• Religia kl. I - II SPP

• 2.11.2020

Temat: Szanujemy miejsca święte oraz symbole religijne

- poznasz sens II przykazania Bożego

- poznasz miejsca i symbole religijne

1. Omówienie znaków i symboli religijnych:

W Waszych domach także na pewno znajdują się różne znaki i symbole religijne. Poproście Rodziców, by wam je pokazali. Zapisz notatkę do zeszytu.

• Krzyż to bardzo ważny znak Bożej miłości do nas. Przypomina nam o tym, że niewinny Jezus umarł na krzyżu, aby otworzyć nam drogę do nieba.

• Obraz religijny może przedstawiać Jezusa, Maryję, osobę świętą lub Anioła Stróża. Tak jak zdjęcie przypomina nam o tych, których kochamy, tak samo obraz religijny przypomina nam o Bogu.

• Pismo Święte –to książka wyjątkowa, najważniejsza z wszystkich książek. Opisane jest w niej m.in. całe życie Jezusa na ziemi.

• Śpiewnik religijny gdy śpiewamy pieśni i piosenki religijne, to chwalimy dobrego Boga i lepiej Go poznajemy. W śpiewniku religijnym są zapisane słowa i melodia wielu pieśni i piosenek, które możemy śpiewać w kościele, na katechezie, a także podczas rodzinnych spotkań.

• Modlitewnik w tej małej książce jest wiele pięknych i mądrych modlitw. Wy także otrzymacie kiedyś własne modlitewniki.

• Różaniec to przedmiot złożony z wielu koralików. Gdy modlimy się na nim, to przypominamy życie Maryi i Jezusa.

• Figura religijna np. figura Matki Bożej Pod taką figurą w naszych domach lub przydrożnych kapliczkach możemy ustawić kwiaty.

• Świeca Świece przypominają nam Jezusa i pomagają w modlitwie.

• Szanujemy wszystkie znaki religijne, ponieważ pomagają nam bardziej kochać Boga.

2. Wykonaj poniższe zadanie(karta pracy)

3. Odmów modlitwę: Aniele Boży

3.11.2020

Temat: Wsłuchujemy się w głos Boga

Cele:

- dowiesz się, czym jest sumienie

- zrozumiesz, co należy robić, żeby usłyszeć głos Boga w swoim sercu

1. Obejrzyj i posłuchaj:

2. Zapisz do zeszytu:

• „Sumienie jest to wewnętrzny głos w człowieku, który wzywa go do tego, aby bezwzględnie czynił dobrze i bezwzględnie unikał zła. Jest zarazem zdolnością odróżnienia jednego od drugiego”.

• W sumieniu Bóg mówi do człowieka.

• Aby nasze sumienie było prawe, czyli takie, które potrafi odróżnić dobro od zła i postępować według dobra należy je formować i kształtować.

3. Posłuchaj:

4. Odmów modlitwę: „Aniele Boży”

Prace wykonaj do 6.11.2020

9.11.2020r

Temat: Dostrzegamy, że inny człowiek potrzebuje naszej pomocy(2godz.)

- poznasz historię św. Marcina

- zrozumiesz, że wiara powinna być poparta dobrymi uczynkami

1. Obejrzyj krótki film:

1. Posłuchaj uważnie piosenki:

1. Zapisz do zeszytu:
          • Chcemy, żeby żywa i prawdziwa wiara przepełniała nasze serce.
          •  W Piśmie Świętym czytamy, że wiara bez uczynków jest martwa.
          • Wiemy już , że aby nasza wiara była prawdziwa, żywa, musi być poparta dobrymi

uczynkami, które wypływają z wiary i z miłości do Pana Boga.

1. Pokoloruj ilustracje i nazwij dobre uczynki ( karta pracy)
          2. Zadanie : zrób dobry uczynek dla Twoich najbliższych.
          3. Odmów modlitwę: Aniele Boży

Zadanie wykonaj do 10.11.2020r.