Poniżej wyszczególniono sukcesy naszych dzieci

w roku 2020 z zakresu:

Piłka nożna w Prenzlau

Drugie miejsce dla naszych sportowców

W dniu 30 stycznia 2020 roku w Prenzlau odbył się doroczny turniej halowej  piłki nożnej. W turnieju brało udział siedem zespołów niemieckich oraz nasz chojeński. Po bardzo zaciętej  grze zwycięską drużyną okazała się drużyna gospodarzy, czyli zespół z Prenzlau. Nasi sportowcy zajęli drugie miejsce. W finałowym meczu zremisowaliśmy z przeciwnikami. Niestety przegraliśmy w rzutach karnych. Warto dodać, że podczas rozgrywek nie przegraliśmy ani jednego meczu. Trzy mecze wygraliśmy a dwa zremisowaliśmy. Chłopcy spisali sie bardzo dobrze. Grali zespołowo, spokojnie, bez kłótni. Jacek Gołuch wspaniale spisał się w bramce. Marcin Wójcik otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Zachwycali grą Mateusz Mielczarek, Patryk Dereń, Michał Papiński oraz Dawid Hołotczyk. Serdecznie gratulujemy młodym sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów.

Piłka nożna w Prenzlau - Obrazek 1

Halowe mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce

Na podium również stanęli reprezentanci Naszej Szkoły

W dniu 01 lutego 2020 roku w Szczecinie odbyły sie halowe mistrzostwa województwa w lekkiej atletyce. W tej imprezie wystartowało naszych pięciu najlepszych lekkoatletów ( wśród chłopców - dziewczęta nie startowały). Byli to Kamil Pitura, Mateusz Mielczarek, Michał Papiński, Patryk Dereń oraz Dawid Hołotczyk. Nasi sportowcy mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi lekkoatletami z całego województwa. Trzeba przyznać, że poziom był bardzo  wysoki. Mimo to spisali sie bardzo dobrze. Kamil Pitura zajął trzecie miejsce w biegu na 1000 metrów z czasem 3,26,97 min.  Gratulujemy młodym lekkoatletom i życzymy dalszych sukcesów. Nasze marzenia na przyszłość? Pobiec na 60 metrów poniżej ośmiu sekund i skakać w dal  w pobliżu sześciu metrów. Marzeniem Kamila Pitury jest biegać 400 metrów w okolicach 50 sekund. Będziemy ciężko pracować, aby  zrealizować te marzenia.

Sukces Anny Grzelak w plebiscycie sportowym

W plebiscycie Głosu Szczecińskiego „Sportowiec Roku” nasza uczennica zdobyła najwyższe wyróżnienie

Uroczysta gala podsumowująca drugą już edycję tego plebiscytu odbyła się 4 lutego br. w Grand Park Hotel w Szczecinie. Na galę przyjechali wszyscy najlepsi sportowcy naszego regionu z trzech najwyższych miejsc zajętych w finale w każdej z sześciu kategorii plebiscytu.

Powiat gryfiński w kategorii kobiet reprezentowała na gali Anna Grzelak – Orły Chojna, uczennica Branżowej Szkoły I stopnia w naszym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chojnie (mistrzyni Europy i świata w warcabach 100 – polowych). Anna Grzelak w pierwszym etapie tego plebiscytu zwyciężyła w powiecie gryfińskim pokonując sześć innych zgłoszonych kobiet, natomiast w finale regionalnym zajęła drugie miejsce uzyskując 612 głosów.

Obrazek 2020-03-08 12:52:33

Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce

Imponujące zwycięstwa i Medale dla reprezentantów naszej szkoły

W dniach 24 – 27 lutego 2020 roku na hali widowiskowo-sportowej Arena Toruń   odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata  - VIRTUS 2020 World Indoor Athletics. W zawodach uczestniczyły reprezentacje Hiszpanii, Francji, Norwegii, Ukrainy, Portugalii, Hong Kongu, Turcji oraz Polski. W skład polskiej reprezentacji wchodziło 16 zawodników będących członkami lekkoatletycznej  kadry narodowej  Związku Stowarzyszeń Sportowych ,, Sprawni- Razem”. Wśród nich znaleźli się uczniowie – zawodnicy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie Kamil Pitura oraz Tycjan Kozdra ( od niedawna absolwent szkoły). Tycjan Kozdra zdobył pierwsze miejsce w skoku wzwyż oraz trzecie miejsce  w skoku w dal. Kamil Pitura wraz z kolegami wywalczył trzecie miejsce w biegu sztafetowym 4x400m. Medale te, obok innych zdobytych przez pozostałych zawodników,  miały wpływ na to, że polska reprezentacja w klasyfikacji medalowej zajęła trzecie miejsce.

Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. - Obrazek 1

Wyróżnienia i dyplomy

Niezwykle pracowity rok 2020 dla  naszej uczennicy Kariny Sobczyńskiej

Pomimo panującej pandemii  wzięła ona udział w około dwudziestu festiwalach i przegladach piosenki o róznej tematyce. Wiekszość z nich odbywała się drogą internetową, gdzie oceniane były wcześniej zarejstrowane materiały video uczestników. Taka forma uczestnictwa pozwoliła też reprezentować nasz Ośrodek w nawet  bardzo oddalonych miastach, gdzie fizyczny udział raczej nie byłby możliwy. Dodatkową nobilitacją było stypendium muzyczne jakie otrzymała Karina od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na rozwijanie swojej muzycznej pasji.

Wyróżnienia i dyplomy.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

Dwukrotne podium w konkursie na szczeblu ogólnopolskim

Członkowie koła ekologicznego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na hasło ekologiczne dotyczące mobilnej strefy edukacyjnej zaaranżowanej w śmieciarce, we wnętrzu której można dowiedzieć się dlaczego i jak należy segregować odpady (w szczególności butelki  PET), jak wygląda proces recyklingu i co może powstać w wyniku przetwarzania tych odpadów. Przed przystąpieniem do konkursu młodzi ekolodzy odbyli wirtualny spacer po interaktywnej wystawie zaaranżowanej we wnętrzu śmieciarki. W trakcie tego spaceru odpowiadali na pytania, rozwiązywali quizy, odszukiwali odpady do recyklingu i przygotowali gazetkę ekologiczną.

Po gruntownym przygotowaniu każdy mógł ułożyć dowolną liczbę haseł, które przesłane zostały na konkurs specjalną drogą on-line. Konkurs miał 2 edycje wrześniową i październikową. Jury konkursu w obu edycjach wybierało 20 najciekawszych haseł ekologicznych nadesłanych z całej Polski. Miło jest nam zakomunikować, że w edycji wrześniowej Tomasz Halikowski zajął II miejsce, a w edycji październikowej Oliwia Gutowska, która wysłała dwa hasła zajęła II i IX miejsce. Uczniowie otrzymali cenne nagrody wartości 140 zł każda!.