  Uczniowie czytali  książki samodzielnie lub wspólnie               w grupach internackich z wychowawcami . Prace wykonywali indywidualnie , wykorzystując rozmaite techniki plastyczne min. rysunek farbami, rysunek kredkami, szkic ołówkiem, kolaż itd. Wykonane prace dzieci przekazywały do biblioteki i do opiekunów Samorządu w internacie Ośrodka. Spośród zebranych prac  jury konkursowe, wybrało  prace , których autorom przyznano zwycięstwo  i nagrody. Nagrodami były  upominki oraz zapisy pochwał w dziennikach lekcyjnych.  W konkursie wzięło udział 20 osób , a wyniki były następujące :        I miejsce Kuder Patrycja i dopierała Mateusz ;  II miejsce :  Walczak Maria i Stańczak Patryk  , III miejsce : Pietruszewska Dżesika , Sobczyńska Karina, Świąder Agnieszka . Wystawę prac można podziwiać w bibliotece i na stołówce Ośrodka . 

  Przeczytaj i narysuj 2018 - Obrazek 1

  Więcej zdjęć w albumie:http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=260

                                                                                                                                                                                                                                      Odpowiedzialni:  Młynarczyk B. , Paczkowska M.

  MP

 • To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą?

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą?

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Nasz mistrz niepokonany

  Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się 23 października w Szczecinie reprezentacja naszego Ośrodka, tak jak przez wiele ostatnich lat, zajęła czołowe miejsca zarówno w klasyfikacji gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych. 

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 1

  Na turniej ten zjechało 20 zawodników z sześciu szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszego województwa.
  Najlepszym zawodnikiem mistrzostw był nasz Dawid Hołotczyk (uczeń kl. 6SP), który nie przegrał żadnej rundy, pokonał wszystkich zawodników w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum, a w finale pokonał najlepszych uczniów ze szkół zawodowych naszego województwa. Dawid kilka miesięcy temu zajął IV miejsce na mistrzostwach Europy i VI na mistrzostwach świata w warcabach klasycznych.

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 2

  Wicemistrzostwo województwa wywalczyła Anna Grzelak (kl. 3 ZSZ) z Suliszewa, III miejsce zajął Konrad Stańczak (kl. 7 SP) z Chojny. Na czwartym miejscu uplasowali się dwaj zawodnicy Jacek Gołuch (kl. 7SP) i Mateusz Pasemko (kl. 7SP) również z Chojny.

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 3

  W klasyfikacji szkół, sumując punkty z rund i finału z dużą przewagą zwyciężyli zawodnicy z OSW z Chojny (69pkt.) przed drużyną z OSW w Suliszewie (61pkt.) i OSW w Pyrzycach (32pkt.).

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 4
  Kolejny sukces na mistrzostwach województwa zapewnił zawodnikom z Chojny awans do  XI Ogólnopolskiego Turnieju w Warcabach 64 Polowych – tym razem z zasadnym dopiskiem – „Gramy dla Niepodległej”, które odbędą się w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie) 24 listopada br.

  To najmłodsi warcabiści wygrywali mistrzostwa w Szczecinie - czy to cud nad Odrą? - Obrazek 5

  Admin

 • Porządkowanie opuszczonych grobów na cmentarzu

                    W minionym tygodniu w ramach Pieszego Koła Turystyczno-Krajoznawczego wybraliśmy się na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych. Jak co roku staramy się uporządkować  zapomniane i zaniedbane groby na cmentarzu. Prace przebiegały bardzo zwinnie a rozmowy n/t przyczyn takiego stanu wprawiały nas w zadumę…

   D.I.  E.B

            Porządkowanie opuszczonych grobów na cmentarzu   - Obrazek 1

  B.Z

 • ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA”

  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA”

  W grupie wychowawczej II odbył się cykl zajęć, których celem było uświadomienie wychowankom jak ważna jest dla zdrowia i urody dbałość o czystość i higienę osobistą. Dziewczęta w pobliskim markecie wybierały artykuły niezbędne do utrzymania w codziennej czystości i higienie ciała młodej dziewczyny. Umiejętny dobór środków czystości nie był wcale taką prostą sprawą wśród natłoku różnorodnych produktów. W internacie dziewczęta utworzyły kącik czystości prezentując zawartość swoich kosmetyczek. Zaprojektowały też i wykonały na szkolnym korytarzu gazetkę tematyczną „ Przyjemnie jest być czyściochem”, aby zdobytą wiedzą na temat zasad przestrzegania higieny osobistej podzielić się ze wszystkimi.

   

  Prowadzący zajęcia : J. K.-S.

   

  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 1  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 2

  ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 3   ZAJĘCIA W INTERNACIE : „O CZYSTOŚCI DZIEWCZYNA NIGDY NIE ZAPOMINA” - Obrazek 4

   

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=258

   

  B.Z

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  Ogólnopolski Tydzień Kariery

  Wychowankowie Ośrodka w dniach od 15 do 19 października brali udział  w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery pt. ,,Bądź architektem swojego szczęścia”.

  Uczniowie z kl. IV-VI SP, VII-VIII SP, IV-VIII PUZ, I-III SP, III PUZ oraz I SPP uczestniczyli w zajęciach doradztwa zawodowego, które prowadziły: p. M. Zagajewska oraz p. B. Pasek-Macyszyn. Klasy VIII SP i III gimnazjum uczestniczły w zajęciach prezentujących zawód kucharz (prowadzący zajęcia: p. E. Bucyk) i ogrodnik (prowadzący:     p. A. Krucewicz).

  W trakcie Tygodnia Kariery odbyło się również spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gryfinie filia w Chojnie dla uczniów kl. III ZSZ, które dostarczyło praktycznych informacji dot. rynku oraz warunków pracy, dokumentów aplikacyjnych.

  W trakcie tego tygodnia uczniowie z klas III SPP oraz I Szkoły Branżowej I stopnia realizowali zajęcia w ramach projektu ZUS ( prowadzącymi były: p. K. Dudek-Śmiśniewicz, p. M. Zagajewska). Klasa III SPP wraz z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach pokazowych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chojnie.

  Kolejnym działaniem były zajęcia integracyjne dla klas: III GUZ oraz III SPP, które prowadziła p. K. Dudek-Śmiśniewicz.

  W dniu 19 października zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas VIII Szkoły Podstawowej, III Gimnazjum oraz II Szkoły Branżowej I stopnia przeprowadziła p. D. Olszak  z  Młodzieżowego Centrum Kariery.

  Podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbył się Quiz o zawodach dla uczniów klas Szkoły Podstawowej.

  W bibliotece przez cały tydzień uczniowie mieli możliwość zapoznania się z prasą oraz książkami prezentującymi zawody. Wystawę książek przygotowała p. M. Paczkowska.

   

  Ogólnopolski Tydzień Kariery - Obrazek 1    Ogólnopolski Tydzień Kariery - Obrazek 2

               Ogólnopolski Tydzień Kariery - Obrazek 3       Ogólnopolski Tydzień Kariery - Obrazek 4

  B.Z

   

 • Upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Zgodnie z tradycją  Ośrodka z okazji Dnia Edukacji Narodowej  uczniowie Samorządu przygotowali upominki. Na zajęciach w internacie uczniowie wykonywali jesienne liście z masy solnej. Pod czujnym okiem opiekunów Samorządu piękne życzenia z wizerunkiem naszej szkoły ozdabiali elementami jesiennymi. Wykonane prace uczniowie wręczyli wszystkim pracownikom Ośrodka i zaproszonym gościom w czasie uroczystego apelu. Zajęcia twórcze sprawiały wszystkim dużo radości  i były okazją do wspólnych spotkań, a przede wszystkim lekcją  poznania nowych technik plastycznych.

  Opiekunowie Samorządu-sekcja internatu

        Barbara Młynarczyk i Michał Ignar

  Upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Obrazek 1  Upominki z okazji Dnia Edukacji Narodowej - Obrazek 2

  B.Z

   

 • LAURKI Z OKAZJI DEN

  LAURKI Z OKAZJI DEN

  Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do dostrzeżenia i docenienia ważnej i trudnej pracy pracowników niepedagogicznych naszego Ośrodka, którzy też tego dnia świętują. O Paniach i Panach wspomagających pracę nauczycieli pamiętały dziewczęta z grupy wychowawczej II, wręczając pracownikom administracji i obsługi przygotowane okolicznościowe laurki z życzeniami. Do tych szczerych życzeń przyłączamy się wszyscy.

   

  J. K.-S.

                            LAURKI Z OKAZJI DEN - Obrazek 1

  B.Z

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       14 października to dzień w każdej szkole niezwykły. Właśnie w tym dniu swoje święto obchodzą wszyscy pracownicy oświaty. W bieżącym roku szkolnym święto to obchodziliśmy w naszym Ośrodku dwa dni wcześniej, tj. 12 października. Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego, co wprowadziło wszystkich zebranych w auli szkolnej w odświętny nastrój. Następnie głos zabrał Dyrektor Ośrodka Edward Piotrowski. Podziękował wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy, złożył okolicznościowe życzenia, a wraz z nimi wręczył wyróżnionym osobom nagrody. Po tej części uroczystości do akcji wkroczyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Złożyli nauczycielom i pozostałym pracownikom Ośrodka najszczersze życzenia   oraz wręczyli wykonane przez siebie okolicznościowe pamiątki. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie i pasowanie na ucznia. W podniosły i uroczysty sposób uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli naukę  w Ośrodku po raz pierwszy, złożyli ślubowanie i otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające przyjęcie do społeczności szkolnej. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali hymn Ośrodka, po czym został wyprowadzony sztandar.  Ostatnim akcentem uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej były występy szkolnych artystów, które umiliły czas wszystkim zebranym.

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 1  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 2

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 3  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 4

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 5  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - Obrazek 6

  ALBUM   http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=257

  B.Z

 • Święto Drzewa
  10.10.2018

  „Każdy liść pochłania CO2” to hasło tegorocznego Święta Drzewa, które ma nam przypomnieć, że sadzenie drzew jest jednym z  najprostszych i najbardziej opłacalnych sposobów zapobiegania zmianom klimatu. Członkinie koła przyrodniczego sprawdzały kondycję drzew posadzonych przez naszych wychowanków w parku Ośrodka w minionych latach . W czasie zajęć plenerowych dziewczynki dowiedziały się , że drzewa i lasy są niezbędnym elementem regulacji klimatu - pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia.

  Święto Drzewa - Obrazek 1

  więcej zdjęć w albumie:

  http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=256

  MP

 • Gra terenowa o Niepodległość

  Dnia 08.10.2018 r. członkinie Pieszego Koła Turystyczno-Krajoznawczego oraz przedstawiciele klas  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie wzięli udział w Grze terenowej o Niepodległość. Gra był związana z obchodami 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie pod opieką pani Edyty Roszkowskiej-Kożuszek, Emilii Bucyk i Danieli Iskry odbyli spacer zwiedzając zabytki miasta. Uczniowie rozpoczęli grę od udania się pod Platan „Olbrzym”, następnie: Basztę Więzienną, Basztę Bocianią, Klasztor Augustianów, Basztę Piekarską,  Bramę Barnkowską, Kościół Mariacki, Ratusz, Ruiny Świętej Gertrudy oraz Bramę Świecką. O każdym miejscu uczniowie dowiedzieli się od nauczycieli czegoś ciekawego. Zadanie oraz otrzymali pytanie, na które musieli udzielić.  Po powrocie ze szkoły uczniowie musieli odgadnąć hasło: NIEPODLEGŁOŚĆ, które powstało z wcześniejszych krzyżówek.  Jako pierwszy hasło odgadł Tomasz Halikowski, druga była Sandra Kubalek a jako trzecia rozwiązała hasło Laura Mackiewicz. Gratulujemy wszystkim uczniom.

  D.I.

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, ul. Podmurze 4, 74-500 Chojna
 • 91 414 16 91

Galeria zdjęć