• KOŁO SYMPATYKÓW PCK

ROK SZKOLNY 2015/2016

WIELKA  ORKIESTRA  ŚWIĄTECZNEJ  POMOCY

10 stycznia 2016r. członkinie Koła Sympatyków PCK Joanna Tkacz oraz Gabriela Barańska wraz z opiekunem Wiolettą Glubs wzięły udział w organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy kweście na rzecz potrzebującym. Pieniądze zbierane podczas 24. Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Udział w wydarzeniu oprócz głównego celu miał za zadanie promować ideę humanitaryzmu i bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. Pomimo nieprzyjaznej aury dziewczęta z wielkim zaangażowaniem przez kilka godzin kwestowały w różnych miejscach Chojny, by wieczorem oddać z dumą w sztabie WOŚP przy Centrum Kultury puszki z pieniędzmi, obserwować występy, pokazy i licytacje oraz „światełko do nieba”.

Konkurs plastyczny

Koło Sympatyków PCK zorganizowało konkurs plastyczny na plakat pt. „Każdy nałóg wrogiem mojego organizmu” skierowany do wszystkich uczniów. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych. Wykonane prace były zgodne z tematyką, a uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Ciekawe hasła przestrzegały przed zażywaniem substancji prowadzących do uzależnień. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami.

WPŁYW ODŻYWIANIA NA PRAWIDŁOWY ROZWÓJ MŁODEGO CZŁOWIEKA

Koło PCK regularnie przypomina jak ważne jest odżywianie dla zdrowia człowieka. Przygotowana gazetka ścienna zawiera różnorodne informacje mające na celu zachęcenie uczniów do spożywania zdrowych produktów.

Zgodnie z planem PCK w tym miesiącu zorganizowane zostały dla wychowanek zajęcia na temat Wpływu odżywnia na prawidłowy rozwój młodego organizmu. Dziewczęta pracowały z dużym zaangażowaniem. Wykonały plakat, na którym wypisane zostały zasady wpływające na zdrowie człowieka. Przeanalizowana została piramida żywnia. Wspólnie rozwiązano krzyżówkę. Celem zajęć było zwiększenie świadmomości na temat racjonalnego odżywiania.

PRZYJEMNIE JEST BYĆ CZYŚCIOCHEM!

Wspólne wykonanie gazetki szkolnej przypomniało jak ważne dla zdrwia jest dbanie o higienę osobistą.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Kolejny raz wychowankowie wszystkich grup wychowawczych aktywnie włączyli się do akcji Sprzątanie Świata- zacznijmy od swojego podwórka. Celem corocznej akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Przed przystąpieniem do akcji odbyła się pogadanka nt. segregacji śmieci oraz konieczności dbania o naszą planetę Ziemię. Wychowankowie przytaczali wiersze i hasła o tematyce ekologicznej. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki, ochronne rękawice i z wychowawcami wyruszyli sprzątać wcześniej wyznaczony teren wokół Ośrodka. Akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń, a w punkcie zbiórki pojawiły się worki z zebranymi odpadami.

WITAJ SZKOŁO!!

Dbamy o bezpieczenstwo naszych wychowanków. Wykonanie gazetki tematycznej pomogło utrwalić zasady prawidłowego poruszania się po drodze. Pamiętamy także o noszeniu elementów odblaskowych dzięki którym jesteśmy bardziej widooczni na drodze.

ROK SZKOLNY 2014/2015

SPRZATANIE ŚWIATA- ZACZNIJMY OD WŁASNEGO PODWÓRKA

Już po raz 21 w Polsce przeprowadzana jest akcja „Sprzątanie świata” mająca na celu zachowanie czystości oraz utrzymanie dobrego stanu środowiska naturalnego. Nasi wychowankowie w ramach działalności Koła Sympatyków PCK również włączają się do niej od wielu lat pod nazwą „Sprzątanie świata- zacznijmy od własnego podwórka”. Tegoroczna akcja odbyła się 18go września. Wzięły w niej udział wszystkie grupy wychowawcze.

„WIEM CO JEM”

Propagowanie zdrowego stylu życia jest jednym z głównych zadań Koła Sympatyków PCK. W związku z tym przeprowadzone zostały zajęcia z wychowankami nt. „Wpływu odżywiania na prawidłowy rozwój młodego organizmu”, które zachęcały do troszczenia się o własne zdrowie. Dziewczęta chętnie i z zaangażowaniem wykonywały zadania, które zachęcały do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych. Rozwiązywały krzyżówki, odgadywały smaki zdrowych produktów oraz wykonywały prace plastyczne ilustrujące owoce i warzywa.

WYKONANIE KARTEK OKOLICZNOŚCIOWYCH Z OKAZJI DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO

GAZETKI TEMATYCZNE

Jedną z form realizowania zadań wynikających z naszego planu PCK jest systematyczne redagowanie gazetek ściennych, dzięki, którym szerzymy kulturę zdrowotną, promujemy zdrowy styl życia oraz kształtujemy humanitarne postawy wśród wychowanków.

DBAJMY O NASZE ZĘBY

24 lutego przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne pt. „Dbajmy o nasze zęby”. Ich celem było uświadomienie wychowanek o funkcji jaką pełnią zęby oraz przekonanie, że stan zdrowia ma wpływ na urodę i zdrowie całego organizmu. Zajęcia miały różnoraką formę: burzę mózgów, przeprowadzenie doświadczenia, zagadki, pracę plastyczną co spowodowało bardzo duże zaangażowanie i zainteresowanie dziewcząt. Na koniec wszyscy zgodnie przyznali, że zdrowe zęby zależą od nas samych.

8 maja - Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

7go maja z okazji Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Półksiężyca  Sympatycy Koła PCK wykonali gazetkę ścienną  oraz wzięli udział  w zajęciach mających na celu promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka. Przeprowadzona została pogadanka przybliżająca zasady działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Zadaniem wychowanek podzielonych na dwie grupy było zrobienie plakatu z wykorzystaniem różnych źródeł informacji (min. internet, czasopisma, ulotki ).Dziewczęta  bardzo dobrze wywiązały się z zadania, pracowały z wielkim zaangażowaniem , a wykonane plakaty  były pomysłowe i bardzo staranne.