W październiku 2016r. uczniowie oddziału klasowego I-III PUZ po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Szkól Specjalnych i Ośrodków Szkolno- wychowawczych „Czary Mary- Jesienne Dary”, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Nowogardzie. Praca Patryka Łucka i Zosi Maciążęk  otrzymała wyróżnienie - nagrodę publiczności.

Medale w sporcie

przegląd sukcesów

.
          Grzegorz Gaweł zwycięzca Wojewódzkich Biegów Przełajowych w biegu na 2 kilometry.

Trzecie miejsce Grzegorza Gawła, Marka Wardęgi, Kamila Pitury oraz Mariusza Wypycha w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie SPRAWNI - RAZEM w koszykówce chłopców z rocznika 1999 i młodszych.

Czwarte miejsce Mariusza Wypycha, Marka Wardęgi, Grzegorza Gawła , Piotra Wojtczaka oraz Rafała Ceglarka w Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Ręcznej Chłopców SPRAWNI - RAZEM, który odbył się w dniach 28. - 30. 10. 2016 r. w Obornikach Śląskich.

MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Drugie miejsce

13.09.2016 W PYRZYCACH ODBYŁY SIĘ MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT.W ROZGRYWKACH UCZESTNICZYŁY DRUŻYNY Z NOWOGARDU, PYRZYC, SULISZEWA, SŁAWNA I Z CHOJNY. DZIEWCZĘTA GRAŁY  SYSTEMEM „KAŻDA Z KAŻDĄ”, ROZEGRAŁY WIĘC CZTERY SPOTKANIA, PRZEGRYWAJĄC TYLKO JEDEN MECZ Z PYRZYCAMI (0-1). OSTATECZNIE ZAJĘŁY BARDZO DOBRE DRUGIE MIEJSCE. PODCZAS TURNIEJU NATALIA KRJEWSKA ZDOBYŁA PIĘĆ BRAMEK, PO JEDNEJ BRAMCE STRZELIŁY BRYGIDA KONIECZNA  I MAGDA KRASNOPOLSKA

MISTRZOSTWA POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE

11 medali

Dużym sukcesem naszych uczniów  zakończyły sie Mistrzostwa Polski ,,Sprawni Razem"  w lekkiej atletyce, które odbyły sie w Ostrzeszowie w dniach 03-05 czerwca 2016 roku. Sportowcy przywieźli z zawodów 11 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Krajewska, Marlena Gorczycka, Katarzyna Graniczna, Tycjan Kozdra, Bartłomiej Góralski, Dawid Zdrada, Grzegorz Gaweł oraz nasz absolwent Rafał Ceglarek.

RECYTATORSKIE  ZMAGANIA

WIELU NA PODIUM

17 maja uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w „VIII OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM UCZNIÓW SZKÓŁ I OŚRODKÓW SPECJALNYCH" pod hasłem "KOSMICZNE WERSETY, CZYLI SŁÓW KILKA O GWIAZDACH, SŁOŃCU, KSIĘŻYCU, PLANETACH…".   W gronie zwycięzców znalazło się czworo  uczniów naszego Ośrodka: Julia Sulowska (I miejsce), Michał Papiński (II miejsce), Nikola Kuballek (III miejsce) – w kategorii szkoła podstawowa i Magdalena Krasnopolska (III miejsce) - w kategorii gimnazjum.

Turniej Siatkówki Plażowej

1 i 2 miejsce

W kategorii chłopców wygrała ekipa z naszej szkoły przed Pyrzycami i Suliszewem. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęło Świnoujście, nasze dziewczęta przegrały mecz finałowy wnikiem 2:1 i uplasowały się na drugim miejscu przed drużynami z Suliszewa (III), Szczecinka (IV) i Pyrzyc (V). Drużynę dziewcząt reprezentowały : Marlena Gorczycka, Natalia Krajewska, Kamila Stańczyk, Gabriela Barańska. Reprezentacja chłopców to: Piotr Wojtczak, Bartek Góralski, Tycjan Kozdra, Artur Łobacz, Grzegorz Gaweł.

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ

2 miejsce

Nasi chłopcy zajęli drugie miejsce podczas ogólnopolskiego turnieju piłki siatkowej plażowej, który odbył sie w Strzelcach Krajęńskich w dniach 13 - 14 maja 2016 roku. Zespół w składzie Tycjan Kozdra, Piotr Wojtczak, Bartłomiej Góralski oraz Paweł Stawniak przegrali tylko mecz finałowy z reprezentacją gospodarzy.

Drzewo w literaturze i sztuce

2 miejsce

W kwietniu bieżącego roku odbył się wojewódzki konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Kamieniu Pomorskim. Temat konkursu brzmiał "Drzewo w literaturze i sztuce ". Uczennica klasy IV SP - Nikola Kubalek wykonała pracę w technice "mokrych pasteli" przedstawiającą drzewo z powieści J.R.R. Tolkiena "Władca pierścieni". Nikola zajęła wysokie bo drugie miejsce w konkursie.

Magia Tańca

I miejsce

3 marca  odbył się XII  Wojewódzki Przegląd Form Tanecznych MAGIA TAŃCA zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawcy nr 1 w Szczecinie. Wzieły w nim  udział dziewczęta z naszego Ośrodka- zaprezentowały  układ taneczny do piosenki "OMI HULA HOOP". Dziewczęta zajęły I miejsce.