ROK

Poniżej wyszczególniono nasze sukcesy w roku 2012 z zakresu:

Las w czterech porach roku

I miejsce w powiecie

III edycja ekologicznego konkursu plastycznego pt. „Las w czterech porach roku”, zorganizował Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Tanowie.  I miejsce w kategorii Szkoły Podstawowej zdobyła praca Anny Malcher  i Patrycji Bałazińskiej,  wyróżnienie  zdobył Bartłomiej Góralski. I miejsce i nagrodę główną konkursu otrzymała za swoja pracę Gabriela Barańska!!! Nasi wychowankowie uczestniczyli również w dwóch wcześniejszych edycjach konkursu i również ich prace zdobywały uznanie. Poniżej na zdjęciu Bartek Góralski ze swoją wyróżniona pracą.

Kolejny sukces grupy tanecznej „Młodzi Gniewni”

I miejsce w województwie

Dnia 22.03.2012 roku uczennice Patrycja Gorczycka, Gabriela Barańska,Milena Wilk, Barbara Iwańczak, Aneta i Monika Wypych po raz trzeci wzięły udział w Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych „Magia Tańca” organizowanym przez SOSW nr 1 w Szczecinie. Celem imprezy była prezentacja dokonań tanecznych dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego, a także rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką. Grupa taneczna „Młodzi Gniewni” przygotowała układ do piosenki Shakiry pt. „Waka waka”. Przygotowania trwały ponad dwa miesiące. Po raz trzeci „Młodzi Gniewni” zdobyli I miejsce w kategorii Show Dance.

Sprinter z Ośrodka na Mistrzostwach Świata w Wielkiej Brytanii

Rafał Ceglarek drugim wicemistrzem świata !!!!

III miejsce na świecie

Nasz uczeń Rafał Ceglarek reprezentował Polskę i nasz Ośrodek  w rozegranych Mistrzostwach Świata Międzynarodowej Federacji INAS-FID w Manchester w Wielkiej Brytanii.  Zarówno w biegu na 60 m, jak i 200 m zajął on wysokie trzecie miejsce. Poniżej zdjęcia z Mistrzostw.

Chrońmy środowisko wodne Ziemi Szczecińskiej

- "Niezapominajka lubi wodę”

Nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsca w konkursie na plakat i hasło – „ Chrońmy środowisko wodne Ziemi Szczecińskiej - Niezapominajka lubi wodę”. Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów  i rozwijanie kreatywności .W konkursie wzięli udział  członkowie koła czytelniczego z klasy IV SP: A. Malcher, M. Krasnopolska i B. Góralski, którzy zajęli I miejsce w kategorii szkoły podstawowej i uczniowie gimnazjum: Kopij M., Pawełek G., Graniczna K. , Witkowska K. oraz klasy I SPP Karkocha R., Szwarcowski D., Lubański P., Kozłowska J., którzy zdobyli również  pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Konkurs trwał od 20.02.2012r do 04.04.2012r. Podsumowanie konkursu miało miejsce 24.04.2012r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Cz. Piskorskiego w Szczecinie, który był organizatorem konkursu. Patronat nad imprezą miał  Zachodniopomorski Kurator Oświaty, który ufundował nagrody i zorganizował wycieczkę do planetarium, w której wzięli udział nasi uczniowie.

Ogólnopolski konkurs - Drzewo Roku

VI miejsce w Polsce

Do drugiej edycji konkursu DRZEWO ROKU nadesłano 290 zgłoszeń z całej Polski. Do finału jury zakwalifikowało 11 drzew.  W finałowej jedenastce znalazło się tylko jedno drzewo z naszego województwa nasz platan klonolistny „Olbrzym”. Przy ocenie drzew najważniejszym kryterium branym przez jury pod uwagę była historia związana z danym drzewem oraz jego znaczenie dla danego miejsca i grupy osób,  które je nominowały. Drzewo do konkursu wraz z ciekawym opisem jego historii zgłosili uczestnicy Koła Ekologicznego z naszego Ośrodka. Przez kilka miesięcy na szeroką skalę promowaliśmy nasz pomnik przyrody niemal we szystkich mediach. Pokonaliśmy w tym konkursie aż 285 rywali naszego platana z pozostałych wojewódtw Polski - to ogromny sukces !!!

IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

„Janusz Korczak – jego życie i twórczość”

I miejsce w Polsce

Udział uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Janusz Korczak - jego pasja, życie i twórczość". Organizatorem ogólnopolskiego konkursu plastycznego zatytułowanego "Janusz Korczak - jego pasja, życie i twórczość" był Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach przy współpracy z I Społeczną Szkołą Podstawową w Gliwicach oraz wydawnictwo KOMLOGO. Konkurs skierowany był do młodzieży i dzieci od 5 do 21 lat. W trakcie konkursu nadesłano 499 prac w tym prac malarskich, graficznych i fotograficznych. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica gimnazjum Gabriela Barańska, która zajęła I miejsce za pracę graficzną w grupie wiekowej 16-21 lat.

Mistrzowie warcabnicy

I i II miejsce w województwie

Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się pod koniec roku reprezentacja Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Chojny, tak jak przez pięć ostatnich lata zajęła najwyższe miejsca w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Na turniej ten zjechało 32 zawodników z dziesięciu szkół i ośrodków szkolno – wychowawczych naszego województwa. Złoty medal zdobył Mariusz Kacprzak z Chojny (dwukrotny mistrz województwa, trzeci na Mistrzostwach Polski w Miłakowie), srebro wywalczył Marcin Kopij również z Chojny (ubiegłoroczny mistrz województwa).