Dziewczęta z koła fotograficznego „Obiektyw” wykonały pracę plastyczno – fotograficzną na wystawę objazdową w ramach współpracy polsko niemieckiej: „TO JESTEM JA TO POTRAFIĘ”. Praca przedstawia piękny zabytek Chojny - gotycki Kościół Mariacki.
B.N
Dziewczęta z koła fotograficznego „Obiektyw” wykonały pracę plastyczno – fotograficzną na wystawę objazdową w ramach współpracy polsko niemieckiej: „TO JESTEM JA TO POTRAFIĘ”. Praca przedstawia piękny zabytek Chojny - gotycki Kościół Mariacki.
B.N
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie oferuje kształcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 6 do 24 lat.
Prowadzimy nauczanie w następujących typach szkół:
SZKOŁA PODSTAWOWA (klasy od 1 do 8)
· dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
· dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
GIMNAZJUM (nabór z przeniesienia tylko do klasy 2 i 3)
· dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
· dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY
· dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną, którzy ukończyli gimnazjum (lub w przyszłości klasę 8 szkoły podstawowej),
· nauka trwa 3 lata, ale istnieje możliwość wydłużenia etapu nauczania do 24 roku życia,
· szkoła przygotowuje uczniów, zgodnie z ich możliwościami, do podejmowania pracy.
Poniżej znajdują się zdjęcia z naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Szczegóły naboru do BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA
w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chojnie
REKRUTACJA DO SZKOŁY BRANŻOWEJ NA ROK 2017 / 2018
JEST JUŻ ROZPOCZĘTA!!!
Od 1 września 2011 r. w naszym Ośrodku funkcjonuje Zasadnicza Szkoła Zawodowa.
Zgodnie z najnowszą reformą oświaty szkoła ta będzie wygaszana do 2019 roku.
W miejsce zasadniczej szkoły zawodowej powstanie branżowa szkoła I stopnia, która rozpocznie swoją działalność już od 1 września 2017 roku.
W jakich zawodach nasz Ośrodek będzie kształcić uczniów
w Branżowej Szkole I Stopnia?
W kolejnym roku szkolnym 2017/2018 kształcić będziemy absolwentów gimnazjów w dwóch zawodach:
KUCHARZ i OGRODNIK
Oto zdjęcia z naszej pracowni gastronomicznej i ogrodniczej:
Z raportu Powiatowego Urzędu Pracy, a także z ogłoszeń publikowanych w prasie i internecie wynika, że w naszym powiecie obserwuje się stały i wyraźny wzrost ofert pracy w zawodzie ogrodnik, a także kucharz. Przesunięcie zasobów pracy ze sfery produkcji do sfery usług w naszym rejonie znacznie zwiększyło zapotrzebowanie na pracę w tych zawodach.
Już od dzisiaj można składać podania o przyjęcie do naszej szkoły, a tuż po 30 czerwca br. uzupełnić je o świadectwo ukończenia gimnazjum i inne stosowne dokumenty.
Liczba miejsc ograniczona !!!
Aby poznać więcej informacji na temat naboru do Branżowej Szkoły I Stopnia w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chojnie
kliknij poniższy link
Dużo ważnych informacji o naszym Ośrodku znajduje się również w NOWYM FOLDERZE.
Aby je poznać kliknij poniższy link:
ORAZ
ZOBACZ TAKŻE
KIERUNEK KUCHARZ - FILM/PREZENTACJA PROMUJĄCA
KIERUNEK OGRODNIK - FILM PROMUJĄCY
Admin
Wakacji minął czas i szkoła ponownie powitała nas!
4 września 2017 roku o godz. 10 odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie. Uroczystość rozpoczęła się w auli szkolnej od wprowadzenia sztandaru placówki i odśpiewania hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego. Następnie zabrał głos Pan Dyrektor Edward Piotrowski, który powitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców oraz zaproszonych gości. Przedstawił organizację roku szkolnego, zapoznał nowych uczniów z ich wychowawcami i nowymi nauczycielami. Życzył wszystkim dużo radości, wytrwałości i sukcesów na nowy rok szkolny, który jest szczególny ze względu na reformę oświatową - wprowadza między innymi ośmioletnią szkołę podstawową i szkoły branżowe I i II stopnia. Następnie głos zabrał ks. Proboszcz Jan Zalewski, który przekazał całej społeczności szkolnej życzenia owocnej pracy i osiągania samych sukcesów w nowym roku szkolnym. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania ze swoimi wychowawcami.
B.N
Regulamin konkursu na hymn
Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chojnie
I. Organizator konkursu
II. Cele konkursu
III. Zasady konkursu
IV. Miejsce i termin składania prac konkursowych
V. Kryteria oceny prac konkursowych
VI. Rozstrzygnięcie konkursu
Powalczmy razem o DRZEWO ROKU 2017 !!!
Kasztany jadalne z Krajnika Górnego są finalistą ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku 2017, aby ten sukces był jeszcze większy potrzebny jest nam Twój głos na nasze drzewo (a nawet cały szpaler) - reprezentanta naszej gminy, powiatu i województwa.
Oto link na sztronę głosowania
PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ INFORMACJE DOTYCZĄCE GŁOSOWANIA
Admin AK
PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
Uczniowie z koła ekologicznego wybrali się w czerwcu na wycieczkę do Doliny Miłości w Zatoni Dolnej. Podczas wycieczki uczniowie podziwiali niezwykłe ukształtowanie terenu, spacerowali wzdłuż Odry, poznawali ciekawe rośliny. To jednak nie wszystko, ponieważ do miejsca dwóch stawów z rzeźbami Adama i Ewy młodzi ekolodzy przywieźli sadzonki roślin ozdobnych wyprodukowane przez ich kolegów ze szkoły zawodowej. Chcąc upiększyć ten romantyczny zakątek posadzili na rabatach przy stawach begonie, aksamitki, celozje, lawendy, rojniki, dalie i wiele innych. Dodatkowo wygrabili ścieżki spacerowe, wypielili rabaty, przycięli stare krzewy. To była nie tylko miła wycieczka do ciekawego miejsca, ale również bardzo pouczająca i pożyteczna ze względu na to, że uczniowie mogli nauczyć się właściwej pielęgnacji roślin i pozostawić po sobie zadbane rabaty z ciekawymi nasadzeniami. Wszystkie prace zostały wykonane w porozumieniu i we współpracy z panem Ryszardem Mateckim – opiekunem tego miejsca.
EK + Admin AK
W czerwcu odbyły się zajęcia edukacyjno-wychowawcze pt. ,, Prawa i obowiązki wychowanka w internacie” przygotowane przez Samorząd Wychowanków i uczniów Ośrodka. Zajęcia miały na celu przypomnienie wychowankom ich praw i obowiązków, które zapisane są w Regulaminie internatu. ,, Prawo czy obowiązek ?” zadaniem każdej grupy wychowawczej było oddzielenie praw i obowiązków z rozsypanki. Podsumowaniem spotkania było podkreślenie, że obowiązkiem wychowanka jest poznać swoje prawo po to, aby móc się o nie upominać i w pełni z nich korzystać. Jednakże należy zaznaczyć, że z prawami związane są obowiązki i odpowiedzialność za własne postępowanie.
Opiekunowie Samorządu: B. Młynarczyk i L.Trocińska
B.N
13 czerwca 2017r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie odbył się XXII Festiwal Piosenki i Poezji Dziecięcej. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Śpiewać każdy może…”. Jak zawsze wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wzięli w nim udział wychowankowie grup wychowawczych oraz uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy wykazali się talentem wokalnym i recytatorskim. Każde wykonanie przyjęte było przez widownię z dużym entuzjazmem oraz nagrodzone gromkimi brawami. Czteroosobowe jury złożone z przedstawicieli nauczycieli, rodziców i wychowanków oceniało występy wykonawców.
Miejsca na podium przyznano:
I miejsce –Karinie Sobczyńskiej za wykonanie piosenki pt. „Czerwone jabłuszko” i Monice Wypych za wykonanie piosenki pt. „Błogosławieni miłosierni”,
II miejsce – uczniom oddziału klasowemu I-III Sp za wykonanie piosenek: „Ziemia wyspa zielona”, „Baśnie Andersena”, „Podaj rękę koleżance”.
III miejsce – Kamilowi Bilskiemu za wykonanie piosenki pt. „Lubię Cię” i wiersza pt. „Już jutro wakacje”.
Ponadto jury przyznało trzy wyróżnienia:
J. Pietruszewskiej- za wykonanie piosenki pt. „Najważniejsze ciasto w świecie”, , chłopcom z grupy III – za piosenkę pt. „Już jutro wakacje” i N. Danielczuk za wykonanie piosenki pt. „Pati- zabiłaś tę miłość”.
Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Jak zwykle festiwalowi towarzyszyła miła atmosfera, dużo śmiechu i radości.
Już czekamy na następny festiwal !
Organizatorami festiwalu były: p. Dorota Wiatrowska, p. Marzenna Wilczyńska i p. Jolanta Bancewicz. Nad oprawą muzyczną czuwał p. Marek Jakubiszyn.
B.N
Wychowankowie gr. IV wzięli udział w zajęciach czytelniczo-edukacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie. Celem zajęć było zainteresowanie uczniów książką oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Spotkanie poświęcone było książce i całemu procesowi jej powstawania. Chłopcy poznali nazwy zawodów związanych z książką oraz poszczególne etapy powstawania książki od napisania do jej wydania na podstawie historyjki obrazkowej ,, Od autora do czytelnika”. Nasze spotkanie w bibliotece nauczyło wychowanków szacunku i dbałości o książkę oraz pokazało jak dużo czasu i wysiłku potrzeba aby książka dotarła do czytelnika, któremu czytanie sprawia przyjemność dostarczając wiele pozytywnych emocji, poszerzając jego wiedzę, wzbogacając jego wnętrze. Wychowankowie podziękowali pani prowadzącej zajęcia i wręczyli wykonany przez siebie upominek w postaci książeczki. Zajęcia odbywają się w ramach współpracy według założeń "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3".
Wychowawcy: L. Trocińska i B. Młynarczyk
B.N
25.05.2017 r. uczniowie ZSZ-kucharz: Joanna Tkacz i Dawid Zdrada wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Gastronomicznej, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pyrzycach. Konkurs ten skierowany był do uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczących się w zawodzie kucharz. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów poprzez zdrowe współzawodnictwo i dobry klimat. Uczniowie do wykonania mieli 10 zadań, które były oceniane przez jury. Nasz zespól w składzie Joanna Tkacz i Dawid Zdrada zdobył 4 miejsce.
B.N
Po raz kolejny zorganizowaliśmy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Do konkursu zgłosiło się 28 chętnych uczniów ze wszystkich oddziałów klasowych. Większość z nich rozwiązywała zadania testowe indywidualnie, byli też tacy, którzy podjęli wyzwanie w zespołach dwuosobowych. Z jakim krajem członkowskim kojarzone są żabie udka? Jakie miasto jest stolicą Unii Europejskiej? Z którego kraju pochodzi smok wawelski? Stolicą jakiego państwa jest Londyn? Między innymi z takimi pytaniami mierzyli się uczniowie naszej szkoły i bardzo dobrze sobie z nimi poradzili. Nagrodzonych zostało 15 uczniów, którzy zajęli 9 pierwszych miejsc. Najwyższą ilość punktów i I miejsce zdobyli K. Bilski i K. Kowolik, II miejsce zajął J. Bilski a miejsce III D. Zdrada.
KS
11 maja uczniowie naszego Ośrodka z uczniami ze szkoły w Prenzlau wzięli udział w edukacji leśnej pt. ,,Las i jego mieszkańcy” w Nadleśnictwie Mieszkowice. Na początku obejrzeli film o tematyce leśnej przedstawiający uprawę, użytkowanie i pozyskiwanie drewna. Duże wrażenie na uczniach zrobiły eksponaty – wypchane zwierzęta. Pani leśnik prowadząca zajęcia opowiedziała o zwierzętach żyjących w naszych lasach, a także o różnorodnej roślinności, która tworzy piękny krajobraz. Uczestnicy spotkania bardzo dobrze poradzili sobie z rozpoznawaniem odgłosów ptaków i zwierząt. Dużo radości sprawiło im wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem naturalnych okazów przyrody. Leśna ścieżka przyrodniczo-turystyczna poprowadziła wszystkich w głąb pięknego krajobrazu i przybliżyła temat drewna. Wszyscy mogli z bliska przyjrzeć się małym, żyjącym tam zwierzątkom oraz podziwiać ozdobne krzewy i młode drzewka. W końcowej części zajęć uczniom z Prenzlau został wręczony ,,Album drzew i krzewów” w języku polskim i niemieckim wykonany przez naszych uczniów na zajęciach w internacie. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i słodkim poczęstunkiem. Uczniowie podziękowali pani leśnik za przeprowadzenie zajęć i wręczyli własnoręcznie wykonany upominek ,,Drzewko ekologiczne”. Po powrocie z Mieszkowic uczniowie posadzili na terenie Ośrodka ozdobną roślinę jako symbol przyjaźni i współpracy obu placówek.
Zajęcia przyrodnicze odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania
ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Opiekunowie wycieczki: Jolanta Bancewicz, Katarzyna Smulska, M. Ignar, B. Młynarczyk
B.N
Aby zobaczyć więcej zdjęć
kliknij poniższy link
http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=175
27 maja w szkolnej stołówce odbył się konkurs wiedzy pod hasłem: ,,Wiem i potrafię”. W zajęciach wzięły udział wszystkie grupy. Każdy z wychowanków miał do wykonania różne zadania, były to: krzyżówki, rebusy, zagadki, dobieranki obrazkowe, labirynty, wyszukiwanie różnic. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiadomości szkolnych oraz zdobycie nowych o otaczającym ich środowisku przyrodniczym. Zadania dostosowane były do indywidualnych możliwości każdego ucznia. Wszyscy z dużym zaangażowaniem pracowali, a w nagrodę otrzymali słodkie upominki.
Wychowankowie uczestnicząc w konkursach mają okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Poza tym poznają zasady zdrowej rywalizacji, wykazują się większą motywacją do pracy, rozwijają swoje zainteresowania a przede wszystkim ciekawie spędzają czas wolny w internacie.
Opiekunowie Samorządu: B. Młynarczyk i L. Trocińska
B.N
W maju uczniowie naszego Ośrodka w ramach współpracy polsko-niemieckiej wzięli udział w ,,Warsztatach rozwijających kreatywność” z uczniami w szkole w Prenzlau. Uczniowie zostali podzieleni na grupy mieszane polsko-niemieckie i pracowali w trzech kategoriach: ,,Modelowanie w drewnie” – uczniowie wykonywali pojazdy z drewna ; ,, Ceramika” – uczniowie wyrabiali naczynia w glinie; ,, Zajęcia kulinarne” – uczniowie przygotowywali obiad i deser dla wszystkich uczestników spotkania. W czasie przerwy odbyły się krótkie rozgrywki w piłkę nożną. Dla naszych uczniów było to duże doświadczenie, które wzbogaciło ich w nowe umiejętności. Wykonane prace będą brały udział w wystawie objazdowej polsko-niemieckiej.
Zajęcia w Prenzlau odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania
ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Opiekunowie wycieczki: B. Młynarczyk, Katarzyna Smulska, M. Ignar
B.N
Dnia 05 czerwca 2017r. w gr. III odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Chojnie. Celem spotkania była rozmowa z funkcjonariuszami na temat przeciwdziałania zachowaniom negatywnym. Wychowankowie dowiedzieli się jak mają się zachować gdy staną się ofiarami przemocy. Ponadto uczniom zostały udzielone informacje o konsekwencjach jakie mogą ponieść za nieprzestrzeganie zasad zarówno w szkole/internacie jak i poza terenem Ośrodka.
Organizatorzy: D. Atłas, P. Kloczkowska, J. Kłapouch
B.N
Dnia 8 czerwca 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie odbyła się impreza „ Dzień Patrona Ośrodka”. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00. Część oficjalną rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru Ośrodka do auli i odśpiewaniem hymnu narodowego. Pan Dyrektor Edward Piotrowski powitał wszystkich zebranych, w tym zaproszonych gości ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie: pana Starostę Wojciecha Konarskiego, pana Wicestarostę Jerzego Milera, panią Sekretarz Powiatu Barbarę Rawecką oraz panią Skarbnik Powiatu Janinę Niwa, a także rodziców, uczniów, nauczycieli i wychowawców. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Na wstępie uczennica Dorota Dziergas recytowała wiersz „ Mieszko I i chrzest Polski” przygotowana przez p.J.Gajowską, wprowadzając w odświętny i patriotyczny nastrój wszystkich zebranych. Następnie podziwialiśmy występ uczniow koła teatralnego. Inscenizację "Chrzest Mieszka I " przygotowali uczniowie z klas szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem opiekunów: p.W.Hołyńskiej, p,R.Dudka, p.K.Dudek – Śmiśniewicz, p. M.Wilczyńskiej, p.O.Zamolskiej. Pięknie zaśpiewała piosenkę „Alleluja”uczennica gimnazjum Brygida Konieczna.
Potem umiejętnosci artystyczne zaprezentowali uczniowie klas I -III szkoły podstawowej recytując wiersze i śpiewając piosenki, a do występu przygotowała uczniów p.D.Wiatrowska. Następnie wiersz „ Nie ma tutaj dzisiaj Mieszka” recytowała uczennica gimnazjum Magdalena Krasnopolska. Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego
„Gród Mieszka I” i nagrodzenie laureatów konkursu. Wpłynęło dużo ciekawych prac plastycznych, ktorymi była udekorowana aula. Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialne były panie: J.Bancewicz,, M.Paczkowska, D.Wiatrowska. Następnie oglądaliśmy prezentację układu tanecznego w wykonaniu wychowanków grupy III-ej pod kierunkiem p. D.Atłas. Na zakończenie części artystycznej piosenkę „ Małe rzeczy '' zaśpiewała uczennica Brygida Konieczna. Głos zabrał pan Starosta Wojciech Konarski, który wyraził swoje uznanie i podziw dla występu artystycznego uczniów: mówił także o miejscach
historycznych w Polsce związanych z Mieszkiem I, które warto zwiedzić tj. Poznań, Gniezno. Po zakończeniu części artystycznej zebrani uczniowie, rodzice, nauczyciele udali się do parku szkolnego, gdzie przygotowane były różne imprezy towarzyszące:
loteria fantowa – odp. p. I.Caajkowska, p.J. Lipińska; pojedynek na balony - odp. p.E.Krucewicz; „modelowanie balonów” - odp. p.E.Krucewicz; malowanie twarzy – odp. p.J.Kożuszek – Stasiak, p. P. Kloczkowska, p.J.Kłapouch; „miniturniej badmintona” - odp. p. M.Paczkowska, p. W. Glubs; zajęcia plastyczne - p. D.Wiatrowsska, p.J.Gajowska. Wśród atrakcji dużym powodzeniem cieszyłsię „ Dmuchany zamek '' oraz „ Zapasy – Sumo '', gdzie uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami fizycznymi. Przygotowano poczęstunek; ciasta, słodycze, owoce,watę cukrową, napoje, pieczone kiełbaski na grillu, za co odpowiedzialni byli: p. I. Madera, p. D. Iskra, p. A. Krucewicz.
Jednocześnie odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej na boisku „ Orlik '' przy Gimnazjum w Chojnie, za co odpowiedzialni byli nauczyciele: p. P. Czuto, p. K. Smulska. Zaproszenia dla gości przygotowały panie: B. Nietreba, J. Mazur. Nad oprawą muzyczną uroczystości czuwał nauczyciel muzyki – p.M. Jakubiszyn. Oprawą fotograficzną uroczystości łącznie z zamieszczeniem albumu na stronie internetowej placówki zajęła się p. B. Nietreba i p.J. Mazur. Dekorację auli przygotowali: p.J.Bancewicz, p. J. Gajowska, p. M Paczkowska, p. D. Wiatrowska, p. A. Krucewicz, p. E.Roszkowska – Kożuszek.
Wystawę zdjęć w auli „ Z życia szkoły '' przygotowały panie: J. Lipińska, I. Czajkowska.
Impreza zakończyła się około godz.13:30. Koordynatorem imprezy czuwającym nad jej prawidłowym przebiegiem była p. E. Roszkowska – Kożuszek.
B.N
Aby zobaczyć więcej zdjęć
kliknij poniższe linki
http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=173
http://soswchojna.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=174
Podczas uroczystych obchodów Dnia Patrona Ośrodka, które odbyły się w dniu 8 czerwca bieżącego roku szkolnego, po raz kolejny na scenie szkolnej zaprezentowało się koło teatralne. Tym razem młodzi aktorzy przedstawili inscenizację w trzech aktach pt.”Chrzest Mieszka I”. Przedstawienie to było żywą lekcją historii, gdyż przeniosło wszystkich zebranych do czasów chrztu Mieszka I, aktu nierozerwalnie związanego z początkami państwa polskiego. Występ koła teatralnego zakończyła piosenka pt. „Alleluja” w wykonaniu Brygidy Koniecznej.
Do zobaczenia i usłyszenia za rok na jubileuszowych obchodach 60-lecia istnienia naszej placówki.
członkowie i opiekunowie koła teatralnego
B.N
XI Wojewódzki Turniej Sprawności manualnej „Sobieradek Zawodowy”
W dniu 24 maja 2017 roku uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w turnieju „ Sobieradek Zawodowy” w SOSW w Szczecinie.
Uczniowie zmagali się z konkurencjami; mapa Europy, ozdabianie zapaski, sporządzenie pizzy, montaż zegara, układanie Wieży Eiffla. Swoje umiejętności pokazali ozdabiając kubek porcelanowy metodą decoupage oraz wykonując wiązankę z kwiatów. Imprezie towarzyszyła bardzo rodzinna atmosfera, co sprzyjało wzbogaceniu przeżyć emocjonalnych oraz rozwijaniu „zdrowej” rywalizacji. Drużyna SPP wróciła pełna wrażeń, zadowolenia, z dyplomem, nagrodami oraz z wykonanymi gadżetami, którymi mogli się pochwalić swoim młodszym kolegom i koleżankom. Opiekun: Karolina Dudek-Śmiśniewicz.
Powered by aSc EduPage