Poniżej wyszczególniono sukcesy naszych dzieci

w roku 2013 z zakresu:

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O REGIONIE

I miejsce w województwie

Już po raz drugi nasi uczniowie (zespół w składzie: Gorczycka Patrycja, Krasnopolska Magdalena, Wypych Monika, Ryszkiewicz Arkadiusz) zajęli I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie odbywającym się cykliczne w Suliszewie (powiat choszczeński). VIII edycja konkursu przebiegła pod hasłem „Ekologia w moim regionie”.

Mamutowiec z Brwic w finale ogólnopolskiego konkursu

„Drzewo Roku 2013”

VII miejsce w Polsce

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że udało nam się wypromować mamutowca z Brwic. Dzięki ciekawej historii opisanej przez uczniów z naszego Koła Ekologicznego mamutowiec dotarł do finału ogólnopolskiego konkursu „Drzewo Roku 2013”  i  rywalizował o ten tytuł z 190  innymi drzewami zgłoszonymi z całej Polski. Ostatecznie mamutowiec i jego historia zajęła VII miejsce w Polsce!!!

Konkurs „Życie w lesie”

I i II miejsce w województwie

Grupa naszych wychowanków kolejny raz wzięła udział w plastycznym konkursie ekologicznym „ Życie w lesie”, organizowanym przez SOSW w Tanowie. Tematem tegorocznej, IV edycji konkursu byli „Leśni muzykanci”.

W kategorii klas IV-VI praca Ani Malcher i Ali Witkowskiej zdobyła I miejsce, II miejsce – zdobyła praca Asi Tkacz.

ZAWODY  LEKKOATLETYCZNE W  OSTRZESZOWIE

VIII miejsce w Polsce

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Polski: „Sprawni – Razem”, które odbyły się w Ostrzeszowie. Najlepiej z naszej reprezentacji wystartował Mariusz Kacprzak w biegu na 2500m zajmując VIII miejsce.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego
          w LA w Pyrzycach

Wysyp medali:

1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe

W zawodach uczestniczyli sportowcy z dziewięciu szkół naszego województwa. Naszym sportowcom udało się zdobyć 1 złoty medal (M.Kacprzak skok w wzwyż),2 srebrne medale (J.Ryszkiewicz- skok w wzwyż, K.Dziedzic- skok w dal) oraz  4 brązowe medale - (M.Kacprzak -skok w dal, T.Kozdra -skok w wzwyż, M.Wardęga-rzut p.palantową, K. Witkowska- skok w wzwyż).

Przegląd Recytatorski pod hasłem "Piękna nasza Polska cała".

Pięcioosobowa grupa uczniów z Ośrodka uczestniczyła w konkursie recytatorskim w Szczecinie. W konkursie udział wzięły uczennice ze szkoły podstawowej: Dorota Dziergas, Magdalena Krasnopolska, Klaudia Szpilska oraz uczennice gimnazjum: Gabriela Barańska i Iwona Szpilska.  Klaudia Szpilska zajęła I miejsce i otrzymała specjalne wyróżnienie.

WOJEWÓDZKI  PRZEGLĄD  FORM  TANECZNYCH
          "MAGIA  TAŃCA"

9 edycja Wojewódzkiego Przeglądu Form Tanecznych „Magia Tańca” odbyła się w Szczecinie. Grupa taneczna ,,Młodzi Gniewni” przygotowała układ do piosenki Weekend i Sobota pt.  „Ona tańczy dla mnie” w składzie: Patrycja Gorczycka, Gabrysia Barańska, Basia Iwańczak, Ania Broda i Monika Wypych. Po raz czwarty „Młodzi Gniewni” zdobyli I miejsce w kategorii Inscenizacja Taneczna.

MISTRZOSTWA POLSKI
          STOWARZYSZENIA „SPRAWNI- RAZEM” w LEKKIEJ ATLETYCE

Kolejny wysyp medali:

3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe

Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się bardzo dobrą sprawnością fizyczną . Po zaciętej walce w konkurencji: skoku  wzwyż Kozdra Tycjan zajął III miejsce z wynikiem 165cm, bijąc dwukrotnie swój rekord życiowy. Mistrzostwo Polski w biegu na 400m zdobył Mariusz Kacprzak (I miejsce) a z naszym byłym absolwentem Rafałem Ceglarkiem  zdobył srebrny medal w sztafecie 4 x 400, oraz brązowy medal w sztafecie 4 x 100. Rafał Ceglarek i tym razem potwierdził swoje mistrzostwo sprinterskie zdobywając złoty medal w biegu na 100 i 200 metrów. Dziewczęta także spisały się wzorowo bowiem Basia Iwańczak w skoku wzwyż wywalczyła III miejsce a Karolina Dziedzic zajęła III miejsce w biegu na 100 m.

MISTRZOSTWA  POLSKI  W  OSTRZESZOWIE

1 złoty i 1 srebrny

W Ostrzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego ,,Sprawni-Razem". Chojeński  Ośrodek reprezentowali: Tycjan Kozdra, Gracjan Kozdra, Dawid Krawiec, Dawid Zdrada oraz Adam Grzesiok. Spośród tej piątki najlepiej wystartował Tycjan Kozdra, który w konkurencji skoku wzwyż zdobył pierwsze miejsce z wynikiem 167 cm oraz drugie miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,90 m.

MISTRZOSTWA  WOJEWÓDZTWA  ZACHODNIOPOMORSKIEGO
          W BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

II miejsce (srebrny medal) w województwie

Młodzież naszego ośrodka brała udział w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w biegach przełajowych, które odbyły się w Lasku Arkońskim  w Szczecinie.
          Najlepsze miejsce w swojej kategorii zdobyła:
          Marlena Gorczycka - 2 miejsce (srebny medal).

MISTRZOSTWA  WOJEWÓDZTWA
          ZACHODNIOPOMORSKIEGO  W  BADMINTONA

III miejsce w województwie

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w Mistrzostwach  Województwa Zachodniopomorskiego w Badmintona , które odbyły się w Choszcznie. Po zaciętej walce  w eliminacjach jedynie Marlenie Gorczyckiej udało się zająć III miejsce w kategorii dziewcząt starszych.

Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach

Potrójne mistrzostwo:

3 x I miejsce w województwie

Podczas Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach, które odbyły się w Szczecinie reprezentacja naszego Ośrodka, szósty raz z rzędu wywalczyła mistrzostwo województwa zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Złoty medal w kategorii szkół zawodowych zdobył Andrzej Martyka. W kat. szkół podstawowych i gimnazjów złoto wywalczył Adam Grzesiok. Pierwsze miejsce drużynowo zdobyła również reprezentacja z Chojny. Uzyskane w Szczecinie potrójne mistrzostwo (dwa indywidualne oraz drużynowe) zapewniło zawodnikom z Chojny awans do  Drużynowych Mistrzostw Polski w Warcabach.