• Koło Teatralne

• Koło teatralne działa w ośrodku od wielu lat gdzie są przygotowywane inscenizacje, scenografie i rekwizyty na różne okazje organizowane w placówce jak i poza jej terenem.

Motto koła teatralnego brzmi :

„Teatr jest najważniejszą rzeczą świecie , gdyż tam pokazuje się ludziom jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi i jakimi są”.

Tove Johnson

Uzasadnieniem powstania koła teatralnego był fakt , że życie wychowanków pochodzących z małych miejscowości jest często mało atrakcyjne i szare. Działając w kole teatralne mają możliwość na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego w internacie. Wychowankowie mają trudności w kontaktach interpersonalnych , nie potrafią nazywać swoich uczuć ,emocji są skrępowane w momencie zabierania głosu w obecności większej ilości osób. Doświadczenia zdobyte w trakcie  pracy pokazały nam , że to właśnie teatr może być wspaniałą receptą na „kolorową rzeczywistość”, może stanowić alternatywę dla biernego i mało pozytywnego spędzania czasu wolnego.

Jest to również doskonała szansa dla dzieci nieśmiałych, które nie potrafią znaleźć swojego miejsca w grupie wychowawczej. Chcieliby uczestniczyć w imprezach , ale brak im odwagi i wiary we własne siły. Uczestnictwo w kółku teatralnym pomaga im oswoić się z trudną dla nich sytuacją i sprawia im wiele radości a także daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Wychowankowie brali udział w wojewódzkim konkursie Wiedzy  o Regionie w Suliszewie

( dwukrotnie zdobyli miejsce  I i IV , jednokrotnie miejsce III).

Przygotowali programy  artystyczne z okazji Dnia Edukacji , Obchodów Wigilii w Ośrodku , Święta Patrona i z okazji zakończenia roku szkolnego

Do każdej inscenizacji wykonywali scenografie i rekwizyty.

Opiekunami koła teatralnego są:

Robert Dudek , Władysława Hołyńska , Olga Zamolska , Marzena Wilczyńska.