• Wyposażenie

• Rządowy program Laboratoria Przyszłości to szansa na wdrożenie innowacyjnych zajęć w szkołach. Katalog wyposażenia podstawowego zawiera elementy, które musiały znaleźć się w asortymencie szkół do września 2022. Cały zakup finansowany jest z budżetu państwa pod warunkiem spełnienia niezbędnych wymogów.

Co zawiera się w katalogu wyposażenia podstawowego programu Laboratoria Przyszłości?

Katalog wyposażenia podstawowego to zbiór sprzętów, które do września 2022 powinny znaleźć się w każdej szkole.

W skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

• drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
          • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
          • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
          • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Poza katalogiem wyposażenia podstawowego utworzony został katalog wyposażenia dodatkowego. Łącznie zawierają one 175 pozycji różnych sprzętów, których zakup mógł zostać sfinansowany w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Oczywiście to każda szkoła wie najlepiej czego potrzebują jej uczniowie dlatego decyzja o rozdzieleniu przyznanego budżetu zależała w 100% od postanowień placówki.

Na rządowej stronie programu Laboratoria Przyszłości można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje o wyposażeniu podstawowym i dodatkowym tego programu:

Katalog wyposażenia podstawowego i dodatkowego - plik Excel