• PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I- II BS

WITAM PONOWNIE NA ZDALNYM NAUCZANIU

Pozdrawiam i trzymajcie się w zdrowiu!!

Przepisz temat i notatkę pod tematem Przeczytaj tekst który ci wyślę na twój adres str.28-31  i odpowiedz na pytania. Na odpowiedz czekam na maila  dorota.szczygiel@wp.pl w razie problemów dzwoń 507017668

4,5.11.2020

Temat: Gospodarka rynkowa. Podmioty gospodarki.

Od momentu wprowadzenia w życie pierwszych reform gospodarczych w naszym kraju gospodarkę centralnie sterowaną zaczęła zastępować gospodarka rynkowa. Zasadniczą rolę odgrywa w niej mechanizm rynkowy, a wszelkie decyzje dotyczące gospodarki podejmują niezależne podmioty gospodarcze. Gospodarka rynkowa opiera się na trzech filarach: własności prywatnej, systemie cen kształtowanych przez popyt i podaż, konkurencji.

W gospodarce rynkowej występują podmioty które podejmują samodzielne decyzje lub realizują powierzone im zadania. Do głównych typów podmiotów gospodarczych należą gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa i państwo

Przepisz temat i notatkę a z kart książki str. 30 ramkę Warto zapamietać do zeszytu 4 definicje.

Zadanie :

1. Co to jest transformacja gospodarcza i kiedy się w Polsce rozpoczeła?

3. Co zaliczamy do najważniejszych podmiotów gospodarki rynkowej?