• Koło Modelarstwa Balonowego

• Witamy na stronie pasjonatów

modelarstwa balonowego!

Zapraszamy do poznania szczegółów działalności tego koła

i do oglądania fotorelacji przygód z balonami.

Co nam daje,

czego uczy Koło Modelarstwa Balonowego?

Modele balonów imponują swoją wielkością. Są bardzo duże, niektóre osiągają nawet 3,5 metra wysokości.

Budujemy je w trzech klasach:

-     - MINI – obwód czaszy do 3,14 m

-     - STANDARD – 4,7m

-     - OPEN – bez limitów wielkości

Aby balony mogły poszybować w górę, pasjonaci modelarstwa muszą je precyzyjnie wykonać. Sklejenie dużego balonu trwa ok. 6 godzin. Kolejnym, a zarazem najefektowniejszym etapem zajęć modelarstwa jest przeprowadzenie lotów treningowych lub dla publiczności pokazu lotów balonów np. jako zwieńczenie (uatrakcyjnienie) imprezy szkolnej. Wielu widzów wówczas oferuje swoją pomoc w napełnianiu i wypuszczaniu balonów – chcą też być bohaterami tej imprezy, jednakże w tym etapie mogą uczestniczyć tylko przeszkoleni modelarze. Urządzenie do napełniania balonów wytwarza bardzo duży strumień ognia o wysokości ok. 2 metrów i ze względów bezpieczeństwa nie mogą w pokazie uczestniczyć przypadkowi (nieprzeszkoleni) pomocnicy. Konstrukcja naszej „wyrzutni” balonów ogranicza niemal w 100% kontakt z ogniem, jednak bardzo często zmagamy się też z drugim żywiołem a mianowicie wiatrem. Każdy uczestnik Koła Modelarskiego, wie jak zachować się podczas napełniania balonów, tak aby bezpiecznie wykorzystać do pomocy ogień, a także wie co zrobić, aby jak najminiej przeszkadzał w napełnianiu balonów wiatr.

Na naszym koncie mamy też duży sukces na zawodach baloniarskich. Nasi wychowankowie zdobyli V miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego Lotów Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze.

Poniżej znajdują się zdjęcia pokazujące różne etapy budowy balonów i pokazy ich lotów.

Dużo więcej zdjęć można obejrzeć w albumie fotograficznym Ośrodka.

link poniżej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć,

a także kolejnego pokazu lotów – NAJLEPIEJ NA ŻYWO!

Modelarstwo uważane za hobby może być wspaniałym przykładem rozwijania uzdolnień manualnych uczniów tak potrzebnych i przydatnych w życiu codziennym. Jest to sposób na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań technicznych i ciekawą przygodę z rzadko spotykanym sportem.

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA I POKAZY LOTÓW!!!