• INFORMATYKA KL. 1 BS

• 5.06.2020 r.

Klasa I  BS

Temat: Strony internetowe.

Wyjaśnij pojęcia przy użyciu Internetu:

1)Co to jest strona www?

2)Co to jest adres www?

3) Czym jest blog?

4)Czym są hiperłącza?

5)Do czego służy przeglądarka internetowa?

Odpowiedzi w raz z tematem wpisz do zeszytu, oraz prześlij rozwiązania na mojego maila.

15.05.2020 r. (piątek)

1 BS

3x Temat lekcji: Tworzymy prezentację multimedialną w programie PowerPoint

1.  Rozumiem czym jest prezentacja multimedialna, slajd
          2.  Znam etapy tworzenia prezentacji

• potrafię zaplanować projekt prezentacji
          • potrafię przygotować zawartość i treść prezentacji
          • potrafię wyszukać i pobrać z Internetu odpowiednie treści do prezentacji
          • potrafię wstawić obraz, animację do prezentacji
          • zapisać prezentację na dowolnym nośniku

Do prezentacji wykorzystaj wyszukane materiały, które były zadaniem poprzedniej lekcji.

8.05.2020 r.

Temat: Moje wymarzone wakacje.

Zaplanuj swoje wakacje. Wybierz wymarzone miasto na wakacyjny wyjazd. Wyszukaj w Internecie informacji na temat pięciu najważniejszych atrakcji turystycznych w tym mieście.

Wyszukane informacje (ciekawostki, zdjęcia) prześlij na mojego maila do 14 maja 2020 r.

24.04.2020 r.

Temat: Bezpieczeństwo w sieci.

Cele:

• zapoznanie z zagrożeniami jakie niesie Internet,
          • zapoznanie z zasadami netykiety,
          • zapoznanie z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Sieci.

W celu zapoznania się z tematem wykorzystaj link: https://epodreczniki.pl/b/P100gEQXL

Na swojego e-maila otrzymałeś dodatkowe materiały do nauki i zadania do wykonania, które należy odesłać na e-mail nauczyciela do 28.04.20 r.

3 kwietnia 2020 r

2xTemat: Wykresy w arkuszu kalkulacyjnym.

1. Materiały do zapoznania się:

1. Utwórz dokument w programie Microsoft Excel, stwórz w nim dowolny wykres, zapisz w komputerze i wyślij jako załącznik na mój email termin nadsyłania zadania 20 kwietnia.

1.Temat: Podstawowe działania matematyczne w arkuszu kalkulacyjnym.

.

1. Umiejętności uczniów - uczniowie posiadają podstawowe umiejętności obsługi komputera, znają znaczenie klawiszy klawiatury i potrafią posługiwać się myszką. Poznali budowę arkusza. Potrafią wpisać tekst, liczby i formuły do komórek.

3. Cele:

1. wprowadzanie wzorów
          2. utrwalenie umiejętności posługiwania się klawiaturą i myszką.
          3. nabycie umiejętności wypełniania arkusza liczbami tekstem oraz formułami.
          4. celowość stosowania formuł zawierających adresy ze względu na ich uniwersalność i elastyczność.

Praca uczniów - ćwiczenia przy komputerze wprowadzanie danych.

Zadanie 1.

Obliczyć koszt zakupu warzyw i owoców w miesiącach maj i czerwiec (ok. 15 rodzajów owoców i warzyw) zakładając że, w każdym miesiącu sprzedano inną ilość danego produktu. W A1 wpisujemy L.p., w  B2 wpisujemy owoce warzywa, w C2 Cena [zł/kg], w D2 wpisujemy Waga [kg],  w E2 Wartość.

Wzór na obliczanie wystarczy wprowadzić raz, a następnie można go skopiować. Gdy skopiujemy formułę =C3*D3 do komórek, pojawią się w nich odpowiednio formuły  =C4*D4, =C5*D5 itd.

Zadanie 2.

Obliczyć sumę sprzedanych owoców w każdym miesiącu. Wyniki zapisać na arkuszu.

Zadanie 3.

Oblicz pola i obwody figur płaskich o różnych wymiarach ok. 20 danych – kwadrat i prostokąt.

Zadanie4.

Korzystając z arkusza kalkulacyjnego, oblicz pole trapezu, którego wysokość i długość obu podstaw są dane: a = 12, b = 8, h = 10.

W arkuszu utworzyć algorytm rozwiązania zadania (liczymy kolejnymi krokami wyniki zapisujemy w arkuszu). Zwracamy uwagę na kolejność wykonywanych działań. Proponujemy wpisanie kolejnych danych a, b, i h – porównujemy zmiany pola ze względu na zmianę danych. Kopiujemy formuły do następnych komórek.

Aby zobaczyć więcej (grafikę = tabele arkusza) - kliknij poniższy link:

arkusz_kalkulacyjny_do_I_BS.pdf

Informatyka klasa I Szkoła Branżowa