Informacje dla wszystkich pracowników dydaktycznych Ośrodka
dotyczące zdalnego nauczania
1. Nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych pracujący z uczniami w klasach SP, PUZ, BS, SPP zamieszczają na podstronach platformy swoje przedmioty, a w nich najważniejsze informacje dla uczniów: temat, cele zajęć, linki do zadań, e-podręczników (i innych portali wspierających zdalne nauczanie) oraz informacje o sposobie kontaktu z uczniem w celu przesyłania obszerniejszych materiałów i odsyłania wykonanych przez uczniów zadań w określonym terminie. Zadania dla uczniów (poza nielicznymi np. obowiązkowymi) powinny być wysyłane e-mailem lub innymi drogami komunikacji, tak aby nie obciążać nadmiarem informacji Platformy Edukacyjnej.
2. Nauczyciele praktycznej nauki zawodu zamieszczają dla uczniów na podstronach platformy najważniejsze informacje dotyczące zajęć praktycznych: temat, cele zajęć, zadania, linki do np. filmów instruktażowych oraz informacje o sposobie kontaktu w celu przesyłania obszerniejszych materiałów i odsyłania wykonanych przez uczniów zadań w określonym terminie.
3. Wychowawcy grup wychowawczych tworzą jedną podstronę dla każdej grupy, na której wspólnie zamieszczają tematy zajęć zgodnie z planem wychowawczym grupy, cele i zadania (korzystając z linków do tych zadań), bez zamieszczania obrazków i materiałów o dużej objętości.
4. Nauczyciele świetlicy szkolnej tworzą jedną podstronę (szczegóły w pkt 9 - poniżej), na której wspólnie zamieszczają tematy zajęć, zadania i sposoby ciekawego spędzania wolnego czasu poprzez zamieszczanie linków do tych zadań i sposobów zgodnie z planem świetlicy szkolnej.
5. Bibliotekarz zamieszcza na swojej podstronie linki do bezpłatnych e-booków, lektur, podręczników, z których mogą skorzystać uczniowie.
6. Logopeda zamieszcza na swojej podstronie informacje dotyczące sposobu/metody kontaktowania się z rodzicami i uczniami w celu udzielania pomocy zarówno dla uczniów jak też ich rodziców zgodnie z ustalonym przez dyrektora planem zajęć.
7. Na platformie nie tworzą podstron i nie zamieszczają swoich materiałów nauczyciele prowadzący koła zainteresowań i zajęcia rewalidacyjne (także terapeutyczne). W celu realizacji swoich zadań kontaktują się z uczniami innymi drogami komunikacji, a swoją aktywność w tym zakre opiszą w tygodniowym sprawozdaniu/raporcie.
8. Wskazane jest aby do zadań (materiałów do nauki) zamieszczanych na naszej Platformie, wysyłanych e-mailem oraz innymi środkami komunikacji dopisywać informacje dla uczniów o terminie ich wykonania - do kiedy (data) uczeń powinien uporać się z zadaniem (materiałem) i do kiedy ma wysłać informację zwrotną do nauczyciela np. rozwiązane zadanie jeśli takie zostało przewidziane.
NOWE INFORMACJE z 26.08.2020 godz. 9.00
9. Wychowawcy danej grupy (podobnie świetlicy szkolnej) współpracują ze sobą w realizacji zdalnego nauczania stosując postanowienia zawarte w zarządzeniu dyrektora, procedurach i rozporządzeniu ministra. Dla jednej grupy podpięte zostanie jedno konto wybranego wychowawcy i na jego podstronie realizowane będzie zdalne nauczanie. Ta podstrona zostanie podpięta do Platformy Edukacyjnej a tworzona będzie wspólnie przez wszystkich wychowawców danej grupy. W tym celu proszę na e-mail administratora Platformy (akrucewicz@gmail.com) przesłać imię i nazwisko oraz e-mail wybranej osoby (wychowawcy), dla której ma być utworzona wspomniana powyżej podstrona. Po jej wykonaniu proszę o informację na e-maila w celu podlinkowania tej podstrony do naszej Platformy.
10. Jakie informacje i dokumenty powinniśmy wziąć pod uwagę w realizacji zdalnego nauczania?
Dokumentem przewodnim (wykładnią naszych działań) jest zarządzenie dyrektora wraz z procedurami będącymi załącznikiem do zarządzenia.
Zapisy zawarte w tej wiadomości doprecyzowują sposób i zakres naszego działania w realizacji zdalnego naucznia.
W "Uwagach technicznych do budowy Platformy Edukacyjnej" (dwie wiadomości poniżej) znajdują się, ważne informacje doprecyzowujące stronę techniczną zamieszczania informacji na podstronach.
Dyrektor + Admin