w roku 2017 z zakresu:

Skoczkowie z Ośrodka na Mistrzostwach Województwa

II miejsce w województwie

Halowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w lekkiej atletyce.

Tycjan Kozdra - w skoku w dal uzyskał wynik 5,80 m (rekord Polski w tej kategorii wiekowej wynosi 8,18 m), natomiast w skoku wzwyz Tycjan uzyskał wynik 1,70m (rekord Polski w tej kategorii wiekowej należy do Artura Partyki i wynosi aż 2,37 m). Tycjan na tle województwa uzyskał zarówno w skoku w dal, jak i wzwyż drugie miejsce.

Bartłomiej Góralski - skakał wzwyż i skoczył 145 cm. Jego rekord to 150 cm. Bartek również zajął drugie miejsce.

Marcin Wójcik - w dal 3,96m. Wzwyż - 135 cm (trzecie miejsce).

WOJEWÓDZKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W PYRZYCACH

III MIEJSCE WOJEWÓDZTWIE

W  Pyrzycach 21 marca (Pierwszy dzień wiosny) odbył sie Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego. Z naszej szkoły  w tym turnieju brali udział : Agata Danielczuk, Nikola Danielczuk, Mateusz Mielczarek, Dawid Hołotczyk, Marcin Wójcik i Jacek Gołuch. Zespołowo w kategorii Szkół Podstawowych wywalczyliśmy III miejsce. Jest na pewno ogromna motywacja do podnoszenia swych umiejetności w tej wspaniałej dyscyplinie.

TENISOWE ZMAGANIA W SZCZECINIE

III MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

14 marca 2017 roku w SOSW w Szczecinie przy ul.Jagiellońskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Tenisie Stołowym.  W turnieju wzięło udział 10 drużyn. Szkołę naszą reprezentowali: Agnieszka Szostak, Brygida Konieczna,Dawid Zdrada,Grzegorz Gaweł.

III miejsce zajęła Kinga Narkiewicz - uczennica naszego Ośrodka.

KOLEJNY SUKCES "MŁODYCH GNIEWNYCH"

I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

W marcu 2017r. uczennice: Nikola Kuballek, Anna Malcher, , Marika Kuziak, Daria Czerniakowska ,Julia Sulowska po raz 13-ty wzięły udział w Wojewódzkim Przeglądzie Form Tanecznych „ MAGIA  TAŃCA” organizowanym przez  SOSW 1 w Szczecinie.

Grupa taneczna „Młodzi Gniewni „ przygotowała układ do piosenki Ore Ore sia ba da” cygańskie rytmy”, przygotowania trwały ponad dwa miesiące . „Młodzi Gniewni” zdobyli I miejsce. Była super zabawa.

Wojewódzki Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

III Miejsce w kategorii: szkoły podstawowej i gimnazjum

I miejsce indywidualnie

Tradycyjnie, jak co roku wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym w Policach. Na turniej pojechało dziewięciu uczniów z klas szkoły podstawowej, gimnazjum. W czasie turnieju uczniowie rozwiązywali test wiedzy o ruchy drogowym, pokonywali tor przeszkód oraz poruszali się po miasteczku zgodnie ze wskazówkami policjantów. Nasi zdobyli III miejsce w kategorii szkoły podstawowej, III miejsce w kategorii gimnazjum. Indywidualnie I miejsce zajął K. Pitura z klasy VI szkoły podstawowej.

Konkurs plastyczny o straży pożarne

I miejsce dla naszego ucznia

Nasi wychowankowie wzieli udział w konkursie  plastycznym o straży pożarnej. Prace M. Mielczarka i M. Wypycha , D. Ostrowskiej , E. Kuźniewskiego , M. Dopierały , N. Kuballek zostały wyróżnione  przez powiatową komisję konkursową i awansowały do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego " 25 lat PSP-Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" . Praca wychowanka M. Wypycha zdobyła I miejsce i walczy dalej w eliminacjach ogólnopolskich.

MISTRZOSTWA SZKÓŁ SPECJALNYCH WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Świetne wyniki uczniów naszej szkoły

7 złotych, 11 srebrnych, 8 brązowych medali

Pierwsze miejsce w kategorii: szkoła podstawowa

24 maja 2017 roku w Szczecinku odbyły się Mistrzostwa Szkół Specjalnych Województwa Zachodniopomorskiego.  Reprezentacja naszej szkoły liczyła 20 uczniów. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Nikoli Danielczuk, która dominowała nad swoimi rówiesniczkami i wywalczyła trzy pierwsze miejsca (skok w  dal - 3,87 m, bieg na 60 m - 9,27 s, rzut piłeczką palantową - 29,00 m). Dużym pozytywnym akcentem podczas mistrzostw był Tycjan Kozdra, który w kategorii Szkół Zawodowych skoczył w dal na odległość 6,23 m ustanawiając swój rekord życiowy i oczywiście zajmując pierwsze miejsce. Tradycyjnie byliśmy także liderami w naszej ulubionej konkurencji jaką jest skok wzwyż chłopców, zajmując pierwsze miejsce, drugie i trzecie miejsce.  Ponadto miłym zaskoczeniem było zajęcie przez dziewczęta (Kamila Stańczyk, Nikola Kuballek, Sandra Kuballek, Nikola Danielczuk) III miejsca w biegu sztafetowym  4 X 200 m.

• FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI DZIECIĘCEJ

• I, II, III miejsce na podium dla uczniów naszego Ośrodka

13 czerwca 2017r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie  odbył się XXII Festiwal Piosenki i Poezji Dziecięcej. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Śpiewać każdy może…”. Jak zawsze wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Miejsca na podium przyznano:

I miejsce –Karinie Sobczyńskiej za wykonanie piosenki pt. „Czerwone jabłuszko” i Monice Wypych za wykonanie piosenki pt. „Błogosławieni miłosierni”,

II miejsce – uczniom oddziału klasowemu I-III Sp za wykonanie piosenek: „Ziemia wyspa zielona”, „Baśnie Andersena”, „Podaj rękę koleżance”.

III miejsce – Kamilowi Bilskiemu za wykonanie piosenki pt. „Lubię Cię”         i wiersza pt. „Już jutro wakacje”.

Sportowy wrzesień

Drugie miejsce dla naszej szkolnej reprezentacji

13.09.2017 reprezentacja dziewcząt w składzie Agata Danielczuk, Nikola Danielczuk, Kuballek Sandra, Konieczna Brygida, Kamila Stańczyk, Monika Wypych, Magdalena Krasnopolska wzięły udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt w Pyrzycach. W rozgrywkach  uczestniczyły drużyny z Pyrzyc, Nowogardu , Chojny. W pierwszym  meczu z Nowogardem wygraliśmy 2:0, bramki strzeliły Kamila Stańczyk i Agata Danielczuk. W następnym meczu z Pyrzycami przegraliśmy jedną bramką. W sumie zajęliśmy dobre drugie miejsce.

SPORTOWY WRZESIEŃ - Obrazek 1

Trzy najważniejsze miejsca na podium dla naszych uczniów

W dniu 28 września 2017 roku 20 – osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział  w Mistrzostwach Województwa w  Jesiennych Biegach Przełajowych w Szczecinie.

Awans wywalczył Grzegorz Gaweł, który w biegu na 3000 metrów zajął drugie miejsce. Na szczególną pochwałę zasługują także dziewczęta z najmłodszej kategorii (rocznik 2004 i młodsi) które w biegu na 600 m zdominowały swoje rywalki zajmując trzy pierwsze miejsca (Daria Czerniakowska -pierwsze , Nikola Danielczuk – drugie, Sandra Kuballek – trzecie).

• SPORTOWY WRZESIEŃ - Obrazek 2  SPORTOWY WRZESIEŃ - Obrazek 3

•

Warcaby ich pasją

Awans naszej drużyny do Mistrzostw Europy w Warcabach

Udział w X Ogólnopolskim Turnieju Warcabowym, który odbył się 25 listopada br. w Miłakowie (woj. warmińsko-mazurskie) przyniósł uczniom naszego Ośrodka kolejny sukces.
          Na mistrzostwa do Miłakowa przyjechało w tym roku 31 zawodników z większości województw Polski.
          W klasyfikacji ogólnej województw (kategoria open - bez limitów wiekowych) reprezentanci naszego województwa uplasowali się na 3 miejscu.

Zawodnicy z Chojny uczęszczający do 5 i 6 klasy szkoły podstawowej byli najmłodszymi uczestnikami tego turnieju i walczyli głównie z zawodnikami ze szkół zawodowych. Wysoki poziom gry warcabistów z Chojny zapewnił im awans do Mistrzostw Europy w Warcabach 64-polowych, które odbędą się tym razem Polsce, na zamku w Nidzicy od 7 do 15 maja 2018 r.