• ,,Andrzejki’’- wieczór wróżb i konkursów.

          03.12.2023

          30 listopada w naszym Ośrodku odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróżbami  i konkursami. Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia tradycji andrzejkowych obchodzonych w Polsce,, Wróżki i Wróżbici ‘’ zaprosili wszystkich uczniów  do magicznego miejsca, gdzie każdy mógł wywróżyć sobie przyszłość.  Niespodzianką wieczoru była ,,Magiczna szkatułka”, z której każdy mógł wyciągnąć sobie wróżbę oraz dowiedzieć się, jaki zawód czeka go w przyszłości.  Symbole wiedzy magicznej, czarne koty, czarodziejskie czapki, bajkowi wróżbici  i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami brali udział w konkursach  i tańczyli wspólnie przy dźwiękach ulubionych utworów. Atrakcją wieczoru były słodkie desery  i  ciasteczka z ukrytą wróżbą, które przeniosły wszystkich w świat marzeń  i fantazji. Nagrodą oraz pamiątką magicznej zabawy był andrzejkowy dyplom dla najbardziej aktywnych uczniów.  Wieczór wróżb i konkursów był okazją do wspólnego spędzenia czasu z wychowawcami,   opiekunami i rodzeństwem, a także okazją do zachęcenia ich do współpracy i udziału w życiu Ośrodka.  Uczniowie wspólnie z dorosłymi chętnie uczestniczyli w  proponowanych zabawach, podczas których mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami m.in. zręcznością, śpiewem i tańcem. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Miłą pamiątką były wspólne zdjęcia, o które zadbała pani Beata. Podczas zabawy wykonywano zdjęcia aparatem z Laboratorium Przyszłości.

          Organizatorzy zabawy andrzejkowej:, B. Młynarczyk, J. Kielar, B. Zduńczyk, J. Lipińska,                                         I. Czajkowska, M. Pluskot, J Mazur, I. Jeremicz , A. Kałużna, J. Kłapouch, A. Krywalewicz,                                j J. Kożuszek-Stasiak

          B.Z

        • Nieznany poznany bohater

          03.12.2023

          Listopad jest miesiącem , podczas którego wspominamy i przeżywamy  wydarzenia  istotne  dla  każdego Polaka. W tę tematykę wplata się zaproponowany naszym uczniom konkurs plastyczny: „Niedźwiedź Wojtek-żołnierz generała Andersa”- bohaterski miś, który walczył u boku polskich żołnierzy podczas II wojny światowej. W zakres tematyczny konkursu wprowadziły uczniów poprzedzające go  zajęcia warsztatowe: „Historia oczami zwierząt.

          Do organizatorów  wpłynęło kilkadziesiąt prac zróżnicowanych pod względem techniki wykonania i zaangażowania. Oto autorzy najciekawszych :

          I miejsce :

          Lucjan Czerniakowski

          Piotr Serafiński

          Szymon Jakubiak

          II miejsce:

          Anna Narkiewicz

          Sandra Starzyk

          Dawid Jakubiec

          III miejsce:

          Oskar Ceglarek

          Patryk Stańczak

          Patryk Dereń

          Wszystkim za udział  dziękują organizatorzy : Dorota Wiatrowska i Edyta Roszkowska –Kożuszek

          J.L

        • Magia Świąt - andrzejkowy zawrót głowy

          01.12.2023

          W środę 29 listopada odbyła się zabawa Andrzejkowa zorganizowana przez nauczycieli prowadzących zajęcia w świetlicy szkolnej. Uczniowie przynieśli pyszne ciasto, upieczone przez siostrę Ani Narkiewicz – Igę, nie ma zdjęć, gdyż zniknęło bardzo szybko, słodycze oraz napoje. Przy muzyce i świetnej zabawie, czas minął bardzo szybko. Nie obeszło się też bez wróżb i przepowiadania przyszłości. Było dużo śmiechu i radości.   

          B.D. Z.D.

                                                                                                                     


           

        • #bezprzemocy

          30.11.2023

          29.11.2023 r. zebrała się komisja konkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego #bezprzemocy. Konkurs jest organizowany kolejny raz przez nasz Ośrodek i jest skierowany do dziecie i młodzieży naszego powiatu a także osób z niepełnosprawnością intelektualną powyżej 18 roku życia.

          Skład komisji konkursowej w tym roku przedstawiał się następująco: pani Małgorzata Wójcik - wicedyrektor SOSW w Chojnie, pani Sylwia Sowińska i pani Katarzyna Łabuda - przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gryfinie, pani Krystyna Mróz - przedstawiciel Urzędu Gminy w Chojnie, asp. szt. Ewelina Kurzyńska i st. post. Grażyna Lisowska - przedstawiciele Komisariatu Policji w Chojnie oraz pani Edyta Sawicka - przedstawiciel Nadleśnictwa Chojna. 

          Komisja konkursowa wybrała po 3 prace z każdej kategorii a nie było to łatwe, gdyż w konkursie wzięło udział ponad 200 uczestników.

          O wynikach konkursu zostali poinformowani przedstawiciele laureatów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godzinie 9.00 w naszym Ośrodku.

          Konkurs udało nam się zorganizować i zakupić nagrody dzięki ofiarności naszych sponsorów: Zarząd Powiatu Gryfińskiego, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Porblemów Alkoholowych w Chojnie, DANKOM Daniel Błażkiewicz, ANGRAS -2 Sp.j., Bank Spółdzielczy w Chojnie, Jagusz Vet Centrum, BOMAX Centrum Ogrodnicze, Foto Studio AD Andrzej Stelmach.

          Organizatorami konkursu były: Magdalena Zagajewska, Bernarda Pasek-Macyszyn, Daniela Iskra, Małgorzata Wiercimaga-Ożarowska, Karolina Dudek-Śmiśniewicz, Iwona Jeremicz, Jadwiga Lipińska, Magdalena Bernacka i Marta Kargol.

          D.I.

        • ,, W podróż z czasopismem”

          27.11.2023

          Większość z nas lubi podróżować. Szkolna biblioteka zaprasza chętnych uczniów w podróż z czasopismem. Poprzez kolorowe ilustracje i ciekawe informacje uczniowie zwiedzają duże miasta Polski. Wkrótce wybierzemy się na różne kontynenty, gdzie poznawać będziemy niezwykłe  miejsca, inną kulturę, żyjących tam ludzi i zwierzęta. Do zajęć uczniowie wykorzystują czasopisma dla dzieci, kolorowe ilustracje i pięknie ilustrowane książki.

          Bibliotekarz: Barbara Młynarczyk

          B.Z

        • Kiermasz książek

          27.11.2023

          Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się w dniach od 27.11 do 14.12.2023r. Książki zostały dostarczone do szkoły przez hurtownię taniej książki Tuliszków. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach! Wśród naszych propozycji znajdziecie różnorodne gatunki literackie: nowości wydawnicze i książki na różne okazje, książki edukacyjne dla dzieci, komiksy dla dzieci, kolorowanki, malowanki i kolorowanki z naklejkami, bajki, baśnie, albumy, książki  dla dzieci i książki dla młodzieży.

          Barbara Młynarczyk

          B.Z

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          27.11.2023

          24 listopada 2023 r. uczniowie oddziałów klasowych I-III SP i I-III PUZ uczestniczyli zajęciach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zajęcia poprzedzone były zorganizowaną w klasie wystawą książek o misiach i maskotek przyniesionych przez dzieci. Podczas zajęć uczniowie poznali historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowali wiersze o misiach, rozpoznawali misie z różnych bajek, poznali zwyczaje niedźwiedzi, bawili się przy piosenkach: „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, próbowali "misiowych przysmaków", uczestniczyli w grach i zabawach słowno-muzyczno-ruchowych, wykonali prace plastyczno-techniczne, których bohaterem były misie. Wszyscy bawili się świetnie.

          D. Wiatrowska

          J.L

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          27.11.2023

          Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie oddziałów klasowych I-III SP i I-III PUZ wzięli udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Chojnie. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały historię pluszowego misia oraz misie z różnych bajek. Wysłuchały bajkę czytaną przez panią bibliotekarkę, której głównym bohaterem był oczywiście …miś. Na koniec pobytu w bibliotece uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej foto budce.

          D. Wiatrowska

          J.L

        • Wiadomości sportowe.

          23.11.2023

          Wiadomości sportowe.

                  Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w życiu sportowym. Codziennie uczestniczy w treningach sportowych. Wyjeżdża również na zawody wojewódzkie. Poniżej przedstawiamy krótką relację z zawodów, które odbyły się w ostatnim czasie.

          1. Wrzesień – mistrzostwa województwa w jesiennych biegach przełajowych, które odbyły się w Szczecinie w Lasku Arkońskim. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli Oliwia Gutowska, Fabian Czerniakowski oraz Eryk Czerniakowski. Dorota Dziergas zdobyła miejsce drugie.
             
          2.  W dniu 20 września 2023 roku w Pyrzycach odbył się wojewódzki turniej piłki nożnej 6 – osobowej. Nasi waleczni chłopcy zdobyli trzecie miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Eryk Czerniakowski, Fabian Czerniakowski, Grzegorz Kuballek, Damian Starzyk, Patryk Chłystek oraz kapitan Patryk Dereń.

           

          1. W dniach 29.09 – 01.10 2023 roku w Łosicach odbyły się ,,Ogólnopolskie Biegi Przełajowe”. Trzech zawodników z naszej szkoły stanęło na podium i otrzymało piękne nagrody. Byli to Fabian Czerniakowski, który wywalczył trzecie miejsce w biegu na dwa kilometry, Oliwia Gutowska, która była piąta w biegu na 1200 metrów oraz Eryk Czerniakowski, który zajął szóste miejsce w biegu na trzy kilometry.

           

          1. W dniach 28.10 – 05 11. 2023 roku nasi lekkoatleci: Eryk Czerniakowski, Fabian Czerniakowski, Grzegorz Kuballek, Mateusz Mielczarek, Kamil Pitura  brali udział w obozie sportowym zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI-RAZEM, który odbył się w Zakopanem. 

           

          1. Kolejna impreza to ,,Wojewódzki turniej piłki nożnej halowej”, który odbył się w Choszcznie w dniu 14 listopada 2023 roku. Była to impreza, na którą przyjechało aż dziesięć zespołów z całego województwa zachodniopomorskiego. Nasz drużyna, która wystąpiła w składzie Patryk Dereń – kapitan, Grzegorz Kuballek, Grzegorz Narkiewicz, Piotr Narkiewicz, Eryk Czerniakowski, Damian Starzyk, Olaf Kosmowski zajęła dziewiąte miejsce. Było dość ciężko, ale  naprawdę niewiele brakowało, żeby zająć lepsze miejsce.  Chłopcy dali z siebie wszystko. Na otarcie łez pozostaje nam wspomnienie z ubiegłego roku, gdzie podczas podobnej imprezy wojewódzkiej zajęliśmy drugie miejsce, ale już podczas mistrzostw Polski zdobyliśmy tytuł mistrza Polski. W zespole jest motywacja oraz chęć do pracy, więc miejmy nadzieję, że w przyszłości będą lepsze wyniki.

           

          Już wkrótce kolejna porcja informacji sportowych.  

        • Spotkanie z założycielami naszej szkoły

          23.11.2023

          Uczestnicy Koła Historycznego od kilku tygodni przygotowywali się do spotkania z Państwem Marią i Adolfem Chmura, który jest współzałożycielem naszej szkoły. Podczas zajęć koła historycznego zapoznali się z obszernymi wspomnieniami małżonków, wieloletnich pracowników SOSW. Pan Adolf w Sierpniu 1958 roku przyjechał z panem Edmundem Winiarskim do Chojny, miasta jeszcze w dużej części nieodbudowanego ze zniszczeń II wojny. Jako współzałożyciele organizowali rozpoczęcie roku szkolnego 1958/59, nadzorowali prace wykończeniowe w budynku szkolnym i internatu. Przyjmowali pierwszych uczniów w historii SOSW, nadzorowali i wspierali trudne, pionierskie początki Ośrodka. Pani Maria Chmura przepracowała w szkole 41 lat jako krawcowa, zaopatrzeniowiec i magazynier. 21 Listopada odwiedziliśmy Marię Adolfa Chmura. Spotkanie odbywało się w szczerej, serdecznej atmosferze. Chętnie odpowiadaliśmy o funkcjonowaniu dzisiejszej szkoły, odpowiadaliśmy na pytania i uzyskaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, które nas ciekawiły. To było bardzo miłe spotkanie. Opuściliśmy mieszkanie szanownych małżonków, założycieli szkoły pod dużym wrażeniem spotkania, świadomi wyjątkowości wizyty i szczerej rozmowy. Pan Adolf tak wspomina początki pracy w Chojnie: Wkrótce odwiedzimy i wysłuchamy kolejnych pracowników-seniorów Ośrodka, którzy z całą pewnością, podzielą się z nami mało znanymi historiami z przeszłości. „… Edmunda Winiarskiego poznałem w Zamościu. On wówczas studiował w Warszawie pedagogikę specjalną. Zaraz pojechaliśmy do Warszawy, przyjęli mnie na kierunek pedagogiki specjalnej. Gdy rozpocząłem studia zaoczne, otrzymałem jednocześnie skierowanie do podjęcia pracy w szkole specjalnej. Otrzymaliśmy trzy oferty pracy, w trzech szkołach w województwie szczecińskim. Do wyboru przedstawiono nam Chojnę, Świnoujście, Szczecin do wyboru. Wybraliśmy małe miasto na południu województwa – Chojnę[…] Dwa budynki szkolne zostały udostępnione społeczności szkolnej, dwa kolejne były zniszczone. Należało zorganizować lekcje od 8 rano. Po południu dzieci grupami odrabiały lekcje w klasach szkolnych. W internacie nie odbywała się nauka własna. Grupami udawali się do szkoły, wychowawca dyżurujący w danej grupie, prowadził do wyznaczonej sali. Było śniadanie, drugie śniadanie, podwieczorka nie było. Obiad zawsze dwudaniowy. Wieczorami odbywały się zajęcia w internacie, w świetlicach robiły własne różne rzeczy, przecież telewizorów jeszcze nie było”.

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          23.11.2023

          Na 21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym szczególnym dniu jest okazja, aby zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi i mili. W naszym Ośrodku również obchodziliśmy to miłe i życzliwe święto. Na drzwiach wszystich gabinetów klasowych zostały przyczepione motta z życzliwymi myślami oraz uczniowie mogli na "życzliwym drzewie" przyczepić miłe słowo za pomocą liści.

          Organizatorzy: M. Zagajewska, B. Pasek-Macyszyn, D. Iskra

          D.I.

        • Prawa Dziecka pod hasłem: ,, Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”

          21.11.2023

           Dzień 20 listopada z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został przez Sejm Rzeczpospolitej Polski uznany za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia n/t ,, Dziecko i jego prawa” . Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z dokumentem jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka , która mówi o  potrzebach wszystkich dzieci niezależnie od rasy  i pochodzenia. Wstępem do zajęć był wiersz czytany przez ucznia: ,,Nasze Prawa’’. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do pracy w grupach: uczniowie ustalali co dane prawo oznacza w praktyce, odczytywali listy swoich rówieśników z różnych krajów i zastanawiali się, jakie prawo zostało złamane w danej sytuacji. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie w skojarzenia – zgadnij jakie to prawo? wyciągali z worka przedmioty i odgadywali, z jakim prawem jest on związany. Układali również puzzle przedstawiające prawa dziecka. Przekazana została również ważna informacja: że oprócz praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, wychowanka. Każdy uczeń przedstawił co jest jego obowiązkiem w domu lub w czasie pobytu w Ośrodku.  Dla większości uczniów najważniejszym obowiązkiem  jest sprzątanie swojego pokoju i chodzenie do szkoły. Każda grupa otrzymała ,, Mini dokument’’ przedstawiający Prawa Dziecka w formie kolorowych ilustracji. Zakończeniem zajęć było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat o ,,Prawach i obowiązkach dziecka” zorganizowanego prze p. Monikę Pluskot  i p. Dianę Atłas. 

          Zajęcia przeprowadzone zostały przez:

          B. Młynarczyk,  B. Pasek –Macyszyn

          B.Z

           

        • Spotkanie w Schwedt

          21.11.2023

          W ramach współpracy polsko-niemieckiej nasi uczniowie zostali zaproszeni do szkoły w Schwedt na              ,, Święto ognia”.  Otwarciem imprezy był wspólny taniec przy ognisku i występy najmłodszych uczniów.  Mieliśmy okazję zobaczyć prezentację prac plastycznych uczniów różnych klas wykonywanych przez cały tydzień podczas projektu pod hasłem: ,, Ogień to nasz żywioł” Były to prace wykonane różnymi technikami plastycznymi, byliśmy pod wrażeniem ich pomysłowości i kreatywności. Największą atrakcją był taniec z ogniem inspirowany muzyką. Spotkaniu towarzyszyły również wspólny posiłek, rozmowy i wymiana doświadczeń między uczniami i dorosłymi.

          Opiekun wycieczki:  Barbara Młynarczyk

          B.Z

        • Konkurs plastyczny Prawa i Obowiązki Ucznia

          21.11.2023

          Dnia 20 listopada 2023 r. podczas zajęć „Prawa i Obowiązki Ucznia”, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tym samym tytule. Wśród licznych prac niezależne jury wyłoniło trzy według nich najciekawsze prace:

          1. Zosia Maciążek
          2. Patrycja Kowalska
          3. Maciej Stańczak

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

          Organizatorzy: D. Atłas, M. Pluskot

          M.P.

        • Spotkania z historią Chojny i okolic

          20.11.2023

          W ramach ogólnopolskiego projektu "Klasa w terenie" uczniowie wraz z nauczycielami ze świetlicy szkolnej oraz z klasy 7-8 SPPUZ, wyszli do Centrum Informacji przy Ratuszu w Chojnie na spotkanie z Panem Andrzejem Krywalewiczem, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o średniowiecznych początkach naszego miasta i okolic.

          B.D.

        • „Szkoła pamięta”

          17.11.2023

          Dnia 15.11.2023r. odbyły się zajęcia w internacie w ramach programu MEiN #szkołapamieta. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. Wychowankowie dowiedzieli się na czym polegała organizacja konspiracyjna, Armia Krajowa- działająca na terenie całej okupowanej Polski i poza jej granicami w okresie II Wojny Światowej. Na zakończenie wychowankowie wspólnie wykonali plakat upamiętniający żołnierzy AK. Podczas zajęć wykorzystany został aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu "Laboratorium Przyszłości" Organizatorzy: D. Atłas, M. Pluskot, J. Kielar.

          D.A.

        • Wyjazd do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie

          16.11.2023

          9 listopada 2023r. uczniowie oddziału klasowego I-III Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do Centrum Wodnego „Laguna” w Gryfinie pod opieką swojej wychowawczyni p. Doroty Wiatrowskiej.

          Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, zapoznanie uczniów z podstawowymi umiejętnościami poruszania się w wodzie, rozwijanie społecznych zachowań oraz samodzielności podczas pobytu na basenie

          Podczas 2 godzinnego pobytu w centrum zabaw wodnych uczniowie skorzystali z basenu z falą, ze zjeżdżalni wodnych, jacuzzi, basenu z dziką rzeką oraz z kąpieli w solance.

          Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim uczniom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości        i przyjemnych wrażeń.

          D. Wiatrowska

          J.L

        • ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

          14.11.2023

          II edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Łamańce Językowe" odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie 14.11.2023 r. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Chojna. W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Szkoły Podstawowej w Nawodnej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Komisja w składzie: wicedyrektor Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie - pani Małgorzata Wójcik, przedstawiciel Gminy Chojna - pani Krystyna Mróz, logopeda Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryfinie Filia w Chojnie - pani Jadwiga Sapak oraz kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie - pani Krystyna Leddin wyłoniła laureatów konkursu w 3 kategoriach wiekowych: 

          Uczniowie klas 0-2:

          1 miejsce Kinga Jóźwik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, 

          2  miejsce Zofia Jasińska ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie, 

          3 miejsce Antoni Trochowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie.

          Kategoria uczniów klas 3-5:

          1 miejsce Jakub Wrześniewski ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie, 

          2 miejsce Oliwia Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie,

          3 miejsce Maksymilian Kulka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie.

          Kategoria uczniów klas 6-8:

          1 miejsce Jakub Popereka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, 

          2 miejsce Maria Walczak z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie,

          3 miejsce Emil Urbański z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. 

          Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chojnie.

          Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do konkursu.

          Dziękujemy panu Przemysławowi Kaweńskiemu za fotorelację naszego konkursu.

          D.I.

        • Narodowe Święto Niepodległości - 11.11.2023r.

          11.11.2023

          „… Ziemio ojczysta , ziemio jasna …

          Codziennie mocniej w ciebie  wrastam

          Radością , smutkiem , dumą , gniewem…

          Można nie kochać cię – i żyć ,

          ale nie można owocować …”

          Wolność  wywalczona przez pokolenia naszych przodków nie jest dana nam na zawsze.

          Codzienną uczciwą  pracą, sumiennym wykonywaniem  obowiązków, kulturą słowa, szacunkiem do otoczenia, do przeszłości  możemy budować  nasz wspólny dom  - Polskę, którą mamy szczerze kochać. Przypomnieniu  tego służą  rocznice wydarzeń doniosłych dla każdego Polaka.

          Radośnie świętując Narodowe Święto Niepodległości   w obecnym roku szkolnym , w łączności  z milionami polskiej  braci szkolnej, odśpiewaliśmy hymn narodowy – w ramach ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. Krótki rys historyczny   przypomniał okoliczności  odzyskania niepodległości w roku 1918 . VI Przegląd Pieśni  Patriotycznej  stał się pięknym podsumowaniem  święta.

          Rodzicom –za obecność , uczniom i wszystkim nauczycielom  za zaangażowanie, cierpliwość, trud przygotowań –serdecznie dziękujemy !

          E. Roszkowska-Kożuszek

          J.L

        • Nowe książki w bibliotece

          09.11.2023

          W ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 -Priorytet 3”, który realizowany jest  przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowe książki. dla dzieci i młodzieży.

          Drodzy czytelnicy jeśli wydaje się Wam, że przeczytaliście już wszystko ze szkolnej biblioteki to się mylicie, na półkach pojawiły się nowości. Wśród nowych książek znalazły się pozycje dla młodych czytelników i dla trochę starszych, dla dziewczyn i dla chłopaków oraz dla dorosłych, którzy wybiorą coś dla siebie. Zobaczcie sami. Biblioteka zaprasza.

          Barbara Młynarczyk

          B.Z

    • Kontakty

      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie
      • 91 414 16 91
      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, ul. Podmurze 4, 74-500 Chojna Poland
    • Logowanie