• Grupy

•      Podstawową jednostką organizacyjną w internacie jest grupa wychowawcza, nad którą pieczę sprawuje kilkoro wychowawców. Obecnie w internacie znajdują się 4 grupy wychowawcze (dwie dziewczęce i dwie chłopięce). Każda grupa ma do swojej dyspozycji szereg pokoi sypialnianych (w tym dwupoziomowe z antresolą), świetlicę, łazienkę, toalety oraz obficie wyposażony aneks kuchenny.

Formy i metody pracy opiekuńczo - wychowawczej i rewalidacyjnej z wychowankami, są dostosowane do ich możliwości psychofizycznych. Różnorodne zajęcia prowadzone w internacie umożliwiają wszechstronny, harmonijny, rozwój każdego dziecka, ponadto przygotowują je do samodzielnego udziału w życiu społecznym, a także sprzyjają rozwijaniu licznych zainteresowań.

Grupa 1 (dziewczęca)

Liczba wychowanek - max 8