Jak co roku dziewczęta z gr I i II przygotowały z okazji Dnia Chłopaka upominki dla wszystkich chłopców oraz panów z Ośrodka. Wywołały one na twarzach świętujących wiele uśmiechu i radości.
Organizatorzy: B.Z, J.M, M.P
B.Z
Jak co roku dziewczęta z gr I i II przygotowały z okazji Dnia Chłopaka upominki dla wszystkich chłopców oraz panów z Ośrodka. Wywołały one na twarzach świętujących wiele uśmiechu i radości.
Organizatorzy: B.Z, J.M, M.P
B.Z
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Akcja realizowana jest przez wrocławskie fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria.
Nasza ośrodek kolejny raz przystąpił do realizacji projektu BohaterON - włącz historię! Na podstawie materiałów edukacyjnych otrzymanych od organizatora i własnych scenariuszy, nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego. Po zapoznaniu się z tematem, dzieci przygotowały życzenia dla Powstańców Warszawskich w formie olbrzymich widokówek, plakatów, książeczek złożonych z indywidualnych wpisów, rysunków, laurek oraz listów i wpisów na stronie kampanii.
Udział w kampanii BohaterON dał szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.
Tym samym udało nam się połączyć pokolenia i sprawić, że adresaci będą czuli, że pamięć o Nich, Ich odwadze nie zginie. Udział w akcji był piękną lekcją patriotyzmu i historii naszej Ojczyzny.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz serce włożone w realizację akcji BohaterOn
M.Zagajewska. B.Pasek-Macyszyn, J.Lipińska
J.L
Dnia 28.09.2023 roku uczniowie klas I- III oddziału edukacyjno- terapeutycznego pierwszy raz w nowym roku szkolnym pojechali do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie. Celem wyjazdów jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych, poznawanie miejsc użyteczności publicznej oraz oswajanie z wodą. Woda to wspaniała forma aktywności, w czasie, której uczniowie świetnie się bawią. Skorzystaliśmy z większości atrakcji wodnych dostępnych na Lagunie min. z basenu z falą morską, wanny jacuzzi oraz brodzików dla dzieci. Wyjazd na basen to także wiele działań w kierunku samodzielności- w czynnościach higienicznych, porządkowych oraz w radzeniu sobie w nowych miejscach i sytuacjach. Kontakt z wodą sprawił wszystkim ogromną radość.
W.Glubs
J.L
Wielkimi krokami zbliża się organizowana przez nasz ośrodek akcja charytatywna ,,Razem dla Emila". Przygotowujemy się wykonując bransoletki. W dniu 27.09.2023 r. odbyły się warsztaty z rodzicami, podczas których tworzyliśmy bransoletki. W ciągu dwóch godzin zrobiliśmy 371 bransoletek. Bardzo dziękujemy za udział rodzicom: p. D. Ziętek, p. D. Sobczyńskiej, p. A. Urbańskiej oraz jej siostrze, p. A. Górskiej, p. W. Kołoszyc, p. D. Kędzi.
W warsztatach uczestniczyli: F. Dylewski, Z. Maciążek, S. Starzyk, K. Sobczyńska, O. Gutowska, S. Portuś, E. Kuźniewski.
Bardzo Wam dziękujemy.
M.Zagajewska. B.Pasek-Macyszyn, I. Jeremicz, M.Wiercimaga-Ożorowska, D.Iskra. J.Lipińska., K.Dudek-Śmiśniewicz, M. Bernacka. M.Kargol
J.L
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodziliśmy 15 września. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażowali uczniów w zajęcia, które pomogły im odkryć mocne strony i dały im odwagę, by powiedzieć o tym światu.
M.Zagajewska, B.Pasek-Macyszyn, D.Iskra, M.Wiercimaga- Ożorowska, K.Dudek-Śmiśniewicz, M.Bernacka
J.L
Dnia 19.09.2023r. odbyły się w grupach wychowawczych wprowadzające zajęcia z obsługi maszyny do szycia, która została zakupiona w ramach programu "Laboratorium Przyszłości". Wychowankowie dowiedzieli się jak jest zbudowana maszyna oraz poznali jej podstawowe ściegi. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz stały się początkiem cyklu twórczych spotkań.
D.A.
Jeśli dojeżdżasz do szkoły, to zapoznaj się z rozkładem jazdy autobusów szkolnych.
Trasy dowozu zostały podzielone na siedem linii.
Znajdź swoją i poznaj szczegóły.
Link do rozkładów jazdy w naszym BIPie
Admin
Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki przygotowali ulotkę na temat omdleń. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.
Ulotka została przygotowana w przystępnej dla młodych ludzi formie graficznej i zawiera 4 strony. Będzie szczególnie pomocna przy organizacji wydarzeń i uroczystości szkolnych z udziałem dzieci i młodzieży.
Aby zapoznać się z ulotką wystarczy kliknąć poniższe linki.
Admin
Zapraszamy do nauki w naszym Ośrodku
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie oferuje kształcenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 6 do 24 lat.
Prowadzimy nauczanie w następujących typach szkół:
SZKOŁA PODSTAWOWA (klasy od 1 do 8)
SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY
Poniżej znajdują się zdjęcia z naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
Szczegóły naboru do BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chojnie
REKRUTACJA DO BRANŻOWEJ SZKOŁY NA ROK 2023-2024 JUŻ TRWA!!!
Od 1 września 2017r. w naszym Ośrodku funkcjonuje Branżowa Szkoła I stopnia (wcześniej była to Zasadnicza Szkoła Zawodowa).
W jakich zawodach nasz Ośrodek będzie kształci uczniów w Branżowej Szkole I Stopnia?
W kolejnym roku szkolnym 2023/2024 do Branżowej Szkoły I Stopnia nabór będzie prowadzony dla dwóch zawodów:
KUCHARZ i OGRODNIK
Oto zdjęcia z naszej pracowni gastronomicznej i ogrodniczej:
Z raportu Powiatowego Urzędu Pracy, a także z ogłoszeń publikowanych w prasie i Internecie wynika, że w naszym powiecie obserwuje się stały i wyraźny wzrost ofert pracy w zawodzie ogrodnik, a także kucharz. Przesunięcie zasobów pracy ze sfery produkcji do sfery usług w naszym rejonie znacznie zwiększyło zapotrzebowanie na pracę w tych zawodach. Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy.
Liczba miejsc ograniczona !!!
Aby poznać więcej informacji na temat naboru do Branżowej Szkoły I Stopnia w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Chojnie
kliknij poniższy link
Dużo ważnych informacji o naszym Ośrodku znajduje się również w naszym FOLDERZE.
Aby je poznać kliknij poniższy link:
ORAZ
ZOBACZ TAKŻE
KIERUNEK KUCHARZ - FILM/PREZENTACJA PROMUJĄCA
KIERUNEK OGRODNIK - film promujący
Admin
14 czerwca 2023 roku z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania uczniowie oddziałów klasowych I-III SP i I-III PUZ wzięli udział w akcji czytelniczej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnie. Głównym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz integracja czytelników lokalnej społeczności. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami czytali opowiadania o Kici Koci, których autorem jest Anita Głowińska. "Kicia Kocia" to seria książeczek stworzona z myślą o najmłodszych. Opowiada o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. Wspólnie z Kicią Kocią dziecko odkrywa świat i uczy się poruszać w codziennym życiu
Organizatorzy: D. Wiatrowska i W. Glubs
J.L
Dzień Profilaktyki odbył się w Ośrodku dn. 14.06.2023 r. W tym roku obchodziliśmy to wydarzenie wskazując na ważność dbania o swój dobrostan psychiczny. W trakcie zajęć przeprowadzaliśmy treningi oddechowe z muzykoterapią. Dziękujemy za udział.
Organizatorzy: M. Zagajewska, B. Pasek-Macyszyn
D.I.
W dniach 04–11 czerwca 2023 roku odbyła się we Vichy ( Francja ) impreza ,,Virtus Global Games Vichy France 2023 ”. Światowe Igrzyska Virtus Global Games to równocześnie Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Virtus Global Games 2023 skupiło 44 państwa, 14 dyscyplin sportowych i blisko 1000 zawodników. Polska reprezentacja lekkoatletyczna liczyła 16 zawodników. Pośród nich znajdował się Kamil Pitura – uczeń Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie i jednocześnie zawodnik UKS Mieszko Chojna. Przede wszystkim zaś reprezentant lekkoatletycznej kadry Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem. Kamil startował w trzech konkurencjach . W biegu na 400 metrów, gdzie z czasem 53,60 s. ( rekord życiowy ) dostał się do finału B. Ostatecznie zajął 11 miejsce. W biegu na 200 z czasem 25,21 s. Kamil zajął dalszą pozycję. Medalową pozycję przyniósł Kamilowi start w biegu sztafetowym 4 x 400 m. Wraz z kolegami Danielem Pekiem, Krzysztofem Górczakiem oraz z Mateuszem Piątkiem chłopcy wywalczyli brązowy medal . Uzyskany przez nich czas to 3’39’’49. Pierwsze miejsce w tym biegu zdobyli Włosi z czasem 3’26’’57, drugie miejsce wywalczyli Portugalczycy z czasem 3’29’’94.
Ogólnie polscy lekkoatleci zaprezentowali się bardzo dobrze. Barbara Bieganowska -Zając zdobyła złoto w biegu na 1500 i 800 m. Karolina Kucharczyk zdobyła złoto w skoku w dal, w trójskoku oraz w biegu na 100 m. przez płotki. Polki w biegu 4x400 zdobyły również złoto.
Jako szkoła i klub UKS Mieszko Chojna możemy mówić o swego rodzaju ,,niefarcie”. Nasz czołowy zawodnik Tycjan Kozdra, wielokrotny medalista zawodów krajowych, europejskich i światowych w skoku w dal i wzwyż tuż przed zawodami, podczas startu sprawdzającego doznał kontuzji, która wyeliminowała go z udziału w zawodach. Podobnie było z Mateuszem Mielczarkiem ( skoczek w dal, sprinter ) , który naderwał mięsień.
Serdeczne gratulacje dla Kamila, któremu w tym ostatnio bardzo intensywnym okresie udało się odnieśc sukces w nauce, sporcie i dodatkowo zdać egzamin na prawo jazdy.
Piotr Czuto.
Na początku czerwca w naszym Ośrodku został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Jem zdrowo i kolorowo”, który polegał na wykonaniu dowolną techniką plakatu o zdrowym odżywianiu. W konkursie wzięło udział 12 prac.
- Celem konkursu było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz rozwijanie kreatywności i twórczych umiejętności.
Prawidłowe żywienie dzieci i młodzieży jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wzmacnia odporność organizmu. Zdrowa dieta dla dziecka to nie tylko dobrze skomponowany obiad, ale także przekąski, po które dzieci i młodzież sięgają w różnych sytuacjach i o różnych porach dnia.
Uczniowie i wychowankowie Ośrodka wykazali się dużą aktywnością, kreatywnością oraz włożyli dużo pracy w wykonanie swoich prac. Organizatorzy konkursu nie mieli łatwego zadania, dlatego też poprosili o pomoc p. Anitę z Administracji, która wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Sandra Starzyk
II miejsce – Mateusz Dopierała
III miejsce – Oliwia Piłatowska i Zofia Maciążek
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Organizatorami konkursu były : A. Kałużna i I. Jeremicz
Na przełomie maja i czerwca 2023r. uczennica klasy VII SP PUZ Karina Sobczyńska wzięła udział w konkursach wokalnych. W maju odbył się XII Międzynarodowy Konkurs Pieśni Żołnierskiej i Patroitycznej „Rogatywka” w którym uczennica otrzymała wyróżnienie. Kolejnym konkursem był II Wojewódzki Festiwal Piosenki Ekologicznej pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty- Karina otrzymała I miejsce. W czerwcu uczestniczyła w Akademii Czesława Mozila w Złotowie. Zaprezentowała się przy akompaniamencie zespołu Grzeczni Chłopcy i została nagrodzona.
M. Bernacka
J.L
Pomału przygotowujemy się do wakacji. Wyposażamy się także w wiedzę nt. bezpiecznego spędzania czasu wakacyjnego. W dn. 13.06.2023r. Odwiedzili nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Strażacy udzielili nam wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Był również czas na zwiedzanie wozu strażackiego.
Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie.
Organizatorami zajęć były: B. Pasek-Macyszyn, M. Zagajewska.
D.I.
W dniach 29.05 - 02.06.2023 r. odbywał się w naszym Ośrodku Tydzień Zdrowia. Jego celem było kształtowanie nawyków prozdrowotnych. W trakcie tego tygodnia odbywały się zajęcia prozdrowotne, joga, aktywne przerwy oraz kiermasz pyszności. Wiemy, jak ważne jest nasze zdrowie więc starajmy się o nie dbać.
Organizatorami były: M. Zagajewska, B. Pasek-Macyszyn, I. Jeremicz, M. Wiercimaga-Ożarowska, D. Iskra,
K. Dudek-Śmiśniewicz, J. Lipińska.
D.I.
05 czerwca 2023 r. Ośrodku odbył się XXV Festiwal Piosenki i Poezji Dziecięcej. Wzięli w nim udział wychowankowie grup wychowawczych oraz uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy wykazali się dużym talentem wokalnym i recytatorskim. Każde wykonanie przyjęte było przez widownię z dużym entuzjazmem oraz nagrodzone gromkimi brawami. Czteroosobowe jury w składzie: p. Wioletta. Glubs, p. Diana Atłas, p. Justyna Kłapouch oraz przedstawiciel uczniów Patryk Dereń oceniało występy wykonawców. Miejsca na podium przyznano w dwóch kategoriach: występy indywidualne i występy grupowe. W kategorii występów indywidualnych jury przyznało dwa I miejsca:
Patykowi Stańczakowi za wiersz pt. „Zaraz” i Karolowi Kalinowskiemu za piosenkę pt. „Ostatni raz zatańczysz ze mną”.
Miejsce drugie przyznano Sandrze Starzyk za piosenkę pt. Kawka na wynos”.
Miejsce trzecie - Marii Walczak za wiersz pt. „Kotek psotek”.
Natomiast w kategorii występów grupowych jury przyznało:
I miejsce –wychowankom grupy III za wykonanie piosenki pt. „ Hej sokoły”,
II miejsce –uczniom klasy VII-VIII PUZ za wykonanie piosenki pt. „Nic dwa razy”,
III miejsce wychowankom z grupy I za wiersz pt. „ Leń”.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy festiwalu otrzymali słodkie nagrody pocieszenia. Jak zwykle festiwalowi towarzyszyła miła atmosfera, dużo śmiechu i radości.
Organizatorami festiwalu byli: p. Dorota Wiatrowska, p. Wioletta Glubs. i p. Marek Jakubiszyn.
B.Z
Powered by aSc EduPage