• #bezprzemocy

          30.11.2023

          29.11.2023 r. zebrała się komisja konkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego #bezprzemocy. Konkurs jest organizowany kolejny raz przez nasz Ośrodek i jest skierowany do dziecie i młodzieży naszego powiatu a także osób z niepełnosprawnością intelektualną powyżej 18 roku życia.

          Skład komisji konkursowej w tym roku przedstawiał się następująco: pani Małgorzata Wójcik - wicedyrektor SOSW w Chojnie, pani Sylwia Sowińska i pani Katarzyna Łabuda - przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gryfinie, pani Krystyna Mróz - przedstawiciel Urzędu Gminy w Chojnie, asp. szt. Ewelina Kurzyńska i st. post. Grażyna Lisowska - przedstawiciele Komisariatu Policji w Chojnie oraz pani Edyta Sawicka - przedstawiciel Nadleśnictwa Chojna. 

          Komisja konkursowa wybrała po 3 prace z każdej kategorii a nie było to łatwe, gdyż w konkursie wzięło udział ponad 200 uczestników.

          O wynikach konkursu zostali poinformowani przedstawiciele laureatów. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godzinie 9.00 w naszym Ośrodku.

          Konkurs udało nam się zorganizować i zakupić nagrody dzięki ofiarności naszych sponsorów: Zarząd Powiatu Gryfińskiego, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Porblemów Alkoholowych w Chojnie, DANKOM Daniel Błażkiewicz, ANGRAS -2 Sp.j., Bank Spółdzielczy w Chojnie, Jagusz Vet Centrum, BOMAX Centrum Ogrodnicze, Foto Studio AD Andrzej Stelmach.

          Organizatorami konkursu były: Magdalena Zagajewska, Bernarda Pasek-Macyszyn, Daniela Iskra, Małgorzata Wiercimaga-Ożarowska, Karolina Dudek-Śmiśniewicz, Iwona Jeremicz, Jadwiga Lipińska, Magdalena Bernacka i Marta Kargol.

          D.I.

        • ,, W podróż z czasopismem”

          27.11.2023

          Większość z nas lubi podróżować. Szkolna biblioteka zaprasza chętnych uczniów w podróż z czasopismem. Poprzez kolorowe ilustracje i ciekawe informacje uczniowie zwiedzają duże miasta Polski. Wkrótce wybierzemy się na różne kontynenty, gdzie poznawać będziemy niezwykłe  miejsca, inną kulturę, żyjących tam ludzi i zwierzęta. Do zajęć uczniowie wykorzystują czasopisma dla dzieci, kolorowe ilustracje i pięknie ilustrowane książki.

          Bibliotekarz: Barbara Młynarczyk

          B.Z

        • Kiermasz książek

          27.11.2023

          Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się w dniach od 27.11 do 14.12.2023r. Książki zostały dostarczone do szkoły przez hurtownię taniej książki Tuliszków. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach! Wśród naszych propozycji znajdziecie różnorodne gatunki literackie: nowości wydawnicze i książki na różne okazje, książki edukacyjne dla dzieci, komiksy dla dzieci, kolorowanki, malowanki i kolorowanki z naklejkami, bajki, baśnie, albumy, książki  dla dzieci i książki dla młodzieży.

          Barbara Młynarczyk

          B.Z

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          27.11.2023

          24 listopada 2023 r. uczniowie oddziałów klasowych I-III SP i I-III PUZ uczestniczyli zajęciach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zajęcia poprzedzone były zorganizowaną w klasie wystawą książek o misiach i maskotek przyniesionych przez dzieci. Podczas zajęć uczniowie poznali historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowali wiersze o misiach, rozpoznawali misie z różnych bajek, poznali zwyczaje niedźwiedzi, bawili się przy piosenkach: „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, próbowali "misiowych przysmaków", uczestniczyli w grach i zabawach słowno-muzyczno-ruchowych, wykonali prace plastyczno-techniczne, których bohaterem były misie. Wszyscy bawili się świetnie.

          D. Wiatrowska

          J.L

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          27.11.2023

          Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie oddziałów klasowych I-III SP i I-III PUZ wzięli udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Chojnie. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały historię pluszowego misia oraz misie z różnych bajek. Wysłuchały bajkę czytaną przez panią bibliotekarkę, której głównym bohaterem był oczywiście …miś. Na koniec pobytu w bibliotece uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie w misiowej foto budce.

          D. Wiatrowska

          J.L

        • Wiadomości sportowe.

          23.11.2023

          Wiadomości sportowe.

                  Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy w życiu sportowym. Codziennie uczestniczy w treningach sportowych. Wyjeżdża również na zawody wojewódzkie. Poniżej przedstawiamy krótką relację z zawodów, które odbyły się w ostatnim czasie.

          1. Wrzesień – mistrzostwa województwa w jesiennych biegach przełajowych, które odbyły się w Szczecinie w Lasku Arkońskim. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyli Oliwia Gutowska, Fabian Czerniakowski oraz Eryk Czerniakowski. Dorota Dziergas zdobyła miejsce drugie.
             
          2.  W dniu 20 września 2023 roku w Pyrzycach odbył się wojewódzki turniej piłki nożnej 6 – osobowej. Nasi waleczni chłopcy zdobyli trzecie miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Eryk Czerniakowski, Fabian Czerniakowski, Grzegorz Kuballek, Damian Starzyk, Patryk Chłystek oraz kapitan Patryk Dereń.

           

          1. W dniach 29.09 – 01.10 2023 roku w Łosicach odbyły się ,,Ogólnopolskie Biegi Przełajowe”. Trzech zawodników z naszej szkoły stanęło na podium i otrzymało piękne nagrody. Byli to Fabian Czerniakowski, który wywalczył trzecie miejsce w biegu na dwa kilometry, Oliwia Gutowska, która była piąta w biegu na 1200 metrów oraz Eryk Czerniakowski, który zajął szóste miejsce w biegu na trzy kilometry.

           

          1. W dniach 28.10 – 05 11. 2023 roku nasi lekkoatleci: Eryk Czerniakowski, Fabian Czerniakowski, Grzegorz Kuballek, Mateusz Mielczarek, Kamil Pitura  brali udział w obozie sportowym zorganizowanym przez Związek Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI-RAZEM, który odbył się w Zakopanem. 

           

          1. Kolejna impreza to ,,Wojewódzki turniej piłki nożnej halowej”, który odbył się w Choszcznie w dniu 14 listopada 2023 roku. Była to impreza, na którą przyjechało aż dziesięć zespołów z całego województwa zachodniopomorskiego. Nasz drużyna, która wystąpiła w składzie Patryk Dereń – kapitan, Grzegorz Kuballek, Grzegorz Narkiewicz, Piotr Narkiewicz, Eryk Czerniakowski, Damian Starzyk, Olaf Kosmowski zajęła dziewiąte miejsce. Było dość ciężko, ale  naprawdę niewiele brakowało, żeby zająć lepsze miejsce.  Chłopcy dali z siebie wszystko. Na otarcie łez pozostaje nam wspomnienie z ubiegłego roku, gdzie podczas podobnej imprezy wojewódzkiej zajęliśmy drugie miejsce, ale już podczas mistrzostw Polski zdobyliśmy tytuł mistrza Polski. W zespole jest motywacja oraz chęć do pracy, więc miejmy nadzieję, że w przyszłości będą lepsze wyniki.

           

          Już wkrótce kolejna porcja informacji sportowych.  

        • Spotkanie z założycielami naszej szkoły

          23.11.2023

          Uczestnicy Koła Historycznego od kilku tygodni przygotowywali się do spotkania z Państwem Marią i Adolfem Chmura, który jest współzałożycielem naszej szkoły. Podczas zajęć koła historycznego zapoznali się z obszernymi wspomnieniami małżonków, wieloletnich pracowników SOSW. Pan Adolf w Sierpniu 1958 roku przyjechał z panem Edmundem Winiarskim do Chojny, miasta jeszcze w dużej części nieodbudowanego ze zniszczeń II wojny. Jako współzałożyciele organizowali rozpoczęcie roku szkolnego 1958/59, nadzorowali prace wykończeniowe w budynku szkolnym i internatu. Przyjmowali pierwszych uczniów w historii SOSW, nadzorowali i wspierali trudne, pionierskie początki Ośrodka. Pani Maria Chmura przepracowała w szkole 41 lat jako krawcowa, zaopatrzeniowiec i magazynier. 21 Listopada odwiedziliśmy Marię Adolfa Chmura. Spotkanie odbywało się w szczerej, serdecznej atmosferze. Chętnie odpowiadaliśmy o funkcjonowaniu dzisiejszej szkoły, odpowiadaliśmy na pytania i uzyskaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, które nas ciekawiły. To było bardzo miłe spotkanie. Opuściliśmy mieszkanie szanownych małżonków, założycieli szkoły pod dużym wrażeniem spotkania, świadomi wyjątkowości wizyty i szczerej rozmowy. Pan Adolf tak wspomina początki pracy w Chojnie: Wkrótce odwiedzimy i wysłuchamy kolejnych pracowników-seniorów Ośrodka, którzy z całą pewnością, podzielą się z nami mało znanymi historiami z przeszłości. „… Edmunda Winiarskiego poznałem w Zamościu. On wówczas studiował w Warszawie pedagogikę specjalną. Zaraz pojechaliśmy do Warszawy, przyjęli mnie na kierunek pedagogiki specjalnej. Gdy rozpocząłem studia zaoczne, otrzymałem jednocześnie skierowanie do podjęcia pracy w szkole specjalnej. Otrzymaliśmy trzy oferty pracy, w trzech szkołach w województwie szczecińskim. Do wyboru przedstawiono nam Chojnę, Świnoujście, Szczecin do wyboru. Wybraliśmy małe miasto na południu województwa – Chojnę[…] Dwa budynki szkolne zostały udostępnione społeczności szkolnej, dwa kolejne były zniszczone. Należało zorganizować lekcje od 8 rano. Po południu dzieci grupami odrabiały lekcje w klasach szkolnych. W internacie nie odbywała się nauka własna. Grupami udawali się do szkoły, wychowawca dyżurujący w danej grupie, prowadził do wyznaczonej sali. Było śniadanie, drugie śniadanie, podwieczorka nie było. Obiad zawsze dwudaniowy. Wieczorami odbywały się zajęcia w internacie, w świetlicach robiły własne różne rzeczy, przecież telewizorów jeszcze nie było”.

        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

          23.11.2023

          Na 21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym szczególnym dniu jest okazja, aby zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi i mili. W naszym Ośrodku również obchodziliśmy to miłe i życzliwe święto. Na drzwiach wszystich gabinetów klasowych zostały przyczepione motta z życzliwymi myślami oraz uczniowie mogli na "życzliwym drzewie" przyczepić miłe słowo za pomocą liści.

          Organizatorzy: M. Zagajewska, B. Pasek-Macyszyn, D. Iskra

          D.I.

        • Prawa Dziecka pod hasłem: ,, Mały człowiek duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa”

          21.11.2023

           Dzień 20 listopada z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka został przez Sejm Rzeczpospolitej Polski uznany za Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia n/t ,, Dziecko i jego prawa” . Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z dokumentem jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka , która mówi o  potrzebach wszystkich dzieci niezależnie od rasy  i pochodzenia. Wstępem do zajęć był wiersz czytany przez ucznia: ,,Nasze Prawa’’. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do pracy w grupach: uczniowie ustalali co dane prawo oznacza w praktyce, odczytywali listy swoich rówieśników z różnych krajów i zastanawiali się, jakie prawo zostało złamane w danej sytuacji. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w zabawie w skojarzenia – zgadnij jakie to prawo? wyciągali z worka przedmioty i odgadywali, z jakim prawem jest on związany. Układali również puzzle przedstawiające prawa dziecka. Przekazana została również ważna informacja: że oprócz praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, wychowanka. Każdy uczeń przedstawił co jest jego obowiązkiem w domu lub w czasie pobytu w Ośrodku.  Dla większości uczniów najważniejszym obowiązkiem  jest sprzątanie swojego pokoju i chodzenie do szkoły. Każda grupa otrzymała ,, Mini dokument’’ przedstawiający Prawa Dziecka w formie kolorowych ilustracji. Zakończeniem zajęć było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat o ,,Prawach i obowiązkach dziecka” zorganizowanego prze p. Monikę Pluskot  i p. Dianę Atłas. 

          Zajęcia przeprowadzone zostały przez:

          B. Młynarczyk,  B. Pasek –Macyszyn

          B.Z

           

        • Spotkanie w Schwedt

          21.11.2023

          W ramach współpracy polsko-niemieckiej nasi uczniowie zostali zaproszeni do szkoły w Schwedt na              ,, Święto ognia”.  Otwarciem imprezy był wspólny taniec przy ognisku i występy najmłodszych uczniów.  Mieliśmy okazję zobaczyć prezentację prac plastycznych uczniów różnych klas wykonywanych przez cały tydzień podczas projektu pod hasłem: ,, Ogień to nasz żywioł” Były to prace wykonane różnymi technikami plastycznymi, byliśmy pod wrażeniem ich pomysłowości i kreatywności. Największą atrakcją był taniec z ogniem inspirowany muzyką. Spotkaniu towarzyszyły również wspólny posiłek, rozmowy i wymiana doświadczeń między uczniami i dorosłymi.

          Opiekun wycieczki:  Barbara Młynarczyk

          B.Z

        • Konkurs plastyczny Prawa i Obowiązki Ucznia

          21.11.2023

          Dnia 20 listopada 2023 r. podczas zajęć „Prawa i Obowiązki Ucznia”, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tym samym tytule. Wśród licznych prac niezależne jury wyłoniło trzy według nich najciekawsze prace:

          1. Zosia Maciążek
          2. Patrycja Kowalska
          3. Maciej Stańczak

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

          Organizatorzy: D. Atłas, M. Pluskot

          M.P.

        • Spotkania z historią Chojny i okolic

          20.11.2023

          W ramach ogólnopolskiego projektu "Klasa w terenie" uczniowie wraz z nauczycielami ze świetlicy szkolnej oraz z klasy 7-8 SPPUZ, wyszli do Centrum Informacji przy Ratuszu w Chojnie na spotkanie z Panem Andrzejem Krywalewiczem, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o średniowiecznych początkach naszego miasta i okolic.

          B.D.

        • „Szkoła pamięta”

          17.11.2023

          Dnia 15.11.2023r. odbyły się zajęcia w internacie w ramach programu MEiN #szkołapamieta. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca i regionu. Wychowankowie dowiedzieli się na czym polegała organizacja konspiracyjna, Armia Krajowa- działająca na terenie całej okupowanej Polski i poza jej granicami w okresie II Wojny Światowej. Na zakończenie wychowankowie wspólnie wykonali plakat upamiętniający żołnierzy AK. Podczas zajęć wykorzystany został aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu "Laboratorium Przyszłości" Organizatorzy: D. Atłas, M. Pluskot, J. Kielar.

          D.A.

        • Wyjazd do Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie

          16.11.2023

          9 listopada 2023r. uczniowie oddziału klasowego I-III Szkoły Podstawowej udali się na wycieczkę do Centrum Wodnego „Laguna” w Gryfinie pod opieką swojej wychowawczyni p. Doroty Wiatrowskiej.

          Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, zapoznanie uczniów z podstawowymi umiejętnościami poruszania się w wodzie, rozwijanie społecznych zachowań oraz samodzielności podczas pobytu na basenie

          Podczas 2 godzinnego pobytu w centrum zabaw wodnych uczniowie skorzystali z basenu z falą, ze zjeżdżalni wodnych, jacuzzi, basenu z dziką rzeką oraz z kąpieli w solance.

          Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim uczniom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości        i przyjemnych wrażeń.

          D. Wiatrowska

          J.L

        • ŁAMAŃCE JĘZYKOWE

          14.11.2023

          II edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Łamańce Językowe" odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnie 14.11.2023 r. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy Chojna. W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Szkoły Podstawowej w Nawodnej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. Komisja w składzie: wicedyrektor Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie - pani Małgorzata Wójcik, przedstawiciel Gminy Chojna - pani Krystyna Mróz, logopeda Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryfinie Filia w Chojnie - pani Jadwiga Sapak oraz kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie - pani Krystyna Leddin wyłoniła laureatów konkursu w 3 kategoriach wiekowych: 

          Uczniowie klas 0-2:

          1 miejsce Kinga Jóźwik ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie, 

          2  miejsce Zofia Jasińska ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie, 

          3 miejsce Antoni Trochowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie.

          Kategoria uczniów klas 3-5:

          1 miejsce Jakub Wrześniewski ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie, 

          2 miejsce Oliwia Kołodziejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie,

          3 miejsce Maksymilian Kulka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnie.

          Kategoria uczniów klas 6-8:

          1 miejsce Jakub Popereka z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie, 

          2 miejsce Maria Walczak z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie,

          3 miejsce Emil Urbański z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie. 

          Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chojnie.

          Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do konkursu.

          Dziękujemy panu Przemysławowi Kaweńskiemu za fotorelację naszego konkursu.

          D.I.

        • Narodowe Święto Niepodległości - 11.11.2023r.

          11.11.2023

          „… Ziemio ojczysta , ziemio jasna …

          Codziennie mocniej w ciebie  wrastam

          Radością , smutkiem , dumą , gniewem…

          Można nie kochać cię – i żyć ,

          ale nie można owocować …”

          Wolność  wywalczona przez pokolenia naszych przodków nie jest dana nam na zawsze.

          Codzienną uczciwą  pracą, sumiennym wykonywaniem  obowiązków, kulturą słowa, szacunkiem do otoczenia, do przeszłości  możemy budować  nasz wspólny dom  - Polskę, którą mamy szczerze kochać. Przypomnieniu  tego służą  rocznice wydarzeń doniosłych dla każdego Polaka.

          Radośnie świętując Narodowe Święto Niepodległości   w obecnym roku szkolnym , w łączności  z milionami polskiej  braci szkolnej, odśpiewaliśmy hymn narodowy – w ramach ogólnopolskiej akcji: „Szkoła do hymnu”. Krótki rys historyczny   przypomniał okoliczności  odzyskania niepodległości w roku 1918 . VI Przegląd Pieśni  Patriotycznej  stał się pięknym podsumowaniem  święta.

          Rodzicom –za obecność , uczniom i wszystkim nauczycielom  za zaangażowanie, cierpliwość, trud przygotowań –serdecznie dziękujemy !

          E. Roszkowska-Kożuszek

          J.L

        • Nowe książki w bibliotece

          09.11.2023

          W ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 -Priorytet 3”, który realizowany jest  przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie do szkolnej biblioteki zostały zakupione nowe książki. dla dzieci i młodzieży.

          Drodzy czytelnicy jeśli wydaje się Wam, że przeczytaliście już wszystko ze szkolnej biblioteki to się mylicie, na półkach pojawiły się nowości. Wśród nowych książek znalazły się pozycje dla młodych czytelników i dla trochę starszych, dla dziewczyn i dla chłopaków oraz dla dorosłych, którzy wybiorą coś dla siebie. Zobaczcie sami. Biblioteka zaprasza.

          Barbara Młynarczyk

          B.Z

      • POWIATOWY  KONKURS  PLASTYCZNY  #bezprzemocy
        • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY #bezprzemocy

          07.11.2023

          REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

          #bezprzemocy W RAMACH OGÓLNOŚWIATOWEJ KAMPANII

          ,,19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY”

           

          §1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

          1. Niniejszy Regulamin, zwany dalej „Regulaminem”, określa warunki uczestnictwa

          w Powiatowym Konkursie Plastycznym #bezprzemocy, zwanej dalej „Konkursem”.

          2.    Organizatorem Konkursu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie ul.

          Podmurze 4, 74-500 Chojna.

          3.    Konkurs pod patronatem: Starosty Gryfińskiego, Burmistrza Gminy Chojna, Komendanta

          Komisariatu Policji w Chojnie, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

          4.     Koordynatorami Konkursu są Magdalena Zagajewska - psycholog, tel. 502681379, Daniela Iskra   – logopeda, tel. 782610603, Bernarda Pasek-Macyszyn – pedagog – tel. 530 706 080.

           

          §2. CEL KONKURSU

          1.    Celem Konkursu jest wspieranie idei ogólnoświatowej kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” organizowanej przez fundację po Drugie, której przyświeca cel budowania świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy.

           

          §3. ZAKRES TERYTORIALNY I UCZESTNICY

          1.   Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat oraz osób pełnoletnich z

          niepełnosprawnością intelektualną z powiatu gryfińskiego.

           

          §4. PRACA KONKURSOWA

          1. Praca konkursowa powinna spełniać następujące kryteria:

          a. temat pracy – praca może przedstawiać artystyczne wizje autora z zachowaniem szacunku

          dla tematyki Konkursu;

          b. rozmiar – format A3;

          c. forma i technika :

          - dowolna technika płaska - preferowane techniki malarskie (np. ołówek, kredki, pastele

          suche lub olejne, farby plakatowe, akwarela, grafika, techniki mieszane, autorskie itp.);

          - techniki wypukłe, 3d, plastelina i inne nie będą brane pod uwagę przy

          ocenie i traktowane jako niezgodne z regulaminem.

          d. konkurs nie obejmuje prac przestrzennych i grupowych;

          e. jeden autor może zgłosić tylko jedną pracę;

          f. praca zgłoszona na Konkurs musi być wykonana samodzielnie oraz

          nienagrodzona w innych konkursach i niepublikowana wcześniej;

          2. Każda praca powinna posiadać na odwrotnej stronie metryczkę zawierającą:

          a. imię, nazwisko i wiek uczestnika,

          b. imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna/instruktora, tel. kontaktowy

          c. nazwę, adres pocztowy, telefon i adres e-mail placówki.

           

          §5. WARUNKI UCZESTNICTWA

          1. Udział w Konkursie i podanie danych związanych z udziałem w nim są całkowicie dobrowolne.

          2. Udział w konkursie jest bezpłatny.

          3. Prace konkursowe należy przesyłać pocztą lub dostarczyć osobiście do organizatora konkursu na

          adres: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Podmurze 4, 74-500 Chojna w terminie do

          20.11.2023 r. (decyduje data stempla pocztowego). Wysyłka prac na koszt uczestnika.

          4. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe podczas przesyłki.

          5. W Konkursie wezmą udział tylko prace spełniające warunki wskazane w § 4 Regulaminu, nadesłane lub dostarczone do 20.11.2023 r.

          6. W wypadku przesyłania prac przesyłką kurierską lub pocztową na opakowaniu powinien się znaleźć dopisek: „Praca na konkurs”.

          7.  Biorąc udział w Konkursie uczestnik wyraża zgodę na zastosowanie się do niniejszego Regulaminu.

           

          § 6. ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD

          1.  Sprawdzenie prac i wyłonienie laureatów konkursu dokonuje komisja konkursowa składająca się z

          minimum trzech osób.

          2.  Komisja zostanie powołana przez Organizatora Konkursu.

          3.  Przewodniczącym komisji konkursowej jest przedstawiciel Organizatora Konkursu

          4.  Do zadań komisji konkursowych należy: czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu,

          sporządzenie protokołu komisji konkursowej o wynikach. Organizator konkursu odpowiada za zakup nagród, wręczenie nagród laureatom.

          5.  Do dnia 29.11.2023 r. Komisja wyłoni zwycięskie prace w następujących przedziałach

          wiekowych:

          a. 3-6 lat

          b. 7-10 lat

          c. 11-14 lat

          d. 15-18 lat

          e. 18 lat i więcej

          6.  Głównymi kryteriami oceny prac będą:

          a. zgodność z tematem konkursu,

          b. oryginalność i pomysłowość,

          c. estetyka wykonania pracy,

          d. walory edukacyjne i poznawcze pracy.

          7.  Komisja konkursowa sporządza końcowy protokół i wyłania laureatów. Nie dopuszcza się przyznawania miejsc ex equo.

          8.  Prace nie spełniające warunków regulaminowych nie będą klasyfikowane przez Komisję.

          9.  Decyzja Komisji jest ostateczna i nieodwołalna.

          10.Wyniki Konkursu oraz termin i miejsce wręczenia nagród zostaną podane 7 dni przed  wydarzeniem.

          11.Dodatkowo placówki, z których pochodzić będą nagrodzone prace zostaną poinformowane

          telefonicznie.

          12.Przyznane nagrody należy odebrać osobiście podczas wręczenia nagród. O terminie wręczenia nagród Organizator poinformuje 7 dni wcześniej. Nagrodę można odebrać osobiście w innym terminie jedynie za zgodą Organizatora. Nie ma możliwości wysyłki nagród (w przypadku braku możliwości przeprowadzenia konkursu w stacjonarnej formule Organizatorzy skontaktują się z placówkami celem ustalenia sposobu przekazania nagród/dyplomów). Nieodebrane nagrody przechodzą na własność organizatora.

          13.Placówki, z których pochodzić będą nagrodzone prace zobowiązane są do potwierdzenia przybycia na uroczyste wręczenie nagród do dnia 08.12.2023r.

          14.Szczegółowe informacje dotyczące organizacji Konkursu Plastycznego #bezprzemocy znaleźć

          można na stronie internetowej Organizatora.

           

          §7. EKSPOZYCJA PRAC

          1. Prace Konkursowe zostaną wyeksponowane podczas wręczenia nagród.

          2. Organizator zastrzega sobie prawo do zachowania prac.

           

          §8. DANE OSOBOWE

          1.  Przystępując do Wystawy, uczestnik wyraża zgodę na:

          a. przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia

          Wystawy i realizacji jej celów, na warunkach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych

          b. nieodpłatną publikację (prezentowanie publicznie w dowolny sposób, w tym m.in.

          w Internecie) pracy konkursowej uczestnika/uczestników, jego imienia, nazwiska, nazwy szkoły, do której uczęszcza, w ramach promocji Konkursu oraz działalności Organizatora.

          2.  Odmowa dostarczenia dokumentów wymaganych w Regulaminie skutkuje odrzuceniem zgłoszonej

          pracy konkursowej.

           

          §9. OBOWIĄZYWANIE REGULAMINU

          1.  Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego Regulaminu

          §10. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

          1.  Prace należy przesłać bez passe-partout, niezrolowane.

          2.  Do konkursu nie będą dopuszczone prace, które zawierają treści niezgodne z prawem, posiadają znamiona plagiatu lub mogą prowadzić do naruszenia praw innych osób oraz niezgodne z Regulaminem lub zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania.

          3. Organizator nie przewiduje zwrotu dostarczonych prac. Z chwilą zgłoszenia ich do konkursu wszelkie autorskie prawa przechodzą na Organizatora. Prace mogą być wykorzystane i powielane do różnych publikacji, bez dodatkowej zgody autorów i ich opiekunów. Powyższe postanowienie dotyczy wyłącznie prac nagrodzonych w konkursie.

          4.  Organizator przechowuje prace konkursowe przez okres 3 miesięcy.

          5.  Organizatorzy nie zapewniają noclegów, wyżywienia i zwrotu kosztów podróży. Wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator.

          6.  Wszelkich informacji dotyczących konkursu udzielają:

          Magdalena Zagajewska, numer telefonu 502 681 379,

          Daniela Iskra, numer telefonu 782 610 603

          Bernarda Pasek-Macyszyn, numer telefonu 530 706 080.

           

          Załączniki do Regulaminu:

          1. Oświadczenie

          2. Oświadczenie dla osoby pełnoletniej

           

          Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu

          OŚWIADCZENIE

          Zgoda rodziców (opiekunów prawnych) na udział dziecka w organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie w Powiatowym Konkursie Plastycznym #bezprzemocy

          1.  Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka/ podopiecznego
           

          ……………………………………………………………………………………………………………

          (imię i nazwisko)

           

          w Konkursie Plastycznym #bezprzemocy.

          2.  Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez organizatora konkursu wizerunku mojego dziecka/

          podopiecznego oraz przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka/podopiecznego (imienia,

          nazwiska, nazwy i adresu szkoły/placówki) w celach wynikających z organizacji Konkursu zgodnie z

          ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016, poz. 922 z późn.

          zm).

          3.  Ponadto wyrażam zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanej przez moje

          dziecko/podopiecznego pracy wystawowej w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem,

          prezentacjach powystawowych, na stronie internetowej organizatora konkursu oraz w innych formach utrwaleń.

          4.  Telefon kontaktowy do instruktora/opiekuna .......................................................................................

           

           

          ........................................................................

          Data, czytelny podpis rodzica/opiekuna dziecka

           

          Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu

           

          OŚWIADCZENIE DLA OSOBY PEŁNOLETNIEJ

           

          Zgoda na udział w organizowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie w Powiatowym Konkursie Plastycznym #bezprzemocy

           

          1.  Wyrażam zgodę na mój udział

           

          .................................................................................................................................................

          (imię i nazwisko)

          w Powiatowym Konkursie Plastycznym #bezprzemocy.

          2.  Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez organizatora Konkursu mojego

          wizerunku oraz przetwarzanie moich danych osobowych (imienia, nazwiska, nazwy i adresu instytucji, do której uczęszczam) w celach wynikających z organizacji Wystawy zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2016, poz. 922 z późn. zm).

          3.  Ponadto wyrażam zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie nadesłanej przeze mnie pracy

          wystawowej w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem, prezentacjach powystawowych, na stronie internetowej organizatora wystawy oraz w innych formach utrwaleń.


          4.  Telefon kontaktowy do instruktora/opiekuna .......................................................................................

           

          ........................................................................

          Data, czytelny podpis uczestnika konkursu

           

          D.I.

        • Narodowe Święto Niepodległości

          07.11.2023

          Z okazji zbliżającego się Święta 11 listopada uczniowie klasy VII-VIII SP PUZ  przypomnieli sobie ważne wydarzenie w historii naszego kraju- odzyskanie przez Polskę niepodległości, postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz symbole narodowe i wykonali piękną gazetkę szkolną. Prace plastyczne zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Godło i flagę Polski uczniowie  wykonali używając także długopisów 3 D z „Laboratoria Przyszłości”.

          M. Bernacka

          J.L

        • Poznajemy zawody

          06.11.2023

          W dniu 27.10.2023r. uczniowie klas 1-3 SP i 1-3 PUZ wybrali się na wycieczkę do Pracowni Krawieckiej pani Hanny Gałuszki i Salonu Fryzjerskiego „ Mona Lisa” pani Agnieszki Krasowskiej . Celem wycieczki było poznanie zawodu krawcowej i fryzjera, ukazanie przydatności wykonywania tych zawodów oraz budzenie szacunku dla ludzi je wykonujących, a także wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas wycieczki i pobytu w obu zakładach.

          Pani krawcowa w bardzo ciekawy sposób przedstawiła swoją pracę, pokazując wszystkie sprzęty, które są jej potrzebne do wykonywania tego zawodu. Dzieci miały możliwość samodzielnie posługiwać się mydełkiem krawieckim. Z zaciekawieniem oglądały zarówno te nowoczesne jak i te stare, dzisiaj nieużywane maszyny do szycia. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda uszycie worka na strój sportowy.

          W salonie fryzjerskim panie fryzjerki pokazały urządzenia i przybory służące do pielęgnacji włosów. Dzieci mogły usiąść na fotelu fryzjerskim przyglądając się jednocześnie w olbrzymim lustrze oraz czesać włosy na fryzjerskich manekinach.

          W obu zakładach panie z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały swoją pracę, a na koniec spotkania obdarowały uczniów drobnymi upominkami.

          Wycieczka do Pracowni Krawieckiej i Salonu Fryzjerskiego była wspaniałą przygodą, dzięki, której dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy krawcowej i fryzjera.

          D. Wiatrowska

          J.L

    • Kontakty

      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie
      • 91 414 16 91
      • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, ul. Podmurze 4, 74-500 Chojna Poland
    • Logowanie