Nawigacja

W internacie

Opis obiektu i prowadzonych zajęć

Budynek internatu  jest nowoczesnym i dobrze wyposażonym obiektem. Znajdują się w nim m.in. w sale do zajęć dydaktyczno – wychowawczych (świetlice), dwupoziomowe przestronne sypialnie, łazienki oraz toalety zgodne z najnowszymi trendami i wymogami.

       

Internat wchodzi w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, a dzieci objęte są opieką w dni nauki szkolnej oraz w weekendy. Obiekt przylega do budynku szkoły co zapewnia szybkie dojście na lekcje i liczne popołudniowe zajęcia pozalekcyjne. Internat znajduje się na rozległym terenie Ośrodka, co umożliwia jego mieszkańcom (wychowankom) korzystanie z sali gimnastycznej, dwóch boisk (do piłki nożnej i siatkówki) oraz rozległego parku znajdującego się w obrębie Ośrodka, przystosowanego do spacerów, gier, zabaw oraz integracyjnych imprez kulturalno – rozrywkowych.

      

   

Podstawową jednostką organizacyjną w internacie jest grupa wychowawcza, nad którą pieczę sprawuje kilkoro wychowawców. Obecnie w internacie znajdują się 4 grupy wychowawcze (dwie dziewczęce i dwie chłopięce) liczące od 7 do 12 osób. Każda grupa ma do swojej dyspozycji szereg pokoi sypialnianych (w tym dwupoziomowe z antresolą), świetlicę, łazienkę, toalety oraz obficie wyposażony aneks kuchenny, w którym podczas zajęć kulinarnych wychowankowie poznają przepisy na proste dania, przekąski i desery, zaspokajając swoje indywidualne potrzeby żywieniowe.

    

Formy i metody pracy opiekuńczo - wychowawczej i rewalidacyjnej z wychowankami, są dostosowane do ich możliwości psychofizycznych. Różnorodne zajęcia prowadzone w internacie (m.in. zajęcia wielu kół zainteresowań oraz kulinarne, teatralne, muzyczne, taneczne, plastyczne, rekreacyjno - sportowe, higieniczno – porządkowe oraz nauki własnej) umożliwiają wszechstronny, harmonijny, rozwój każdego dziecka, ponadto przygotowują je do samodzielnego udziału w życiu społecznym, a także sprzyjają rozwijaniu licznych zainteresowań.

Dzieci i młodzież przebywająca w internacie korzysta z naszej nowoczesnej kuchni, w której przygotowywane są bardzo smaczne i niedrogie cztery posiłki dziennie.

   

Aktualności

Kontakt

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Mieszka I w Chojnie
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chojnie, ul. Podmurze 4, 74-500 Chojna
  • 91 414 16 91

Galeria zdjęć