B.Z
Wycieczka Międzyzdroje-Wolin
25.11.2022Dnia 27 października 2022 r. odbyła się wycieczka Międzyzdroje- Wolin dla uczniów z klas I - III Branżowej Szkoły I Stopnia w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. W programie jednodniowego wyjazdu znalazły się: Oceanarium w Międzyzdrojach i Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Oceanarium w Międzyzdrojach, gdzie uczniowie mogli zobaczyć różnorodne gatunki ryb z różnych zakątków świata. Uczniowie byli zachwyceni wnętrzem Oceanarium, z zaciekawieniem pogłębiali informacje na temat fauny i flory Bałtyku, aby poznać przepiękny świat morskich głębin. Oglądali prawdziwe koralowce, jednak największym zainteresowaniem cieszyły się rekiny. Była to dla uczniów cenna lekcja biologii. Drugim punktem programu było odwiedzenie Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie. Osada jest położona na wyspie nad rzeką Dziwną. Jest rekonstrukcją zabudowań wczesno- średniowiecznego Wolina. Ma charakter skansenu. Zwiedzając to wyjątkowe miejsce uczniowie poznali wczesnośredniowieczną osadę, repliki chat, do których można było wejść i zobaczyć ich wyposażenie oraz narzędzia i przedmioty codziennego użytku z przed 1000 lat. Wsłuchując się w opowieści przewodnika uczestnicy wycieczki mogli wyobrazić sobie życie ludzi wczesnego średniowiecza. Uczniowie mieli okazję praktycznie odkryć ślady historii i zdobyć nowe umiejętności w niepowtarzalnym środowisku. Piękna pogoda tego dnia pozwoliła na spacer brzegiem morza i podziwianie nadmorskiego krajobrazu.
Te miejsca uczniom się bardzo podobały i wywarły na nich ogromne wrażenie. Wycieczka była cenną lekcją i ciekawą przygodą. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
2
Pluszowy Miś
24.11.2022Obchody dnia pluszowego misia rozpoczęły się w naszym Ośrodku już wcześniej bo w dniu 24 listopada. Była wystawa książek o misiach i niedźwiedziach (książki zakupione w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa) oraz maskotek, dekoracje ze zdjęć oraz plakatów. W klasie 22 odbyła się impreza. Zaproszeni na nią uczniowie przynieśli swoje pluszowe maskotki, próbowali "misiowych przysmaków", uczestniczyli w grach i zabawach słowno-muzyczno-ruchowych, wykonywali prace plastyczne, których bohaterem były misie. Wszyscy bawili sie świetnie.
Odpowiedzialni: J.Bancewicz, W. Glubs, D.Wiatrowska, M.Paczkowska
23MP
Prawa Dziecka pod hasłem: ,, Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”
22.11.2022Dzień 20 listopada z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został przez Sejm Rzeczpospolitej Polski uznany za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia n/t ,, Dziecko i jego prawa” . Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z dokumentem jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka , która mówi o potrzebach wszystkich dzieci niezależnie od rasy i pochodzenia. Wstępem do zajęć był wiersz czytany przez ucznia: ,,Nasze Prawa’’. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt.: ,, Zgadnij jakie to prawo?’’ które prezentowane były w formie treści i kolorowych ilustracji.. Przekazana została również ważna informacja: że oprócz praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, wychowanka. Każdy uczeń przedstawił co jest jego obowiązkiem w domu lub w czasie pobytu w Ośrodku. Dla większości uczniów najważniejszym obowiązkiem jest sprzątanie swojego pokoju i chodzenie do szkoły. Praca w grupach polegała na dopasowaniu treści do kolorowych ilustracji przedstawiających ,,Prawa dziecka”. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie w skojarzenia – zgadnij jakie to prawo? Dzieci wyciągały z worka przedmioty i odgadywały, z jakim prawem jest on związany. Zakończeniem zajęć było przypomnienie przez uczniów najważniejszych praw prezentowanych na tablicach informacyjnych.
Zajęcia przeprowadzone zostały przez:
B. Młynarczyk, J. Kielar, M. Pluskot, B. Pasek –Macyszyn
7
Wystawa prac konkursowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej
16.11.2022W Maju 2022 roku odbył się konkurs plastyczny „Ciekawostki o Mieszku I”. Podczas zajęć zostały zaprezentowane ciekawostki o patronie naszej szkoły Mieszku I, które później posłużyły naszym uczniom do wykonania prac plastycznych za pomocą farb, kredek, mchu, patyków drewnianych, liści i siana. Wystawa prac została po raz pierwszy zaprezentowana w czasie uroczystości Dni Patrona Ośrodka w czerwcu 2022. Jest nam bardzo miło, ponieważ od 7 Listopada wystawa prac jest prezentowana w Sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie. Organizatorzy konkursu: B. Młynarczyk, A. Krywalewicz
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2022W tym roku obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan Dyrektor - Edward Piotrowski, który wprowadził wszystkich w tematykę Święta Niepodległości. Następnie uczniowie przedstawili krótką informację na temat historii święta obchodzonego 11 listopada. W dalszej części akademii odbył się V Przegląd Pieśni Patriotycznych, w którym zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas/oddziałów. Wystrój auli, stroje galowe i przypięte na piersiach uczestników biało-czerwone kotyliony nadały obchodom Narodowego Święta Niepodlegości szczególnie uroczystego charakteru.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że gościem honorowym akademii był pan Jerzy Sołtysiak, p.o. Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, który pogratulował naszym wychowankom udziału w III edycji konkursu "Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz ją" zorganizowanego przez Archiwum Państwowe i Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Pan Kurator podkreślił, że prace naszych uczniów, powstałe pod kierunkiem pana Andzeja Krywalewicza, znalazły się, obok zwycięskich tekstów, w publikacji opracowanej przez organizatorów konkursu.
B.Z
34
„Szkoła do hymnu” 2022
10.11.2022„Szkoła do hymnu” to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się w 2018 r. Od początku cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata.
Podobnie jak w ubiegłych latach społeczność szkolna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Zgodnie z zasadami ustalonymi przez ministerstwo wspólne odśpiewanie hymnu narodowego odbyło się w czwartek, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.
W ubiegłym roku „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał w prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Jak było w tym roku niebawem dowiemy się po podliczeniu zgłoszeń poszczególnych placówek oświatowych.
Admin
Powiatowy Piknik Niepodległościowy
09.11.2022Starosta Gryfiński oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie zapraszają serdecznie na Powiatowy Piknik Niepodległościowy, który odbędzie się 11 listopada 2022 r. na dziedzińcu I LO w Gryfinie, w godz. 14-16. Zachęcamy małych i dużych mieszkańców naszego powiatu do wspólnego śpiewania pieśni oraz piosenek żołnierskich z Gryfińską Orkiestrą Dętą.
Admin
Wielki Oskar i Wielkie Kasztanobranie
08.11.2022W tegorocznym konkursie ekologicznym „Wielkie Kasztanobranie” wzięło udział 14 uczniów indywidualnie oraz klasa 7, 8 PUZ i grupa II. Zebrano łącznie 607 kg kasztanów, które wykorzystane zostaną jako surowiec dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Podczas trwania konkursu widać było duże zaangażowanie, zapał, pracowitość i systematyczność uczestników. Uczniowie, którzy zebrali największą liczbę kasztanów zasługują na szczególne wyróżnienie, a są to:
- Oskar Pożyczka - 100,7 kg - miejsce 1 (najmłodszy uczestnik konkursu!),
- Łazęcki Dawid - 93,4 kg - miejsce 2,
- Portuś Sylwia - 90,9 kg - miejsce 3,
- Urbański Emil - 63,5 kg - miejsce 4,
- Serdyńska Agnieszka - 63,5 kg - miejsce 4.
Na zdjęciu powyżej Oskar "Wielki" (zwycięzca) stoi w pierwszym rzędzie, drugi od prawej.
EK
Kariera w ogrodnictwie
08.11.2022Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Dennis Wisłowski (kl. 8 SP) planuje karierę w zawodzie ogrodnik co pokazują zdjęcia z jego udziałem wykonane podczas Tygodnia Kariery realizowanego w naszym Ośrodku. Zdjęcia wykonano podczas jesiennych prac w ogrodzie naszej branżowej szkoły. Spektrum prac ogrodniczych Dennis poznawał poprzez pomoc naszym ogrodnikom w odrestaurowaniu przyczepy ciągnikowej, która była przeznaczona na złom, a za sprawą również działań Dennisa dostaje drugie życie. Ponadto chłopiec poznawał zawód ogrodnika oczyszczając poletko z chwastów po usuniętej plantacji melisy, zbierając warzywa dla naszej kuchni, a także pielęgnując chryzantemy letnie poprzez pobudzanie ich do dalszego kwitnienia.
Admin
ŁAMAŃCE JEZYKOWE
08.11.2022Fotorelacja z I Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Łamańce Językowe"
40W dniu 08.11.2022 odbył się finał pierwszej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Łamańce Językowe”. Konkurs adresowany był do dzieci klas I-III (7-10 lat) uczęszczających do szkół podstawowych oraz dla uczniów z klas IV-VIII
z niepełnosprawnością intelektualną z gminy Chojna .Cele konkursu przedstawiały się następująco:
- rozwijanie zdolności recytatorskich;
- rozwijanie poprawności wymowy;
- popularyzacja poezji dziecięcej;
- aktywizacja osób z niepełnosprawnością oraz integracja ze środowiskiem lokalnym;
- zachęcanie do występów;
- prezentacja umiejętności recytatorskich dzieci;
- profilaktyka przeciwalkoholowa, przeciw narkomanii i substancji psychoaktywnych.
Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnie. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Chojna: Barbara Rawecka.
Zadaniem uczestników konkursu było nauczyć się (minimum 6 wersów) dowolnego wierszyka znajdującego się w książce „Wierszyki logopedyczne dla dzieci” autorstwa Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk. Chętni uczniowie biorący udział w konkursie musieli wyrecytować go w czasie finału w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie, który odbył się w dniu 8 listopada 2022 r.
Recytatorów wysłuchała komisja konkursowa w składzie:
- Małgorzata Wójcik – wicedyrektor SOSW w Chojnie;
- Krystyna Ledin - bibliotekarz MBP w Chojnie;
- Krystyna Mróz- przedstawiciel Urzędu Gminy Chojna ;
- Jadwiga Sapak - logopeda PPP w Gryfinie Filia w Chojnie. W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z klas I-III uczących się w szkołach podstawowych gminy Chojna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie, Szkoła Podstawowa w Krzymowie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie) oraz 4 uczniów z klas IV-VIII z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie.
Wyniki konkursu w kategorii klas I-III szkół podstawowych przedstawiają się następująco:
I miejsce: Milena Lisowska – SP nr 2 w Chojnie
II miejsce: Nadia Makszanowska – SP w Krzymowie
III miejsce:Urszula Kłapouch – SP nr 2 w Chojnie
Wyniki konkursu w kategorii klas IV-VIII SP przedstawiają się następująco:
I miejsce: Maria Walczak – SOSW w Chojnie
II miejsce: Sandra Starzyk – SOSW w Chojnie
III miejsce: Jakub Popereka – SOSW w Chojnie.
Zwycięzcy konkursu zdobyli wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych, a wszyscy pozostali zostali docenieni pamiątkowymi gadżetami. Nagrody zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Pomysłodawcy konkursu pragną podziękować za patronat nad imprezą Burmistrzowi Gminy Chojna, współorganizatorom konkursu – pracownikom Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie i członkom komisji konkursowej za współpracę przy organizacji konkursu. Podziękowania składamy również nauczycielom, rodzicom
i opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu „Łamańce Językowe”. Gratulujemy młodym recytatorom podjętego wysiłku w nauce wierszy, jak również odwagi do występów. Liczymy na to, że swoją postawą zainspirują innych uczniów do tego by w przyszłości wzięli udział w konkursie recytatorskim. Mamy nadzieję,
że w następnym roku, udział w konkursie wezmą także uczniowie posiadający orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej ze wszystkich szkół w naszej gminie.Organizatorzy: D. Iskra, M. Paczkowska, M. Zagajewska
POMÓŻ JULCE - zakończenie akcji
02.11.2022W dniach od 17 do 28 października br. trwała zbiórka pieniędzy dla naszej uczennicy Julii Depty. Z uwagi na autyzm, dziewczynka ma utrudnioną komunikację i wymaga wsparcia alternatywnych metod komunikacji. Wraz z rodzicami Julki postanowiliśmy uzbierać potrzebne fundusze na zakup tabletu z oprogramowaniem MÓWIK, aby ułatwić naszej uczennicy komunikację z rodziną, rówieśnikami jak i nauczycielami. Rodzice Juli, nauczyciele i uczniowie naszego Ośrodka przy wsparciu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnie oraz przyjaciół naszej szkoły przygotowali około 1700 bransoletek, które zostały sprzedane a zysk z ich sprzedaży został przekazany na nasz cel.
Bardzo duże podziękowania kierujemy do: pani Magdaleny Bławat oraz samorządowi uczniowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie, pani Renaty Janik, pani Beaty Bogdanowicz-Jaz, pana Przemysława Tylus oraz samorządowi uczniowskiemu, pani Leokadii Łazowik ze Szkły Podstawowej w Grzybnie, księdza Marka Godomskiego oraz pani Joanny Wiercimagi-Mazur ze Szkoły Podstawowej w Krzywienie, pani Marii Lejman i pani Małgorzacie Okońskiej z Bajowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, pani Ireny Olczyk z Samorządowego Przedszkola w Mieszkowicach, pana Janusza Kloczkowskiego z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Chojnie, pana Tomasza Gibowskiego z Klubu Karate Kyokushin w Chojnie, pani Barbarze Raweckiej Burmistrza Gminy Chojna oraz wszystkim osobom, które uwierzyły w MOC POMAGANIA.
Udało nam się zebrać 10.753,12 zł i 15 €. Dzięki uzbieranym funduszom Julka otrzyma tablet z oprogramowaniem MÓWIK jak również będzie mogła kontynuować terapię i rehabilitację.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze przedsięwzięcie. NIECH MOC POMAGANIA BĘDZIE Z WAMI.
Organizatorami zbiórki były: Magdalena Zagajewska, Bernarda Pasek-Macyszyn, Małgorzata Wiercimaga-Ożarowska, Daniela Iskra, Iwona Jeremicz, Justyna Kłapouch, Joanna Kielar, Magdalena Bernacka.
D.I.
,,Barwy jesieni”
02.11.2022W październiku w naszym Ośrodku odbył się konkurs plastyczny na plakat pt.,, Barwy jesieni” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski w internacie. Chętni wychowankowie wszystkich grup wychowawczych wykonali prace jesienne z naturalnych okazów przyrody, takich jak.: mech, liście, żołędzie, kora, drewno, dzika róża, jarzębina, orzechy, szyszki i kasztany. Ocenie prac podlegała pomysłowość, staranność i wkład pracy. Wyróżnienie otrzymała grupa I. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymaliśmy drobne upominki.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, propagowanie różnych technik plastycznych oraz uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody jesienią.
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: B. Młynarczyk i J. Kielar
Przerwa na czytanie - bicie rekordu
27.10.2022Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zorganizowała w tym roku III Międzynarodową edycję akcji „Przerwa na czytanie” . Była to zarazem VII Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
W związku z powyższym w naszym Ośrodku w dniu 27.10.2022r., na długiej przerwie, na stołówce nauczyciele i dzieci spotkali się na długiej przerwie wysłuchać czytanych tekstów. Czytane opowiadania pochodziły z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.
MP
Wizyta na cmentarzu
26.10.2022Z okazji zbliżającego się 1 listopada- Dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy VII-VIII SP PUZ odwiedzili pobliski cmentarz.
Celem wyprawy było wdrażanie do odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci , w miejscach publicznych, szacunku dla zmarłych oraz zaopiekowanie się opuszczonymi grobami i zapaleniu na nich zniczy. Uczniowie poznali także tradycje, zwyczaje związane z Dniem Wszystkich Świętych.
Wyposażeni w grabki, zmiotki, worki uczniowie zabrali się do pracy. Mieli okazję również przyjrzeć się pracy innych osób, którzy porządkowali groby najbliższych oraz modlili się za nich.
Spacer uliczkami cmentarza był dla uczniów dużym przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już z nami nie ma.
M. Bernacka
Wielki sukces Kariny
25.10.2022W dniu 22.10.2022r. w Gliwickim Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” odbył się Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowany Mikrofon organizowany przez Fundację Rytm Gliwice w którym uczestniczką była uczennica Karina Sobczyńska.
Karina wykonała wzruszający utwór „ Schowaj mnie” Still- Hilsong. Swoim występem oczarowała publiczność oraz grono jury zdobywając
I miejsce.
Karinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!!!
Serdeczne podziękowanie dla Rady Rodziców za dofinansowanie tego przedsięwzięcia.
M.Bernacka
WIADOMOŚCI SPORTOWE.
23.10.20227• 28 września 2022r. - Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintona, w Choszcznie. W turnieju rywalizowali uczniowie z Goleniowa, Purzyc, Świnoujścia, Suliszewa i z Chojnu. Naszą szkołę reprezentowali M.Walczak, D.Wisłowski, G.Narkiewicz, P.Narkiewicz, A.Danielczuk, S Kuballek . Rozgrywki w każdej kategorii wiekowej odbywały się w 2 grupach dziewcząt i 2 grupach chłopców, systemem każdy z każdym w grupie, pierwsze i drugie miejsce w grupie awansowało do rozgrywek o miejsca medalowe. Reprezentacja naszej szkoły bardzo ambitnie walczyła, jednak do finału zakwalifikowała się tylko Sandra Kuballek , która ostatecznie zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt starszych.
• 18 października 2022r. - sukces drużyny dziewcząt i chłopców w Streetball !!! W tym dniu reprezentacja dziewcząt i chłopców wzięła udział mistrzostwach Województwa w Streetballu w Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie. W rozgrywkach uczestniczyło 5 zespołów w kategorii dziewcząt i 4 zespoły w kategorii chłopców z Koszalina, Pyrzyc, Goleniowa, Polic oraz z Chojny. Nasze obie drużyny odniosły wielki sukces. Zajęliśmy dwa pierwsze miejsca, wygrywając wszystkie mecze. Szkołę reprezentowali: Sandra Kuballek, Amelia Mieczkowska, Angelika Seremak, Patrycja Kuder, Konrad Stańczak, Mateusz Mielczarek, Mateusz Dopierała.
Klasyfikacja Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Streetballu:
Kategoria Dziewcząt : I miejsce - Chojna, II miejsce- Police, III miejsce- Pyrzyce
Kategoria Chłopców : I miejsce – Chojna, II miejsce- Goleniów, III miejsce - PoliceGratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!! T.O-Ż
Turniej rzutów do kosza uczeń i nauczyciel.
23.10.20221219 października w sali gimnastycznej ośrodka odbył się wcześniej zapowiadany szkolny turniej rzutów do kosza. Drużynę stanowił nauczyciel wraz z dwoma uczniami. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn. Zabawa polegała na wykonaniu w ciągu pięciu minut jak najwięcej celnych rzutów do kosza. Drużyna pani Joli Bancewicz z Michałem Górskim i Patrycją Kowalską rozpoczęli zawody uzyskując wynik 50 celnych rzutów. Wynik ten bardzo zmotywował pozostałe zespoły do uzyskania jak największej ilości koszy. Wygrał zespół pani Justyny Kłapouch wraz z Konradem Stańczakiem i Erykiem Czerniakowskim ( 143 celne rzuty). Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze. Gratulujemy uczestnikom turnieju wspaniałych wyników ( patrz- zdjęcie z tablicą wyników).Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejną edycje w następnym semestrze.
Organizatorzy: M.Zagajewska, B.Pasek – Macyszyn, K.Dudek- Śmiśniewicz, T.Ochal- Żmijewska
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
22.10.2022Czytanie dla pokoju
13Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest organizowany przez International Association of School Libriarianship (IASL). W naszej szkole uczestniczymy w tej akcji co roku. W roku 2022 tematem przewodnim jest „Czytanie dla pokoju” . W naszej bibliotece szkolnej z pomocą uczniów zorganizowana została wystawa książek nawiązująca do tematyki akcji. Uczniowie wypożyczali książki do samodzielnego czytania, a także słuchali czytanych im tekstów przez nauczycieli w bibliotece jak i w klasach. Biblioteka Ośrodka posiada książki dotyczące tej tematyki , które zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Wiele ciekawych tytułów zostało wypożyczonych z Biblioteki miejskiej w ramach współpracy bibliotek.Zachęcamy czytelnikow do lektury tych ciekawych książek.
MP
To lubię czytać ! - konkurs czytelniczo-plastyczny
22.10.2022W obecnym roku szkolnym konkurs czytelniczy "Przeczytaj i narysuj" odbył się pod hasłem : To lubię czytać. Prace przygotowane przez uczniów zostały przesłane do redakcji ogólnopolskiego czasopisma dla dzieci "Świerszczyk". W konkursie wykorzystano Książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
7Wyróżnienie i nagrodę w konkursie czasopisma "Świerszczyk" zdobyli: Wiktoria Peterman i Patryk Stańczak.
Odpowiedzialni: B.Doroszko, B.Młynarczyk, M.Paczkowska