• ROK 2023

Poniżej wyszczególniono nasze sukcesy

w roku 2023 z zakresu:

•                          Sukcesy wokalne Kariny

• II miejsce w konkursie „Niech kolęduje z nami cały świat”
          • W okresie Świąt Bożego Narodzenia uczennica klasy  VII puz Karina Sobczyńska uczestniczyła w wielu Festiwalach Kolęd i Pastorałek jako reprezentantka naszej szkoły. Uczennica wystąpiła w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, w Dębnie w eliminacjach rejonowych otrzymując wyróżnienie. Otrzymała wyróżnienie także  w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zimowej i Świątecznej w Lipianach oraz Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy razem”. Największym osiągnięciem Kariny było zdobycie II miejsca w Konkursie „Niech kolęduje z nami cały świat” w Mieszkowicach. Ponadto Karina uczestniczyła
            w koncertach bożonarodzeniowych w Kościele w Mieszkowicach i w Dolsku.

Karinie  serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Intensywne treningi przekładają się na sukcesy sportowe naszych uczniów

Medalowe miejsca podczas Wojewódzkiej Spartakiadzie Lekkoatletycznej w Pyrzycach

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla sportowców z naszej szkoły. Codzienne, intensywne treningi, udział w zawodach, przygotowywanie się do kolejnych startów. Braliśmy udział w kilku imprezach zajmując na ogół czołowe miejsca. Oto one w kolejności od najnowszej:

Wojewódzka spartakiada lekkoatletyczna, która odbyła się w Pyrzycach w dniu 11 maja 2023 roku.  Zdobyliśmy bardzo dużo medalowych miejsc. Na przykład trzy pierwsze miejsca w biegu na 100 metrów  w kategorii chłopców starszych, podobnie w biegu na 200 metrów w kategorii chłopców starszych. Alfabetycznie sytuacja medalowa  przedstawia się  następująco:
          a) Czerniakowski Eryk – I miejsce w biegu na 800 metrów,
          b) Gutowska Oliwia – I miejsce w biegu na 800 metrów,
          c) Kuballek Sandra – I miejsce w biegu na 100 metrów, II miejsce w biegu na 200 metrów
          d) Kuballek Grzegorz – II miejsce w skoku w dal,
          e) Mielczarek Mateusz – I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 100 metrów,
          f) Muciek Dominik – I miejsce w biegu na 100 metrów, I miejsce w biegu na 200 metrów,
          g) Pitura Kamil – I miejsce w biegu na 400 metrów, II miejsce w biegu na 200 metrów,
          h) Starzyk Damian – II miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 100 metrów,
          i) Wypych Patryk – III miejsce w biegu na 200 metrów, III miejsce w biegu na 100metrów.

Serdecznie Gratulujemy

Nasza uczennica zaprezentowała swój talent wokalny w Małopolskim Festiwalu Piosenki

Patronat honorowy nad festiwalem objęła Pani Agata Kornhauser - Duda

Uczennica klasy VII SP PUZ Karina Sobczyńska zaprezentowała swój talent wokalny w Małopolskim  Festiwalu Piosenki  „Integracja malowana dźwiękiem”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  „ Kropla Dobroci”  w Bochni. Celem tego festiwalu jest edukacja muzyczna, jak również nauka tolerancji i akceptacji niepełnosprawności.  Udział w festiwalu był wielkim marzeniem Kariny!

Poza występem,  uczennica miała możliwość uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez znanych wokalistów, instrumentalistów, aktorów i kompozytorów. W tym roku repertuar uczestników został wysłuchany przez jury w składzie: Marek Piekarczyk, Anna Rusowicz, Adrianna Biedrzyńska, Natalia Leszcz, Jerzy Grunwald, Maurycy Polaski i Wojciech Skolnicki. Patronat nad festiwalem objęła  Pani Agata Kornhauser- Duda.

Karinie  życzymy  wytrwałości  w doskonaleniu umiejętności wokalnych i osiąganiu kolejnych  sukcesów.

I miejsce dla Kariny Sobczyńskiej w II Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Ekologicznej

Wyróżnienie w XII Międzynarodowym Konkursie Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej "Rogatywka"

Na przełomie maja i czerwca 2023r. uczennica klasy VII SP PUZ Karina Sobczyńska wzięła udział w konkursach wokalnych. W maju odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patroitycznej „Rogatywka” w którym  uczennica otrzymała wyróżnienie. Kolejnym konkursem był II Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty- Karina otrzymała I miejsce. W czerwcu uczestniczyła w Akademii Czesława Mozila w Złotowie. Zaprezentowała się przy akompaniamencie zespołu Grzeczni Chłopcy i została nagrodzona.

Wiadomości sportowe

Miejsca na podium dla naszych uczniów

Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w życiu sportowym. Codziennie uczestniczy w treningach sportowych. Wyjeżdża również na zawody wojewódzkie. Poniżej przedstawiamy krótką relację z zawodów, które odbyły się w ostatnim czasie.

1. Wrzesień – mistrzostwa województwa w jesiennych biegach przełajowych, które odbyły się w Szczecinie w Lasku Arkońskim. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli Oliwia Gutowska, Fabian Czerniakowski oraz Eryk Czerniakowski. Dorota Dziergas zdobyła miejsce drugie.
          2.  W dniu 20 września 2023 roku w Pyrzycach odbył się wojewódzki turniej piłki nożnej 6 – osobowej. Nasi waleczni chłopcy zdobyli trzecie miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Eryk Czerniakowski, Fabian Czerniakowski, Grzegorz Kuballek, Damian Starzyk, Patryk Chłystek oraz kapitan Patryk Dereń.

1. W dniach 29.09 – 01.10 2023 roku w Łosicach odbyły się ,,Ogólnopolskie Biegi Przełajowe”. Trzech zawodników z naszej szkoły stanęło na podium i otrzymało piękne nagrody. Byli to Fabian Czerniakowski, który wywalczył trzecie miejsce w biegu na dwa kilometry, Oliwia Gutowska, która była piąta w biegu na 1200 metrów oraz Eryk Czerniakowski, który zajął szóste miejsce w biegu na trzy kilometry.